Fridge magnet wooden gears

І ВСЕ-ТАКИ ВІРЮ!

  • Подобається0Не подобається
  • 22 Серпня 2008, 18:25

Український народ розбудовує незалежну суверенну державу. 17-річний досвід переконує: державотворчі процеси можуть бути успішними лише на грунті відродження нації. Волею історії нам судилося жити на рубежі століть і тисячоліть, все далі рухатися на шляху зближення матеріальних і культурно-побутових умов життя міста і села.
Але сьогодні наше село за соціальною структурою вже не те, яким було 17 років тому. Тоді при будинку культури діяли стоголосий хор, хор-ланка, хор ветеранів, хор хлопчиків. Велася неабияка спортивно-масова робота. А тепер? Якщо і робиться щось, то тільки в школі. В «пошані» нині дискотека і кафе…
На фермах утримувалися тисячі голів ВРХ, свиней, птиці. Нині, де була ферма №2, тільки бур’яни і бузина, одне лише місце залишилося.
Село залишає молодь, роз’їхалися по світу на заробітки. За останні роки ні один випускник П’ятківської загальноосвітньої школи не залишився в рідному селі – воно ніби овдовіло, занепало. Чому ж виїжджає молодь? Зустрівши якось двох випускниць нашої школи, які працювали на п’ятківських фермах, одна – свинаркою, друга – дояркою, обидві брали участь в художній самодіяльності, а потім виїхали за кордон, повів з ними про це мову. Прізвищ своїх просили не називати, але зізналися, що думками часто повертаються до села, де минуло дитинство і юність.
– Любимо ми його запашні луки, джерела, ставки, квітучі сади, привітність людей, – продовжували мої співрозмовниці. – А залишили рідне гніздо, щоб заробити на прожиття.
Чи про таку Україну ми мріяли?
Нещодавно відзначали ювілей знаної у селі жінки-трудівниці. Мене вразили слова, почуті від однієї з гостей. «Я, – сказала вона, – найщасливіша у світі: доживши до 50-річчя, маю чотири мами, на яких щодня молюся – Матір Божу, матір, яка мене народила, матір мого чоловіка і матір Україну, яку потрібно берегти, як зіницю ока». Гарні, мудрі слова. Вони часто згадуються мені тепер, коли нашій державі виповнюється сімнадцять.
Пригадую дні проголошення акта про Незалежність і референдуму, на якому за неї проголосували. Жодного разу не чув, щоб хтось пожалкував, що тоді проголосував «за». Однак усі стривожені іншим: як могло статися, що одні наші співвітчизники літають на своїх власних літаках відпочивати на Кіпр, Канари, а іншим важко навіть зібрати дітей до школи? Хтось за 17 років так розбагатів, що скуповує фабрики, заводи, а дехто не має за що купити хліба чи необхідних ліків. Чи про таку незалежність ми мріяли?
Господи, дай нам розум і волю збудувати державу, яка б не ходила з простягнутою рукою по всьому світу, у якій би вершили справу праведні закони. Кожний з нас має усвідомити, що Україна у нас одна. Отож не чинімо їй зла. Живімо задля неї, для її звеличення. Думаймо про ближнього свого, адже незалежність – це тоді, коли щасливий увесь народ, а не купка олігархів. Особисто я вірю в майбутнє нашої держави, збудуться-таки мрії про щасливе життя. Україна відродиться, і кожний зможе з гідністю сказати: «Я – українець!»
Мойсей ПОХИЛА,
громадський кореспондент.
с. П’ятківка.

Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
10 фото   
<b>Вінниччина очима редактора: Бершадщина</b><br />Відразу зазначу, що описувати побачене під час кожного туру &ndash; а це відвідини конкретного району, хоч і складно,...
3 фото   
<b>Колегія відділу освіти</b><br />29 серпня 2012 року в Бершадському районі відбулось засідання колегії відділу освіти райдержадміністрації, в якому...
3 фото   
<b>Символ єдності держави</b><br />На Бершадщині урочисто відзначили День Соборності України. З нагоди 96-ої річниці проголошення Акту Злуки Української...
2 фото   
<b>Соціальні послуги служби зайнятості нового покоління</b><br />Зростаючі масштаби безробіття, збільшення його тривалості потребують підвищення ефективності діяльності служби...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Рембайло Іван Миронович (1913) 1913 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 18.04.45. Похов. Чехо-Словаччина.

З історії Бершаді
Вирощувати високі й сталі врожаї сільськогосподарських культур допомагали механізатори Бершадської МТС, яка вже з 1944 року відновила обробіток колгоспних ланів. Приклад умілого використання техніки показував депутат Верховної Ради УРСР, бригадир однієї з тракторних бригад К. Н. Синявський. Його бригада щорічно виконувала виробничі завдання на 150—180 проц. МТС міцно тримала першість у... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

І ВСЕ-ТАКИ ВІРЮ! - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники