Fridge magnet wooden gears

ЧИ ПОТРІБНЕ СЬОГОДНІ ЗРОШЕННЯ?

  • Подобається0Не подобається
  • 20 Березня 2009 р

Позаминулорічна засуха не на жарт заставила задуматися про долю зрошувальної системи, яка діяла у нашому районі. Із цим звернулися до начальника Бершадської експлуатаційної дільниці Тульчинського міжрайонного управління водного господарства Михайла Степановича АНДРІЙЧУКА.
– Колись ми займалися не тільки зрошенням, а й осушенням. А до управління водного господарства тепер входять ще й водні ресурси.
Бершадська експлуатаційна дільниця обслуговує, крім нашого району, ще й Чечельницький і Теплицький, а відділ водних ресурсів – Тростянецький і Гайсинський. В наші обов’язки входить експлуатація зрошувальних і осушувальних систем – діючих і недіючих, збереження їх, очистка каналів і комплексне використання водних ресурсів.
Хоч діючих зрошувальних систем у районі немає, але обладнання ми зберегли, для чого його було демонтовано. А щодо трубопроводів, то вони не використовуються тільки через відсутність дощувальної техніки. Осушувальні ж системи діючі практично всі.
Для проведення робіт по технічному обслуговуванню маємо екскаватори – один з яких навіть новий, бульдозери, трактори Т-150, автомобілі.
Однак наше призначення – тільки для проведення ремонтних і експлуатаційних робіт на ставах і річках. Самі ж вони на балансах сільських рад і є державною власністю.
З початком реформ для проведення робіт кошти виділялися нам з бюджету. Раніше для цього укладалися договори з колгоспами. А так, як у сільських радах тепер коштів немає, за рік виконуємо робіт не більше, як на 20-30 тисяч гривень. В середньому за рік очищаємо по 20-25 тисяч кубічних метрів.
У порівнянні з тим, що виконували колись – це небагато.
Відновлено поливні системи вже у Тростянецькому районі – у Четвертинівці, Ямпільському. А це не що інше, як ознака, що вони потрібні.
В тому числі і на Бершадщині, але для цього необхідні дуже великі кошти.
Щодо дощувальних установок, то не всі знають, що термін їх придатності 8-10 років, який давно вже минув.
Термін же дії трубопроводів і насосно-силового обладнання – 25-40 років.
Що буде із зрошенням далі? Все залежатиме від фінансування. Торік на це планувалося виділити до мільйона гривень, але при умові, що прийдуть інвестори з дощувальною технікою. Тому ці кошти пішли в основному на Ямпільщину, де вони вже є.
Найскладніше сьогодні для дільниці – знайти замовника з грішми. Торік навіть мали замовлення від управління земельних ресурсів – нами було освоєно 300 тисяч гривень на будівництві проти - ерозійного ставу у Війтівці.
Ще 250 тисяч гривень маємо намір освоїти у цьому році.
Проблеми з кадрами поки що не відчуваємо, але дуже швидко вона може виникнути. Наприклад, на яких тільки рівнях не порушуємо проблему підготовки кадрів екскаваторників, але їх чомусь так і не готують останнім часом в Україні.
Щоб можна було обслуговувати техніку, маємо власну ремонтну майстерню, відповідних спеціалістів, тож навіть взимку могли б працювати на очистці ставків, були б тільки замовлення.
Щоправда, крім бюджетних асигнувань, маємо ще й спецрахунок. Так що послуги, в міру можливостей, можемо надавати і поза сферою нашого впливу. Тим більше, що маємо ліцензію на виконання земляних, будівельних робіт, в тому числі і залізобетоном.
Щодо відділу комплексного використання водних ресурсів, то ним здійснюється контроль за всім, що пов’язано з цими ресурсами.
Це перевірка орендарів на наявність у них договорів оренди ставків, дозволів на спецводокористування. Таким чином, і ми контролюємо надходження до державного бюджету.

Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
11 фото   
<b>Зустріч з Анатолієм МАТВІЄНКОМ</b><br />3 травня в громадській приймальні Бершадського району було проведено прийом громадян з особистих питань народним...
4 фото   
<b>Бершадці обирали Президента</b><br />Три тижні тому на виборах Президента України ніхто з 18 кандидатів на найвищу посаду в державі не отримав більше 50%...
2 фото   
<b>Пам'ятний знак Герою у Джулинці</b><br />Днями у Джулинці відбулося відкриття пам’ятного знаку Герою України, підполковнику Костянтину Могилку. Знак...
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Руденко Костянтин Созонович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 10.04.45. Похов. Австрія.

З історії Бершаді
Широкий розмах руху підпільників та партизанів у Бершадському районі змушений був визнати префект Балтського повіту. Він зазначав у листопаді 1943 року, що тут збільшилась кількість загонів, учасники яких захоплюють зброю у жандармів та військових; зникають з фашистських обозів разом з підводами місцеві провідники. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ЧИ ПОТРІБНЕ СЬОГОДНІ ЗРОШЕННЯ? - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники