Fridge magnet wooden gears

Привітали землячку із 90-річним ювілеєм

  • Подобається0Не подобається
  • 20 Серпня 2016, 09:00

На знімку (зліва направо): Галина Онуфріївна Єрмолаєва, Людмила Павлівна Князєва, зять ювілярки Леонід, Ганна Парфентіївна Рудь і її дочка Марія. Фото автора.

Позавчора відзначила свій дев'яностолітній ювілей одна з найстарших жителів міста Бершаді Ганна Парфентіївна Рудь.

Привітати із славною датою на її життєвому календарі, до неї цього дня завітали голова міської організації ветеранів Людмила Павлівна Князєва та одна з найактивніших її помічників у громадській роботі Галина Онуфріївна Єрмолаєва.

Оселя була переповнена найщирішими словами вітань.

Одне з них закінчувалося словами, що ми будемо просити у Бога, щоб надалі щасливою була її дорога, не випадкове. Про яке там щастя могла іти мова у роки її юності, коли дванадцятирічною залишилася сиротою.

Щоб вижити, не тільки сама змушена була ходити на роботу з Війтівки у Бершадський цукровий завод, а і водити з собою ще й восьмирічну сестричку. Бувало таке, що їли навіть жом, пекли млинці з нього.

А чого було варто пережити війну, голодомори?

Більш-менш почало вирівнюватися її життя аж у 1947 році, коли вийшла заміж, народилося четверо дітей.

Один з її синів – Михайло Григорович – живе у Поташні, у свій час очолював поташнянське господарство, дочки Марія і Фросина живуть у Бершаді, син Павло – у Війтівці, на батьківщині своїх батьків.

Незважаючи на все прожите і пережите, усім своїм дітям Ганна Парфентіївна зуміла дати раду. Тепер бабуся проживає у найстаршої своєї дочки Марії і зятя Леоніда у Бершаді.

Все було цього дня в оселі ювілярки – квіти і найщиріші слова побажань, вітальна листівка і, звичайно ж, подарунок від ветеранської організації.

Та найголовнішим, як на думку автора цих рядків, є все-таки те, що навіть у настільки непрості теперішні дні не забувають у нас про людей похилого віку. Вони завжди були і залишатимуться для нас усіх прикладом, як долати, переживати труднощі, життєві негаразди.

Тож з роси і води вам, Ганно Парфентіївно. Бажаємо зустріти ще і столітній ювілей.

Павло КУШПЕЛА.

 


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
20 фото   
<b>Струтинська Галина Юріївна (Galina Hayes)</b><br />Галина народилася й отримала освіту в колишньому Радянському Союзі. Коли їй було всього 16 років, її батько відіслав...
2 фото   
<b>В Житомирі презентували книгу спогадів про В. Кавуна</b><br />5 травня у Житомирській облдержадміністрації відбулася презентація книги спогадів про Василя Кавуна «Живий у пам’яті...
7 фото   
<b>Полуничка</b><br />
3 фото   
<b>Журналісти працюють і в свято</b><br />У понеділок з нагоди професійного свята &ndash; Дня журналіста &ndash; в редакції районки зібралися працівники...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Фищук Володимир Захарович (1898) 1898 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.09.44. Похов. с. Чебатанка, Румунія.

З історії Бершаді
Важливим завданням, яке постало згодом перед трудівниками, була соціалістична перебудова сільського господарства. Взимку 1923 року в Бершаді створюється сільськогосподарська трудова артіль «Колос» а влітку - артіль «Серп» Це були невеличкі кооперативні об'єднання селян. 105 членів артілі «Серп» хазяйнували на 90 десятинах землі. Артіль з самого початку добилася добрих показників - урожай був... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Привітали землячку із 90-річним ювілеєм - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники