Fridge magnet wooden gears

До 90-річчя «Бершадського краю»: Друг, наставник і порадник

  • Подобається0Не подобається
  • 30 Квітня 2010, 23:16

Моя душа радіє, що дожив до знакового і поважного ювілею районного часопису, з яким поріднився майже півстоліття тому, співпрацюючи спочатку робсількором, а згодом у статусі громадського кореспондента.
За цей період газета виходила під назвами «Соціалістичний шлях», «Вогні комунізму» і нині – «Бершадський край».
Отож і пригадалось, як складалась моя дружба з районкою. Добре запам’ятались її колишні редактори: Андрій Катеринич, Олександр Москаленко, Борис Ковтун, Петро Маніленко (два терміни), перше призначення на цю посаду Павла Байдалюка, котрий очолює редакцію і нині (другий прихід).
Завдячний долі, що на життєвому шляху мені трапились заслужені журналісти України і талановиті люди Дмитро Ткачук і Федір Шевчук, які довгий час працювали заступниками редактора.
Перший з них привів мене у газету, а завдяки професійним настановам і порадам другого – мав честь удостоїтись звання лауреата премії імені Василя Думанського, набути членства в Національній спілці журналістів України і навіть за його редагуванням видати власну книгу.
Досить тісні контакти були у мене з колишніми працівниками редакції, тепер вже у далекому минулому – Василем Гошуляком, Леонідом Сорокіним, Григорієм Єрмолаєвим, про яких назавжди залишились лише теплі спогади. Адже уважно вчитувався і навчався майстерності дописувача на їхніх публікаціях. Багато чого корисного намагався перейняти від журналістів Петра Швеця, Анатолія Фартушняка, Володимира Добровольського.
Сьогодні за зразок для себе ставлю співробітників редакції Василя Вербецького і Павла Кушпелу. А Федора Шевчука і Павла Байдалюка взагалі сприймаю як справжніх корифеїв у журналістиці. Недарма ж наш часопис є найтиражнішим серед районних газет України. Від того й радість і гордість огортають душу – адже і я причетний до її видання вже протягом багатьох років. Думається, що у досягненнях газети є левова доля досить численного гурту громадських кореспондентів.
Чому ж я вважаю районку своїм другом, наставником і порадником? Та через те, що коли берусь писати до неї черговий матеріал, відчуваю потребу поділитись своїми думками з читачами, почути їхні, знайти пораду або розраду у чомусь наболілому саме на її сторінках. Читаючи публікації інших дописувачів, звіряю зі своїм світобаченням і знаходжу потрібні відповіді на виниклі сумніви чи проблеми. Усе своє свідоме життя я передплачую чимало періодичних видань та читати їх традиційно починаю з «Бершадського краю». Саме це видання ставало мені в поміч, коли я висвітлював у ньому досягнення комсомольців і молоді у праці, громадському житті та змістовному відпочинку, будучи чимало років їхнім ватажком на колишньому, на жаль, Бершадському цукрокомбінаті.
Шпальти газети неодноразово ставали дієвими помічниками, коли згодом доводилось працювати на партійній роботі та в органах місцевого самоврядування.
Тепер, коли перебуваю на заслуженому відпочинку, кожен отриманий номер газети для мене, як сонечко у вікні.
Адже лише з неї маю можливість регулярно дізнаватись, як йдуть справи у трудових колективах, чим і як живуть громади регіону. Про життя знайомих мені людей, їхні радісні події і негаразди, досягнення аматорських колективів, покращення в освітянській і медичній галузях, довідатись про стан правопорядку та дотримання законності тощо.
До вподоби читачам публіцистика на тему духовності і моралі. Високо цінується надання можливості для виступів творчих інтелектуалів зі своїми поетичними напрацюваннями. Задоволений читач постійним друкуванням інформації – що і де продається та де і які можна отримати послуги. Радий тому, що друкуються привітання і співчуття рідним чи то знайомим людям.
Надзвичайно цікава є рубрика про наших знатних земляків. Домогосподарки ж завжди знайдуть корисні для себе поради. Справжнім бальзамом для душі земляків-ювілярів є публікації про їхній життєвий шлях, ратні і трудові здобутки, як правило, із вміщенням фотографій фігурантів.
Особливо високо я ціную те, що редакція газети дотримується плюралізму, а відтак, кожен може вільно висловити свою точку зору на будь-які події чи явища. Адже це сприяє розвитку нашої самобутності. Пропагуючи краще і прогресивне, результативно допомагає багатьом підніматись на вищі щаблі господарювання. Не обминає вона й гострих та критичних життєвих моментів. Не приховую, що приємно було й автору, коли добрим словом на її сторінках згадувалось і його ім’я.
Вважаю, що справедливим і сповна заслуженим для видання є численні нагороди обласного і державного рівня. Тож хочу у ювілейні дні щиро побажати усім творцям «Бершадського краю» ще більшої творчої наснаги і гідно відсвяткувати 90-літній ювілей із дня його заснування і ніколи не поступатися першістю серед подібних видань. Винесені у заголовок слова – це не просто бравурні епітети, це суть і дійсність мого однозначного ставлення, перевіреного за роки багаторічної співпраці з регіональним друкованим органом. Викладена вище аргументація і дає право називати районний друкований засіб масової інформації своїм другом, наставником і порадником, який вже давно став для мене насправді рідним.
Юрій ЦІНЧИК, громадський кореспондент.
м. Бершадь.

Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
3 фото   
<b>Журналісти працюють і в свято</b><br />У понеділок з нагоди професійного свята &ndash; Дня журналіста &ndash; в редакції районки зібралися працівники...
3 фото   
<b>Символ єдності держави</b><br />На Бершадщині урочисто відзначили День Соборності України. З нагоди 96-ої річниці проголошення Акту Злуки Української...
2 фото   
<b>"...Хочеться, щоб добро таки переважало..."</b><br />Літературною конференцією на таку тему в медичному коледжі закінчилася декада української літератури, присвячена...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бирлівка
Кісик Ксенофонт Климович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
У розвиток сільськогосподарського виробництва зробили великий внесок механізатори Бершадської МТС, створеної у березні 1930 року. В 1932 році вона обслуговувала 35 колгоспів, що мали близько 20 тис. га орної землі. Але на шляху виконання намічених планів в цей період були й труднощі. Партійна організація провела значну роботу, щоб зміцнити механізаторські кадри і трудову дисципліну. Все це дало... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

До 90-річчя «Бершадського краю»: Друг, наставник і порадник - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники