Fridge magnet wooden gears

Не можна знищити мрію

  • Подобається0Не подобається
  • 25 Березня 2014, 12:16

Ячасто запитую себе: чому? Як так сталося? Чи все це сталося з нами? І коли зібрання бершадського Майдану розпочинається з хвилини мовчання, стає зрозумілим усе.
Ми були активними учасниками київського Майдану – мирного, на якому стояли люди без масок, з відкритими обличчями і серцями, із синьо-жовтими та європейськими прапорами, і які скандували: «Україна – це Європа!». Ми бачили, як вони вірили в те, чому треба бути тут, на МИРНИХ акціях протесту.

Вони хотіли змін, вони мріяли. Хотіли мати роботу в Україні, а не їздити по заробітках за кордон. Гарної зарплати, яку не соромно додому принести. Достойної старості батькам, аби не обливалося серце кров’ю, що хоронити найдорожчих людей нема за що. Хотіли кредитів у банках, як у Європі, з доступними відсотками, а не з такими, що через них з торбою по світу чи у зашморг.

І тому вони вийшли на Майдан. Більше чотирьох місяців вони стояли на головній площі міста і вимагали від української влади: почуйте нас. Просили почути їхній біль, їхній крик, їхні прохання. Без ультиматумів.

Та людей ніхто не почув. Не вміють наші політики чути людей.

Через три дні, на Йордан, Київ захлинувся у вогні та крові. І вже тоді визначилася висока ціна: життя – за свободу. «Душу й тіло ми положим…».

… Оточені, у вогні, у крові. Вчителі, лікарі, студенти, водії, ще вчора мирні люди, а нині вже солдати свого народу. Вони не терористи. І не екстремісти. Вони звичайні люди, які втомилися від брехні. Вони вже не хочуть жити постарому. І, здається, вже ніколи не зможуть.

Я бачила, як руки, замерзлі й закривавлені руки юнака, того самого, який багато днів тому так гордо ніс синьо-жовтий прапор, на вулиці Грушевського у Києві видирали бруківку. Він кидав її в іншу людину. Свого ровесника у міліцейській формі… Я бачила, як з того боку барикад – того, де у формі, цілився з рушниці чоловік. Цілився в іншу людину. Туди, де стояли на морозі протестувальники.

Може, та куля вцілила у брата його дружини чи коханої.

Я не знаю… Уперше за 22 роки я не можу дібрати слів, чому ми, українці, брати, так діяли.

Я розумію, що цей хлопчина, який взяв у руки камінь і кинув його, – не провокатор. Він кидав той шматок бруківки не у свого ровесника – у зло. Так, як він його розуміє і сприймає. Я знаю, що міліціонер не стріляв у підлітка. Він захищав закон. Так, як його розуміє. Міліція – у мирних протестувальників. Люди – в міліцію. Але вже й сумнів є, що це міліція. Бо вона має захищати, а не вбивати.

Загинули люди… Багато людей. Загинули українці, земляки. З простих українських родин, з тих, що бідні...

Ніхто не знає, чи стоятиме ще Майдан. Але можна розігнати людей, можна заарештувати активістів. Але неможливо вбити, знищити мрію.

Мрію простих українців. Але коли проливається кров, ситуація перестає бути передбачуваною. Ми маємо зробити вибір, бо чим пізніше це зробимо, тим вищою буде ціна для людей.

Людмила КРУК, член ініціативної групи Бершадської громадської організації «Майдан».


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Бершадські правоохоронці відправилися в зону бойових дій</b><br />Черговий зведений загін вінницької міліції відправився на Схід захищати Україну. Вони змінять своїх колег, які місяць...
2 фото   
<b>Щодо проблемних питань відносно сміттєзвалища</b><br />Жителі села Флорино знову вимагають від керівництва району припинити завозити побутові відходи на сміттєзвалище, що...
7 фото   
<b>Запалення газу в Шумилові</b><br />2 лютого 2011 року у с Шумилів Бершадського району перебував голова Вінницької облдержадміністрації М.Джига.
4 фото   
<b>Найбільше наше багатство</b><br />Минулої суботи у районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Байда Максим Захарович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Особливо багато праці довелося прикласти для відбудови заводу та господарства радгоспу дружному колективу цукровиків на чолі з комуністом директором цукрового комбінату К. П. Казіміровим. Протягом чотирьох з половиною місяців 1944 року робітники працювали добровільно по 10—12 годин. Уже з жовтня, перекривши заплановані строки, завод став до ладу, почав переробляти цукрові буряки із... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Не можна знищити мрію - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники