Fridge magnet wooden gears

БЕРЕГИНЯ РОДУ БОЙКІВ

  • Подобається0Не подобається
  • 25 Лютого 2007, 13:48

У мальовничій Шляховій живе мудра жінка Мар'яна Григорівна Бойко, голову якої вже давним-давно покрила біла пороша, а серце ще й досі залишається молодим, добрим і щирим. Не дивлячись на свій поважний вік (як-не-як, а 95 років на порозі), бабуся Мар'яна великий оптиміст і чудовий співрозмовник. З її спогадів про життя, прожите-пережите можна написати книгу.
Доля подарувала мені зустріч з цією чудовою людиною більш, ніж десяток років тому. Мене вразила гострота її розуму, ясність думки, щирість і надзвичайна працелюбність. А ще сила-силенна вишиванок; рушників і подушок, серветок і сорочок у її затишній світлиці.
Народилася Мар'яна Григорівна в холодні лютневі дні 1912 року в заможній родині Григорія Пудлича, шляхівського хлібороба. Сім'я була багатодітною, але дружною, і діти вже з раннього віку привчались до селянської праці. В роки колективізації родину спіткало лихо, як і всіх заможників в той час. Все нажите працею було забране до колгоспу, а невтомного трудівника Григорія Пудлича загнано навічно на Колиму. Зоставшись напівсиротами, старші брати завербувались на Донбас, а вона залишилась з мамою та меншою сестричкою Валею напризволяще, без родини, без хатини. Та щастя все-таки посміхнулось чарівній, трудолюбивій дівчині. Її посватав гарний, добрий парубок Стефан Бойко. І стала Мар'яна в свої 16 років господинею в чоловічій хаті. Вставали ще задовго до сходу сонця, працювали в полі, аж поки в долині не стихав соловейко.
Дружно жили з чоловіком, народили семеро дітей (на жаль, двоє з них не пережили лихоліть голодомору). Посадили Бойки сад, побудували дім, дали путівку у життя дітям, виростивши і виховавши їх добропорядними. Все життя трудилась Мар'яна Григорівна в колгоспі, має подяки і нагороди, але найкращим подарунком долі вважає свою родину, її любов і повагу до неї, Берегині роду Бойків. Найбільша радість для бабусі – то внуки, за кожним з них у неї переболіло серце, кожне своє внуча випестила. А їх у неї десятеро. Незважаючи на свій поважний вік, бабуся Мар'яна знає ім'я кожного із своїх семи правнуків.
Мар'яна Григорівна – чудова господиня, ще й зараз вона вправляється на городі не гірше молодих, а які запашні та смачні паляниці і пиріжки випікає бабуня для своїх внуків-правнуків у подарунок. До неї, мудрої жінки, за порадою звертаються не тільки діти, а й багато односельців.
Запорукою свого довголіття вважає невтомну працю, любов до ближнього і безмежну віру в Бога. Цьому навчає і своїх дітей, внуків-правнуків. В ці лютневі дні Мар'яна Григорівна святкує свій 95-річний ювілей. Щиро вітатиме маму і бабусю її багаточисельна рідня. Зичитимуть здоров'я і довгого віку, дякуватимуть за хліб на столі, за мудру науку.
То ж хай довго і добре ще Вам живеться, дорога людино, поваги і любові Вам від дітей і внуків, великої шани людської.
Валентина ЮХНОВСЬКА,
м. Біла Церква.

Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Доземний уклін визволителям</b><br />З кожним роком віддаляються в часі події буремних літ Великої Вітчизняної війни, але пам’ять про них і досі відлунює...
4 фото   
<b>Автопробіг у Бершаді</b><br />6 травня ТСОУ з нагоди 66-ї річниці Великої Перемоги та 20 &ndash; річниці вищеназваної організації проходив...
2 фото   
<b>"П'ятківчанка" зачарувала Вінницю</b><br />У ці дні редакційна пошта переповнена листами, повідомленнями, фотографіями про відзначення циклу новорічноріздвяних...
7 фото   
<b>Випуск медсестер Бершадського медколеджу</b><br />Здається, ще зовсім недавно, вони прийшли вперше до цього коледжу. Обравши саме його, для того, щоб відкрити для себе...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Мацета Трохим Матвійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
За роки соціалістичного будівництва Бершадь стала промислово-аграрним центром півдня області. Але її мирне життя було перервано війною. Вже 29 липня 1941 року Бершадь окупували німецько-румунські війська. Фашисти утворили тут гетто для єврейського населення. Від катувань, голоду, епідемій у Бершаді загинуло багато радянських людей, розстріляно 327, вигнано в рабство 1203 чоловіка. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

БЕРЕГИНЯ РОДУ БОЙКІВ - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники