Світлана ШУЛЬЦ: «У нас є з кого брати приклад»

 • Подобається0Не подобається
 • 13 Листопада 2009 р

Напередодні Дня працівників сільського господарства редакція попросила висловитися з питань сільськогосподарського виробництва на Бершадщині голову районної державної адміністрації Світлану Леонідівну ШУЛЬЦ.
– Трудівники села, підійшовши до свого найголовнішого свята, підбивають перші підсумки зробленого.
З огляду на те, в якій важкій ситуації працювали, рік для району в аграрному плані видався більш-менш нормальним. По урожайності отримали все, що планували. У підсумку, це 203 тисячі тонн зерна, що є найбільшим валовим збором по області.
Звідсіля і соціальні аспекти – 24,5 тисячі тонн тільки видано людям на паї. Причому, 98 відсотків цих виплат вже отримано.

У читачів може виникнути закономірне запитання. Якщо у нас настільки непогані показники, то ми іжити повинні краще?

Це дало також можливість підняти рівень заробітної плати. Якщо спочатку року вона становила тисячу гривень на одного працюючого, то тепер – 1213. У порівнянні з минулим роком, це більше на 35 відсотків, хоч середньообласний показник становить 30 відсотків. І це для нас є показовим, бо у попередні роки ніяк немогли його догнати в аграрному секторі.
Якщо аналізувати показники урожайності по основних культурах, то озима пшениця видала по 42,3, кукурудза – по 58,5 центнера з гектара. В розрізі господарств, яких у нас в організованому секторі 31, досить успішно спрацювали птахокомбінат «Бершадський», ЗАТ «Зернопродукт МХП», ТОВ «Устя», «Світанок-Агросвіт». З непоганими показниками вийшли ТОВ «Удич» с.М’якоходу, ПСП «Промінь» с. Дяківки, СТОВ «Лан» с. Маньківки, ТОВ «Агрофірма «Джулинка». Як тут не пишатися, коли у районі є з кого брати приклад. Якщо ж дивитися у розрізі господарств, то урожайність зернових у ЗАТ «Зернопродукт МХП» майже 72 центнери з гектара, що відповідає світовим стандартам, кукурудзи – 85. По качанистій непогані показники у ФГ «Новосулківське», ТОВ «Агро» (Флорино), ПСП «Промінь», ТОВ «Чарівна нива». Досягнуто їх, насамперед, за рахунок новітніх технологій, світових підходів до виробництва. На справжню шану і повагу заслуговують насамперед ті, у виробничому потенціалі яких і рослинництво, і тваринництво.
Таким, звичайно, важче, але ми все-таки орієнтуємо керівників, щоб не скорочували тваринницьку галузь, бо економіка в аграрному секторі через багато причин і без того не надто стабільна, а тваринництво дає роботу людям і обігові кошти господарству.
Хоч тваринництво ще залишається болючим питанням, є господарства, які успішно працюють у цій галузі.
Це ЗАТ «Зернопродукт МХП», сільгосптовариства сіл Шляхової, Дяківки, Джулинки, Усті, Осіївки. Відповідних результатів вони домагаються лише завдяки професійному підходу до її ведення. Навіть молочна галузь, завдяки вмілому підходу до організації її роботи, має 26 відсотків рентабельності. Зокрема, завдяки таким керівникам як М.Ф. Хливнюк, П.Г. Марущак, Ю.М. Шульц, В.В. Довгополюк, Л.Т. Глушко.
Так, поголів'я корів покищо зменшилося. Але були на те і об'єктивні причини. Але шкода,що у нас є господарства, яким ми, не ввівши інвестора, щоб зберегти кадровий потенціал Бершадщини, надали можливість господарювати самим. А вони не виправдали довір'я і пішли легшим шляхом, забезпечивши рентабельність за рахунок скорочення поголів'я худоби. Такі не дбали про повноцінність господарств. Це і в Серединці, і Теофилівці, і Красносілці, і Березівці, і Тернівці. Щоправда, у два останніх інвестор все ж увійшов. Надалі ж ми обиратимемо тільки такого інвестора, який займався б і тваринництвом, щоб район і надалі міг бути лідером у цій галузі. Там, де скоротили поголів'я, в умовах кризи вже не зможуть наздогнати втрачене. І звинувачувати в тому,що сталося, справедливо хіба що самих себе.
Добре працювали і застабілізували ситуацію у Маньківці, де також вона була критична із захворюваністю худоби. Нащастя, у районі немає вже жодного господарства на карантині, які б ми називали неблагополучними. А це відкриває можливості для старту вперед.
Кожному сільгоспформуванню навіть було поставлено завдання щодо розвитку тваринництва, визначено терміни, коли відзвітувати.Щоб орієнтуватися, під якого саме інвестора працювати з початку року. А залучатимуться тільки ті, які вкладатимуть кошти у розвиток тваринництва, як це у свій час було зроблено у ЗАТ «Зернопродукт МХП».
Хоч в цілому ситуація у цій галузі у районі непогана, вона вже не може влаштовувати – у нас є можливості, щоб іти далі.
На продуктивності поголів’я вже не зупинятимусь, але у переддень свята все ж відзначу, що птахокомбінатом «Бершадський» вже вироблено 11135 тонн м'яса, прекрасні результати тут і в рослинництві. Досягнення цього колективу теж на рівні світових тенденцій.
Вціломужприємно відзначити,що всі 31 господарство у нас прибуткові.Навіть криза і несприятлива цінова політика не стали нікому на заваді, і жодне не збанкрутувало.Від реалізації продукції ми очікуємо коштів на рівні 59 мільйонів 416 тисяч гривень, при рентабельності 16,8 відсотка. У розрізі господарств убагатьохрентабельність перевищує 50 відсотків. У ЗАТ «Зернопродукт МХП», наприклад, – 56,9.Є, звичайно, і вищі, але там, де немає тваринництва – у Красносілці – 127,9, Чернятці – 88,6 відсотка.
Таким чином, аналітика наглядно показує, що в нинішніх умовах економіка все ж накладає свій відбиток, і владі дуже важко управляти цими процесами в ручному режимі.
Жоден з керівників, як би влада його не переконувала, не захоче працювати собі на збиток. Шкода, що держава не робить поки що серйозних акцентів на підтримці тваринництва.
І все ж, якщо враховувати усі плюси і мінуси, ситуація в аграрному секторі району досить пристойна. У розрахунковому варіанті господарства мають 42 мільйони гривень чистого прибутку. А це запорука того, що люди будуть із зарплатою, а бюджет – з податками.
Із 203 тисяч тонн зібраного зерна біля 30 відсотків буде використано на утримання тваринництва і в реалізацію воно піде вже з продукцією цієї галузі.
Жаль, звичайно, що у цьому році з 15 державних програм у сільському господарстві працювали тільки три, по яких сільгоспформування отримали гроші. За великовагову худобу – 86,5 тис. грн., за приріст поголів'я корів – 156 тисяч гривень, і 3,8 тис. гривень повернуто заборгованості за застраховані посіви.
Хотілось би, щоб запрацювали усі інші державні програми по стимулюванню сільськогосподарського виробництва.
У читачів може виникнути закономірне запитання. Якщо у нас настільки непогані показники, то ми іжити повинні краще? В той же час проблем у селах покищо вистачає.
Так, вони є, і ми про них знаємо. Але як приглянутися, то вони в основному соціального характеру і переважно не залежать безпосередньо від керівника агроформування, а більше від влади, держави. На жаль, на сьогодні робиться ще мало, щоб підняти соціальні стандарти на селі. Однією тільки заробітною платою, скинувши все на сільськогосподарське формування, їх вже не вирішити. Це за радянських часів розвиток інфраструктури і підняття соціальних стандартів здійснювалося через колгоспи, які були тоді власністю держави.
А щоб жити краще, ми повинні стимулювати і організовані господарства, і людей вже через інші державні програми розвитку цих стандартів. Аж тоді село буде у нормальному балансі.
Тож у переддень професійного свята хочу подякувати всім учасникам дуже складного агровиробничого процесу, від механізаторів і доярок, до керівників господарств за їх величезну працю.
На слова подяки заслуговують і науковці, з якими підтримуємо зв'язки,фахівці управління агропромислового розвитку, які утримують на контролі всі виробничі процеси. А ще хочу побажати, щоб наступний рік для всіх нас був ще кращим, щоб усі ми отримували задоволення від участі у такому складному виробництві і були впевненими у завтрашньому дні.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
19 фото   
<b>Весна</b><br />
4 фото   
<b>Птахокомбінату «Бершадський» – 35!</b><br />Матеріали з ПАТ «Птахокомбінат «Бершадський», у тому числі і з нагоди пам’ятних дат, доводилося готувати не раз. І...
4 фото   
<b>З вінниці – по Європі</b><br />Пропозиція взяти участь у конкурсі на поїздку до Франції та Швейцарії під час презентації там в Страсбурзі та Берні...
7 фото   
<b>Відзначення дня незалежності в Бершаді</b><br />День незалежності&hellip; З кожним роком його відзначення набуває все глибшого змісту і щоразу супроводжується новими...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Глушко Архип Стратонович Українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
Допомога робітничих колективів прискорила відродження сільськогосподарського виробництва, сприяла підвищенню культури землеробства. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Світлана ШУЛЬЦ: «У нас є з кого брати приклад» - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення