Fridge magnet wooden gears

Самі собі плюємо в борщ

  • Подобається2Не подобається
  • 1 Серпня 2011, 19:14

Неподалік Осіївки на краю лісу ще з самої весни «красувався» новостворений смітник. Білі мішки з різноманітними відходами ще декілька місяців тому було видно здалеку. А після весняних та літніх дощів усе те розсіялося і проникло в землю. Хтось ще й присипав купу рештками розвалених стін. Певно, щоб вітер не розвіяв залишків всілякого непотребу.

Ще кілька років — і при такому підході до природи цей маленький смітничок перетвориться на велике сміттєзвалище. Якщо до цього часу ми ходили в ліс за грибами і перекидали сухе листя, то ще трішки - і це будуть поліетилен, пляшки, папірці та інші відходи.

Ще один стихійний смітник «красується» на вулиці 50-річчя Жовтня. На покинуте подвір'я зносять непотріб з усього кутка.

Які думки виникають з цього приводу? Найперше. Ми, українці, не можемо так прожити, щоб самі собі в борщ не наплювати. Маємо такі багаті ліси, повноводі ріки, озера і не бережемо. Звикли жити в бруді, дихати газами, їсти продукти з ГМО... Скоро помирати будемо на власних смітниках.

На мою думку, ця проблема має два витоки. Перший — це наша ментальність. Останнім часом мені здається, що всі ми так виховані — після себе обов'язково маємо залишити слід. Тільки який? Ми не вміємо так відпочивати, щоб піти і не залишити свою «шикарну» галявину іншим. Нам обов'язково потрібно вирізати на всіх ближніх деревах «МИ ТУТ БУЛИ!» Так і хочеться крикнути вслід, що оце ваше «були» видно здалеку. Добре було б, якби до кожного напису додавали ім'я та прізвище того, хто залишив такий «слід». Але ж ні, такі «любителі природи» воліють залишатися невідомими для широкого загалу.

Другий витік — люди не знають, куди їм викидати сміття. Адже у кожному населеному пункті є спеціально відведене для цього місце, виділяється транспорт для вивезення відходів, який робить це у визначені дні і години. У нас це місце - за селом (колишній скотомогильник), але не всі люди про це знають. Тим часом, це дуже важлива проблема, яку не можна ігнорувати нікому, найперше — органам місцевого самоврядування.

У нашій країні багато міністерств і міністрів, але вони мені більше нагадують учнівське самоврядування. Від погрозливих табличок із написами «Сміття не викидати» тільки вершечки видніються з-під куп папірців. Ми живемо в екологічно хворому середовищі, політика уряду в цьому (і не тільки!) напрямку кульгає. При цьому практично кожен з нас переймається тільки своїми кільканадцятьма квадратними метрами.

Все, що перебуває у нас «за воротами», позначене відомою приказкою «Моя хата скраю». Хоча наше законодавство передбачає адміністративну і навіть кримінальну відповідальність за викидання сміття у непризначених для цього місцях. Частина перша статті 239 Кримінального кодексу України звучить суворо: «Забруднення або псування земель речовинами, відходами, шкідливими для життя, здоров'я людей або довкілля, - карається штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.». Але не доводилося чути, щоб хоч когось покарали за цією статтею.

Якщо вирахувати згаданий вище штраф із зарплат порушників, то чи станемо ми багатшими? А тим часом як мало потрібно, щоб зберегти наше неоціненне багатство — унікальну природу, частинкою якої є ми самі. Як це робити, маємо повчитися на прикладах провідних європейських країн.

Нині багато говориться і пишеться про перспективи вступу України до Євросоюзу. Та чи готові ми до цього? Відповідь дивіться на фото.

Ірина МАЛІЦЬКА, студентка факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Красносілка – "солодка" і гаряча точка району…</b><br />22 вересня 2011 року працівники Красносілського цукрового заводу організували мітинг на центральній площі міста...
1 фото   
<b>Атрибути різдвяних свят</b><br />Серед чималої кількості нових свят та традицій залишається популярним і важливим Різдво. Готуються до нього...
2 фото   
<b>Освятили передачі для бійців АТО</b><br />Напередодні свята Христового Воскресіння бершадці, які відстоюють свободу та незалежність України у зоні проведення...
2 фото   
<b>Тисячоліття співіснування</b><br />Днями гостями Бершадської міської єврейської общини були гості з Канади та США – професор історії та політології...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Голдашівка
Войтенко Віктор Максимович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Роки соціалістичних перетворень були наповнені для трудівників Бершаді досягненнями у розвитку культури, охорони здоров'я. Про щасливе життя робітників, селян та службовців міста за радянських часів, їх трудові звершення розповідала районна газета «Соціалістичний шлях», що почала виходити з 1932 року. 1936 року в новому приміщенні відкрили бібліотеку. Молодь набувала знання в середній,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Самі собі плюємо в борщ - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники