Fridge magnet wooden gears

Жнива вже позаду, а напруга не спадає

  • Подобається0Не подобається
  • 5 Серпня 2012, 12:35

На знімку (зліва направо): під час завантаження одного з розкидачів добрива Микола Федорович Побережний, Олег Анатолійович Лукашук і механізатор Петро Григорович Шевчук перевіряли, чи витримується встановлена норма внесення мінеральних добрив.

Упереддень, коли готувався цей матеріал, над полями флоринського господарства ще можна було чути гул зернозбиральних комбайнів. Хоч і допізна попрацювали комбайнові екіпажі, але, домолотивши ріпак на останніх гектарах, кожний з механізаторів зітхнув з полегшенням, бо цьогорічні жнива були вже позаду.

Але напруга жнивного комплексу робіт аж ніяк не спадала. Вже наступного дня обмочений ріпак не тільки доочистили, а й відвантажили на комбінат хлібопродуктів. А у полі №2, першої дільниці, яке попід дорогу на Яланець, працювали аж два трактори МТЗ з сучасними розкидачами мінеральних добрив. Ще донедавна механізатори Микола Побережний, який є одним із найдосвідченіших у цій справі, і Петро Шевчук, мабуть, і не уявляли, наскільки легше буде обслуговувати агрегат, обладнаний супутниковою навігацією. Та і керівник механізованого загону Олег Лукашук, який чергував у цьому полі, теж не без захоплення розповідав, наскільки вони надійніші і вигідно відрізняються від своїх попередників точністю і рівномірністю внесення. А звідсіля їхня продуктивність.

Про жнива кожний з їх учасників ділився враженнями не зовсім охоче. Адже якби не засуха, то намолотили б збіжжя значно більше, і кращим міг бути заробіток кожного. Тож, щоб надолужити центнери, які не з власної волі недобрали у цьому році, вже з самого початку робили все, щоб поле, у якому працювали агрегати, було, мов грядка.

А щоб агрегати не простоювали під завантаженням мінеральними добривами, на краю поля чергував наватажений ними автомобіль САЗ, водієм на якому був Анатолій Бєліков. Таким чином, завдяки подвійному підйому кузова, розкидачі завантажувалися за лічені хвилини.

В кузов автомобіля добрива вантажилися теж механізовано – з цією роботою вправно справлявся Віталій Поворозний, який працює на навантажувачі.

Хоч це поле вже було практично готовим під посів, кожний з механізаторів все ж поспішав, бо знали, що п’ятого серпня вже мають сіяти озимий ріпак.

– У механізованому загоні на сьогодні, – розповідав Олег Анатолійович, – взагалі тільки десять механізаторів. Цивілізація, технічний прогрес, а на додачу ще й розворотливість керівників та спеціалістів цього господарства, настільки позначилися на виробництві, що тепер там, де ще донедавна були зайняті п’ятеро працюючих, тепер успішно справляється один. Техніка на полях працює цілодобово.

На зміну один одному у пікові періоди робіт приходять тільки механізатори.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Вшанували працівників культури і аматорів мистецтва</b><br />Багата на таланти Бершадщина славиться своїми культурними і духовними надбаннями. Працівники клубних закладів,...
2 фото   
<b>«Карлсони» над містом</b><br />Неабияк дивувалися всі, коли у небі над містом декілька років тому з’явився дельтаплан. В одному з...
2 фото   
<b>Коли керівники і громада – в одній упряжці</b><br />Не випадково в заголовок винесено саме такі слова, оскільки тандем сільського голови і керівника ТОВ...
19 фото   
<b>23 серпня - День Державного Прапора</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Шимко Олексій Маркович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.03.44. Похов. Молдова.

З історії Бершаді
Найбільше Бершадське підприємство — цукровий комбінат. Завдяки комплексній механізації та автоматизації технологічних процесів, широкому застосуванню електродвигунів, після спорудження в 1960 році електростанції цукрокомбінат виробляє щорічно понад 2 млн. цнт цукру. В 1971 році тут працювало понад 600 робітників. Колектив заводу славиться своїми трудовими успіхами, більшість бригад, змін,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Жнива вже позаду, а напруга не спадає - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники