Fridge magnet wooden gears

РОЗКВІТ ТАЛАНТУ І ЦВІТУ ДУШІ

  • Подобається1Не подобається
  • 25 Липня 2007, 22:13

Поташня – "чарунка Поділля". Село його дитинства, ранньої юності, перший спалах кохання і розлука, радості й печалі, перша стежка у світі. Хто він? Художник, письменник, поет, музикант, педагог. І все це поєднано в одній людині. Це Прокіп Колісник. Талант його – це дар Божий і космічних сил, працьовитість, щирість, благородство від батьків, мудрість, правдивість від земляків. Його знає майже весь світ. Такий чудовий розквіт таланту і золотих струн серця у 50 літ!
По-доброму заздрять колеги. А дорога життя була тернистою. Ще підлітком усвідомив: здобути глибокі знання. Закінчив місцеву школу "на відмінно", Одеське державне художнє училище, Академію мистецтв України (з відзнакою і золотою медаллю), перебував п'ять років у кирзових армійських чоботах у Словаччині, там одружився, проживає і нині. Та "наймиліше – це Батьківщина".
З хвилюванням читаєш рядки його поезії:
"Поташня – це лет душі, коли цвіте калина, це пісня, міф, легенда... батьківщина. Люблю, радію, мучуся, страждаю, хоча б на час, хоча б на мить, якщо не тілом, хоча б у мрії – до тебе, рідна, прилітаю."
І щорічно прилітає до рідного краю. Як же палко треба любити Україну, її народ, щоб дух українізму пломенів з мистецьких полотен, художніх творів, поезії, музики, педагогічної діяльності.
Його творчість завжди у вирі часу. У Пряшівському університеті, де працює викладачем живопису, була проведена місячна тематична виставка, присвячена помаранчевій революції. Викладачі, студенти мали можливість побачити поруч з картинами фото з Майдану Незалежності в Києві, виготовлені автором виставки. Ректор університету, Генеральний консул України в Пряшеві, інші гості були захоплені духом української революції. Академік Микола Мушинка наголосив, що показані на виставці картини Прокопа Колісника символізують не лише ті славні українські дні, але містять у собі всю історію України. Автор виставки відзначив: "Революція в Україні пройшла. Пройшла у свідомості людей, які рішуче виступили за демократію і відкинули демагогію та обман".
Його життєве кредо – духовна краса народу. З художніх полотен струменить правда, одухотвореність, віра у розквіт незалежної України. Один із його циклів живопису – "Легенда". Чому "Легенда"? Здається вона напівреальна, фантастична – і водночас висока, піднесена, чиста. Легенда явлена буде завтра, коли усвідомимо себе як народ і націю, котра корінням сягає в глибоку давнину.
Його мистецтво – провидіння-пророцтво. Саме силою свого таланту художник стверджує: ми повинні повернутися до самих себе, возвеличитися, піднестися над віками лихоліть і неволі. "Куди ми йшли? І звідки? І навіщо? Немов незрячі, без поводиря, а зараз ... ми йдемо до себе. Повертаємось. До духовних витоків, втрачених давно". Кожна людина повинна це усвідомити, аж тоді можна говорити про повернення у новій якості. А картини "Круків", "Чорнобиль" засвідчили спалах зболеної душі до світла, свободи, бо алопеція не минула і його сім'ї (хворіли діти). З тривогою, болем і смутком їхав у Словаччину. Батьківщина ж одна! А частково радів, що в "часи застою, не взяв золоте ярмо на шию", а вибрався у світи, щоб стати митцем. Та, на жаль, про його творчість можуть судити більше західні країни, ніж Батьківщина. Кращі його полотна знаходяться у приватних колекціях, музеях Англії, США, Німеччини, Австрії, Чехії, Словаччини, лише частинка їх на рідній Батьківщині. А найбільше Прокопу Коліснику хочеться, щоб його творчість побачила вся Україна. А побачити є що. Митець-філософ у картині "Куб" зумів мистецтво піднести до духовного загальнолюдського рівня. А на картині "НЛО" зображені раби з ярмом на плечах, а над ними витає загадковий літаючий апарат. Та вони його не бачать. Несуть ярмо. Руки зайняті, голова теж. Чому вони не кричать? Що їм болить? А болить чарівна Україна. Його творчість наближає нашу духовну суверенність своєю впевненістю, своєю чистотою і чесністю.
Поташня – "чарунка Поділля" шанує і гордиться своїм земляком. Це з його ініціативи, при підтримці щирих спонсорів у селі відкрито і працює музей культури села, у якому розміщено 33 картини земляка, а планує довести їх до 47, передбачається провести четвертий мистецький пленер. Музей стає осередком культури, духовності людей.
У ці прекрасні дні середини літа Прокіп Колісник відзначає життєвий ювілей. Вдячні земляки, бершадці дружно бажають, щоб українським барвінком щастя рясно Вам стелилось у творчості, душі і серці, сім'ї і в родині. Широкого заслуженого визнання Вашої творчості в Україні, щоб Ваша доля приземлилася у рідному краю.
Людмила СУЧОК,
завідуюча музеєм.

Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Посівний календар на 2011 рік</b><br />У календарі вказані тільки найсприятливіші дні для садіння та сівби овочевих культур, але їх можна сіяти і саджати і...
11 фото   
<b>Зима</b><br />&#160;Один зимовий день
4 фото   
<b>Птахокомбінату «Бершадський» – 35!</b><br />Матеріали з ПАТ «Птахокомбінат «Бершадський», у тому числі і з нагоди пам’ятних дат, доводилося готувати не раз. І...
7 фото   
<b>Випуск медсестер Бершадського медколеджу</b><br />Здається, ще зовсім недавно, вони прийшли вперше до цього коледжу. Обравши саме його, для того, щоб відкрити для себе...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Юрковський Олександр Антонович (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.09.44.

З історії Бершаді
Своєрідне містечко виникло на колишньому пустирі, де на кошти колгоспів у 1967 році збудовано кількаповерхові навчальні корпуси медучилища з сучасними лабораторіями, гуртожитком та їдальнею. Тут навчаються понад 400 майбутніх фельдшерів те акушерок, які працюватимуть у лікарнях, колгоспних пологових будинках, на медпунктах. Майбутні медики заклали новий парк, посадили тисячі кущів та... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

РОЗКВІТ ТАЛАНТУ І ЦВІТУ ДУШІ - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники