Реформа ради реформи маю думку чи для людей?

 • Подобається0Не подобається
 • 22 Березня 2012, 09:00

Роздуми пересічного громадянина – сільського пенсіонера. Я уважно стежу за висвітленням в засобах масової інформації (газети «Вінниччина», «Бершадський край», обласне телебачення та інші джерела) реформування медицини, одночасно порівнюючи з тим, як вона проходить на місці, зокрема на території Михайлівської сільської ради, населення якої, а також навколишніх сіл Лісничого, Вовчка, Романівки, Кидрасівки та Голдашівки, в недалекому минулому обслуговувала Михайлівська дільнична лікарня. Що ми, жителі села, відчуваємо внаслідок реформи?

Така реформа людьми, особ ли во похилого віку, одинокими пристарілими нашого і навколишніх сіл сприймається важко. Адже навіть при високій професійності місцевих медиків людину як в лікарню, так із лікарні, потрібно доставити транспортом, як правило, найманим.

Крім того, є такі процедури, після яких хворому неможна рухатись певний час. Як бути в такому випадку? Адже залишати в лікарні неможна, тому що це денний стаціонар.

Зрозуміло, що є ще багато неув’язок, а на мою власну думку – тут є ще й частка некомпетенції тих, з ініціативи яких там, у верхах, її проводять на місцях.

Гірше того – не враховано психологічний стан людей (маю на увазі те, що люди зневірились у владі, як у нинішній, так і в попередній).

Провели реформування в сільському господарстві – і, як результат, розвалили тваринницькі та інші господарські споруди, в центрі села, як пам’ятник, недобудована школа. Сільський голова виступає від імені територіальної громади головним прохачем до нових земле - власників, щоб вирішити ту чи іншу проблему, люди залишились без роботи.

Теж саме мало місце і в промисловості та в інших галузях народного господарства. В людей на руках залишилися ваучери, сертифікати, але здебільшого по них ніхто не одержав жодної копійки.

Тому, на мою думку, чим більше ми «наближаємо» медицину до людей, тим більше вона від нас віддаляється.

Крім того, потрібно при проведенні будь-якої реформи, а тим більше медичної, враховувати не кількість населення, а його вік.

Не менш важливим фактором для покращення медичного обслуговування населення слід нарешті офіційно визнати те, що реальний соціалізм з комунізмом на горизонті відійшли в історію, а разом з ними і всі ті надбання, що ми мали – безкоштовне лікування, безкоштовні ліки, оздоровлення населення в санаторіях і цілий ряд інших пільг. Настав час узаконити те, що в нас платна медицина, що це насправді так і є, адже кожна медична процедура, починаючи з аналізу крові і до найскладніших операцій, має свою ціну. В такому випадку медик одержить за свою працю гідну зарплату, а хворий – належну, якісну допомогу.

Я цілком розумію працівників лікарні, як середніх спеціалістів, так і лікарів, адже в медичні заклади прийшло нове покоління, яке вчилося здебільшого за власні кошти. Зрозуміла і їхня позиція, тим більше, що в наш час, коли значна частина людей буває за кордоном, спілкується по Інтернету, знає, скільки коштують медичні послуги і яка зарплата медиків за кордоном.

Дуже болючим питання для населення залишаються ціни на ліки, а для медперсоналу – їх якість, адже, за офіційними статистичними даними, тільки за минулий рік на 335 млн. грн. виявлено і не допущено до споживання неякісних ліків, а скільки допущено – знає, мабуть, один Бог.

Не менш важливим є і те, що потрібно заборонити рекламу на будь-який вид ліків – це унеможливить проводити самолікування.

Реформу, безумовно, потрібно проводити в комплексі. І особливо, що стосується фізичного виховання дітей в дошкільних та шкільних закладах, ведення здорового способу життя, пропаганди фізкультури і спорту, харчування нашими місцевими продуктами.

Звичайно, багато залежить і від добросовісного ставлення медпрацівників до своїх службових обов’язків.

Мої односельці просять, наскільки це можливо, щоб режим Михайлівської дільничної лікарні був таким, як і раніше. А якщо буде потрібна фінансова допомога, допомога продуктами харчування, в ремонті, то її буде надано, тим більше, що в лікарні проведені всі необхідні ремонти, діє економне опалення, є всі необхідні приміщення для її діяльності, а головне – кваліфіковані, досвідчені медичні працівники на чолі з головним лікарем Іваном Григоровичем Пікулою.

Микола РУДИК. с. Михайлівка.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
2 фото   
<b>В Житомирі презентували книгу спогадів про В. Кавуна</b><br />5 травня у Житомирській облдержадміністрації відбулася презентація книги спогадів про Василя Кавуна «Живий у пам’яті...
9 фото   
<b>Підприємства району</b><br />
1 фото   
<b>Війтівка сьогодні</b><br />
4 фото   
<b>На карті України з’явилася «Країна чеснот»</b><br />В українських школах завершився навчальний рік, пролунав останній дзвоник, і за вікном уже майже літо. Для дітей це –...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Бурдейний Сергій Семенович (1919) 1919 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1943 р.

З історії Бершаді
Краще стали працювати медичні установи. Відбудовано фельдшерські пункти на всіх підприємствах, тубдиспансер, поліклініку, райлікарню на 100 ліжок. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Реформа ради реформи маю думку чи для людей? - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення