Fridge magnet wooden gears

Важливий сектор господарювання

  • Подобається0Не подобається
  • 3 Вересня 2010 р

Особливе місце в економічній системі і в житті суспільства відводиться малому підприємництву, адже воно значною мірою впливає на зайнятість, темпи економічного розвитку, характеризується швидкою окупністю витрат. Воно, як правило, має високу мобільність, раціональні форми управління, створює конкурентне середовище.
Малий і середній бізнес стабільно розвивається на території Бершадського району, забезпечуючи поступальний розвиток. Це результат проведення послідовної політики в цьому важливому секторі господарювання.
З метою розвитку малого та середнього бізнесу, окреслення зрозумілих та дієвих напрямків підтримки підприємницьких структур, кожних два роки в районі приймається програма розвитку підприємництва. Реалізація таких програм в попередні роки дала змогу створити в районі достатню інфраструктуру підтримки малого бізнесу (банківські установи, кредитні спілки, страхові компанії, громадські організації підприємців), що є важливою умовою забезпечення його розвитку.
На сьогодні в малому та середньому бізнесі зайнято більше 5 тис. чоловік, діє 192 малих підприємства, 119 фермерських господарств.
На податковому обліку знаходиться 3450 підприємців фізичних осіб.
В середньому щороку за період 2006-2009 рр. реє - струвалось 17 малих підприємств, 390 фізичних осіб та 5 фермерських господарств.
Щороку зростають обсяги надходжень податкових і обов’язкових платежів від суб’єктів малого підприємництва до бюджетів усіх рівнів: 2007 рік – 6,8 млн. грн., 2008-й – 9 млн. грн., 2009-й – 10,1млн. грн.
Особливу роль відіграє мале підприємництво в сфері послуг та торгівлі, хоча перспективним є створення підприємств, що займаються виробництвом, адже досвід засвідчує: майбутнє малого бізнесу прямо визначається можливостями розвитку реального виробництва і формування тісних коопераційних зв’язків малих і великих підприємств. Питома вага таких в загальному обсязі випуску продукції на сьогодні становить 7,4% – це близько двох десятків підприємств.
Започаткуванню власної справи в значній мірі сприяє робота районного центру зайнятості. Це і підготовка та перепідготовка з числа незайнятого населення, це і надання профорієнтаційних послуг для малого підприємництва, семінари, зустрічі.
Також в органах податкової інспекції запроваджено телефон довіри. Систематично проводяться консультації із суб’єктами підприємницької діяльності.
Впроваджено спрощений механізм започаткування та виходу із бізнесу. Працює дозвільний офіс, хоча його робота потребує певного вдосконалення.
Під час формування та реалізації соціально-економічної політики в районі здійснюється співпраця з координаційною радою з питань розвитку підприємництва та реалізації державної регуляторної політики. Її засідання відбуваються щоквартально.
Слід зазначити, що існує низка загроз, які обумовлюють нестійкість розвитку малого підприємництва. Серед них обмеженість фінансових ресурсів, відсутність фінансових резервів та загроза швидкого банкрутства; надто вузьке коло постачальників, що може в ряді випадків утворювати небажану залежність бізнесу; низька конкурентоспроможність продукції, у виробництві якої важлива економія на масштабах, відтак – конкуренція з боку великих підприємств; висока вразливість щодо несприятливих економічних (інфляція, циклічні коливання, податковий тиск тощо); нестабільність доходів підприємств та зайнятих на них осіб; висока вага особистісного чинника в управлінні та виробництві, що створює сприятливі умови для “тінізації”.
Необхідно виділити окремо ризики, пов’язані з наслідками фінансово-економічної кризи – це питання щодо кредитування, реалізації продукції, зменшення купівельної спроможності громадян. Досить серйозно відчувають це підприємці і зараз.
Щодо проблемних питань на районному рівні, то, насамперед, проблемною є структура малого бізнесу району, а саме його зосередженість на посередницьких операціях, торгівлі, переважно низька рентабельність діяльності.
Аналіз стану та проблем розвитку малого бізнесу в районі свідчить про те, що подальший розвиток ситуації без активного та позитивного втручання відповідних місцевих органів може призвести до уповільнення розвитку цього сектора економіки з відповідним загостренням економічних проблем та посиленням соціальної напруги.
Через це і виникає необхідність дієвої підтримки малого бізнесу. Саме така підтримка та шляхи розвитку малого бізнесу відображені в програмах розвитку підприємництва Бершадського району, в регіональних програмах.
Володимир ОЛЬШЕВСЬКИЙ, начальник управління економіки РДА.пэ

Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
73 фото   
<b>Всі учасники</b><br />
9 фото   
<b>Весняна толока</b><br />В рамках двомісячника благоустрою та обласної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», працівниками райдержадміністрації,...
2 фото   
<b>Технології і професіоналізм - запорука успіху</b><br />Звісно, що найкраще ведуться весняно-польові роботи там, де до них готувалися не тільки по завершенню зими, а й...
10 фото   
<b>Сергій Іванченко - фіналіст конкурсу "Крок до зірок"</b><br />ІІ тур Всеукраїнського дитячого телевізійного вокально - хореографічного конкурсу "Крок до зірок" глядачі мали змогу...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Поташня
Колісник Денис Єфремович (1918) 1918 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 10.10.41.

З історії Бершаді
У розвиток сільськогосподарського виробництва зробили великий внесок механізатори Бершадської МТС, створеної у березні 1930 року. В 1932 році вона обслуговувала 35 колгоспів, що мали близько 20 тис. га орної землі. Але на шляху виконання намічених планів в цей період були й труднощі. Партійна організація провела значну роботу, щоб зміцнити механізаторські кадри і трудову дисципліну. Все це дало... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Важливий сектор господарювання - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники