Fridge magnet wooden gears

А добро все ж перемагає

  • Подобається0Не подобається
  • 29 Травня 2012, 22:30

Телефонний дзвінок з райдержадміністрації одного з сусідніх районів, що пролунав у кабінеті сільського голови, аж ніяк не налаштовував на те, що робочий день буде спокійним. Як виявилося, у пологовому відділенні цього району прийшла пора виписувати молоду матір з немовлям, яка родом з Бершадщини, у рідне село. Їхати їй вже не було до кого – мама померла, залишився тільки старенький її дідусь, у якого особлива неприязнь була до батька новонародженої дитини. Сам же цей батько також був сиротою і в нього теж не було «ні кола, ні двора».

Нехай приїжджають, розпорядився сільський голова, якось вирішимо дану проблему. При цьому не відклав її в довгий ящик, а подався до рідні породіллі, щоб попередити про приїзд молодої сім’ї з поповненням.

Спочатку все нібито йшло по плану. Бо добрий хазяїн навіть тварину не прожене з дому, а тут мова йшла про новонароджену дитину.

Поки думки роїлися в голові, гості, в супроводі заступника голови райдержадміністрації, яка телефонувала, вже прибули. Тож до оселі, у якій щойно побував сільський голова, поверталися всі разом.

Хоч ніщо не віщувало непорозумінь, несподівано вороже зустрів гостей дідусь, який заявив, що навіть бачити не хоче нікого в своїй хаті.

Тож відійшовши від обійстя, зупинилися на роздоріжжі і всерйоз почали радитися, як бути далі. Несподівано до компанії дійшов, вітаючись, молодий чоловік. Як виявилося, його мама і мама сільського голови були сестрами, тож виходило, що зустрілися як родичі.

Лиха доля у свій час спіткала і цього чоловіка з його рідним братом. Коли одному з них був тільки рік, а іншому три – померла їхня мама. Виховувала їх спочатку материна сестра. Коли ж батько знайшов іншу жінку, яка погодилася піти на двоє дітей, вони знову повернулися в свою сім’ю. Цю жінку обидва і по сьогодні називають мамою, бо була для обох ніби рідна в усьому. Зв’язків із сестрою їхньої рідної матері теж ніколи не поривали.

Коли обидва брати стали дорослими, один влаштувався у ближньому зарубіжжі, інший живе під Києвом. Та несподівано, як це буває в житті, померла і їхня нерідна мама, хата виявилася зачиненою.

От і заїхав у даному випадку той, що перебував за кордоном, щоб навідатися на рідне обійстя. Коли ж вникнув, про що в даному випадку йшла мова, то коротко заявив: «Не сперечайтеся, забирайте цю сім’ю разом з немовлям і поїхали в нашу хату».

Спочатку не зовсім привітно зустріло спорожніле подвір’я цілий гурт людей. А на додачу ще й ключів від дверей у схованці не виявилося. Та роздумувати було вже ніколи – двері відчинили тим, що потрапило під руки.

Хата, як виявилося, була не тільки повністю придатна для життя, а навіть балон біля газової плити на кухні був заповнений і було нарубано чимало дров. Тож непросту ситуацію вдалося вирішити. Але вже хвилюватися почав сам сільський голова, на що були підстави – хто знає, як ще поведе себе, дізнавшись про все, інший з братів, який також був спадкоємцем цієї хати. Де гарантія, що не візьметься виселяти? Врештірешт сім’я поселилася тимчасово, а що з нею робити, якщо цю хату надумають продавати?

Ніби вгадуючи думки сільського голови, той, хто дозволив молодій сім’ї поселитися, поспішив заспокоїти його. Мовляв, як буде їхати через Київ, заїде до брата і спробує про все домовитися.

Телефонний дзвінок з-під Києва, вже від іншого з братів, не забарився. Причому, розмова була несподівано короткою.

– Оскільки ключі від усього в селі я випадково прихопив з собою, – телефонував він сільському голові, – то допоможи там, на місці, позбивати замки ще й від погріба, і скажи, нехай користуються всім, що в ньому є, адже мати зовсім не збиралася помирати, тож заготовляла консервацію і все інше, необхідне для проживання.

Ось як іноді буває в житті – з ріднею не зуміли порозумітися, а зовсім чужі люди, як і їхні сусіди, протягнули молодій сім’ї руку допомоги. Про таке хочеться розповісти на повний голос, назвавши усіх дійових осіб, бо дана історія не вигадана. Але справа ця насправді є дуже складною і її сюжету вистачило б на цілий роман. Причому, позиції сторін в окремих місцях діаметрально протилежні. Тому і не названо жодного прізвища і села, де це відбувалося.

Влітку виповниться вже рік, як молода сім’я мешкає з дитиною в чужій хаті. Виявилося, що як і багато тепер з молодят, вона не зовсім підготовлена до самостійного життя.

Не здається у боротьбі за її виживання тільки сільський голова, який щоразу навідується, та ще й нагадує, що не дозволить, щоб батьки жили тільки на дитячі гроші. Нещодавно зайшов навіть з районною газетою, у якій було оголошення про одне з підприємств райцентру, яке набирає працюючих.

Не може не радувати в даній історії тільки те, що переважна більшість її учасників все-таки виявилася з тих, хто не відмежовується від чужих проблем, не вибудовує влас - не життя за принципом "моя хата скраю, я нічого не знаю".

Поки таких людей буде у нас більшість – добро обов’язково перемагатиме.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
8 фото   
<b>Діти нашого району оздоровляються в сонячній Іспанії</b><br />1. Фотография сделана была на празднике, который был организован для ознакомления с украинской кухней и немного...
3 фото   
<b>Вітаємо переможців конкурсу</b><br />Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника...
4 фото   
<b>Реферат «Історія міста Бершадь»</b><br />Бершадь &ndash; район, повіт. Населення - 24400 Надра містять каолін, високоякісну глину, кварц, пісок. Загальна...
4 фото   
<b>«Струни моєї душі»</b><br />Вже стало гарною традицією, відмічати ювілеї людей, котрі добре відомі в районі своєю працею та творчістю. Його...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бирлівка
Мочульський Родіон Григорович (1914) 1914 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Гв. рядовий. Загинув 12.03.45. Похов. с. Шарегреш, Угорщина.

З історії Бершаді
Поряд з досягненнями в економіці відчутні зміни відбувалися в культурному житті. З перших днів після визволення почала виходити районна газета «Соціалістичний шлях» (з 1963 року — «Вогні комунізму»). Відкрилося педагогічне училище, в якому з числа молоді, що мала семирічну освіту, готували учителів початкових класів. У цьому закладі більш як 20 кваліфікованих викладачів навчали понад 300... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

А добро все ж перемагає - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники