Fridge magnet wooden gears

Поїздка до Берліна

  • Подобається0Не подобається
  • 20 Липня 2011, 22:22


Живу в Німеччині вже більше десяти років, залишаючись при цьому громадянкою України. Власне кажучи, життя так складається, що чимало часу проводжу і на батьківщині, адже організовую культурні поїздки співвітчизників до ФРН, тож, як кажуть, шукаю таланти і намагаюсь їх показати в Європі.

І навпаки, мої німецькі друзі вже не один раз бували в Україні, вони відвідують школи, дитсадки, лікарні, привозять благодійну допомогу.

Недавно мені в справах довелося побувати у депутата бундестагу по округу, в якому живу, Габріели Льозекруг-Мюллер. Депутати найвищого представницького органу Німеччини рівно половину свого часу працюють безпосередньо в парламенті, а іншу – на окрузі, з виборцями. Після того, як поговорили про справи, фрау Габріела запропонувала мені взяти участь у політичній поїздці до столиці країни – Берліна.

Виявляється, такі поїздки кожен депутат може організовувати для своїх виборців (і не тільки) два рази на рік, причому для тих, хто бере в них участь, вони безплатні. Організовує їх пресово-інформаційний центр німецького уряду.

…П’ятдесят сім учасників подорожі прибули до столиці комфортабельним автобусом. Нас поселили у тризірковому готелі. Запропонували цікаву програму перебування в Берліні. Поїздка називається політичною насамперед через те, що нас знайомили з роботою державних та урядових установ, звісно ж, запропонували також цікаві екскурсії містом.

Звичайно ж, найбільше вразило відвідання приміщення, в якому проводяться пленарні засідання бундестагу (колишній рейхстаг). Із оглядового майданчика відкривається унікальна панорама Берліна. Та головне не в цьому. Цей будинок, як і парламент, німці називають серцем демократії.

Відвідати його може кожен бажаючий, навіть під час пленарних засідань (до речі, закритих засідань не буває), потрібно лише дотриматися елементарних формальностей. Приміщення облаштовано так, що відвідувачі не заважають депутатам.

Дах-тераса і купол доступні для всіх, для інвалідів є спеціальний прохід. Інформацію про діяльність бундестагу можна вільно одержати у відділі по роботі із громадськістю, а також телефоном чи через Інтернет. Цікаво, що після другої світової війни приміщення рейхстагу реставрували. Але частину стіни із написами, зробленими радянськими воїнами, зберегли. Ці написи можна прочитати й зараз.

Щорічно можливістю побувати у бундестазі користуються майже три мільйони осіб. Парламент обирає канцлера, приймає закони, контролює уряд. Кандидатом у депутати може бути кожен громадянин країни, якому виповнилося 18 років. Держава витрачає на роботу парламенту щорічно від 540 до 560 мільйонів євро.

Ми побували також у різних міністерствах, почули цікаві розповіді про діяльність тих, хто визначає внутрішню і зовнішню політику країни, одержали відповіді на всі запитання.

Я щиро вдячна депутатові бундестагу Габріелі Льозекруг-Мюллер та її секретарю-помічнику Олександрі Брунс, які сприяли мені у цій поїздці.

Коли ж зараз, приїхавши в Україну, розповідаю про побачене і почуте, земляки дивуються: як це так – пересічні громадяни і навіть не громадяни Німеччини вільно можуть зайти в приміщення парламенту, бути присутніми на будь-якому засіданні, а депутати не вчиняють бійок, і ніхто ними не диригує, коли голосують, бо кожен голосує лише за себе.

Мабуть, шлях до справжньої демократії в Україні ще довгий. Думаю, що на цьому шляху треба не соромитися вчитися і переймати досвід інших країн.

Людмила ТОДРИНА, член НСЖУ. Німеччина – с. Устя


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
64 фото   
<b>Спортивне свято в Бершаді</b><br />7 жовтня 2012 року в м.Бершадь з нагоди Дня вчителя було проведено міжрайонний турнір ветеранів футболу працівників...
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
9 фото   
<b>Підприємства району</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Поташня
Колісник Денис Єфремович (1918) 1918 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 10.10.41.

З історії Бершаді
У важких умовах воєнного часу, відчуваючи гостру нестачу ремонтно-будівельних матеріалів і робочих рук, трудящі відбудовували підприємства. Під час масових суботників та недільників робітники й службовці розбирали завали каменю та цегли, в позаробочий час монтували устаткування, яке надходило все в більшій кількості від підприємств братніх республік. У короткий строк налагодили випуск продукції... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Поїздка до Берліна - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники