Хливнюкова нива життя

 • Подобається1Не подобається
 • 23 Жовтня 2009 р

Фото Сергія КІСИКА.

В селі, як на долоні, кожен постає перед односельцями, вбираючи в себе батьківський талант, працелюбство, любов до землі і людей. Може, тому й дорослішають тут дещо раніше, як і опановують всі складнощі непростого життя-буття. Саме такі слова першими увірвалися в думки під час даної спроби дещо узагальнити життєвий шлях Миколи Федоровича Хливнюка – відомого керівника, мудрої людини, чудового сім’янина. І, звичайно, справжнього патріота бершадського краю, до думки якого завжди прислухаються не лише в нашому районі та області. Про Миколу Федоровича і його добрі справи писано-переписано, в тому числі і мною. Та щоразу він постає у своїй величності по-новому, бо доля по-своєму прагне випробувати цього керівника на міцність.

Голову місцевого господарства двічі турляли з посади – першого разу за те, що не дає красти, а вдруге за те, що вже немає що красти

Хливнюки – рід відомий у Тернівці, хліборобський. Тут зростав малий Миколка, вчився у батьків й односельців жити і працювати. Тут закінчив школу із золотою медаллю. А коли закінчував агрономічний факультет Уманського сільгоспінституту, його запросив у Шляхову тодішній керівник місцевого колгоспу Василь Михайлович Кавун. Тоді це господарство було лідером сільгоспвиробництва в Союзі, тож було чому навчитися. Невдовзі його тут обрали секретарем комсомольської організації, яка налічувала майже 600 юнаків та дівчат. Про їх гарні справи лідер шляхівської молоді неодноразово розповідав у виступах на з’їздах комсомолу України.
Якось після чергового повернення з Києва Григорій Йосипович Кузик – наступний керівник господарства, повідомив, що «Темний хоче забрати тебе в район, тож іди, набирайся досвіду».
В райкомівському кабінеті довго не засидівся – рівно через рік направили заступником у Війтівку, до Олексія Тимофійовича Гончарука, тож там також пройшов ще одну академію. А коли випала рідкісна нагода поїхати на Олімпіаду-80 у Москву – М.Ф. Хливнюка преміювали путівкою, доля знову вирішила його випробувати.
Звичайно, перипетії долі завжди пов’язані із конкретними людьми, з конкретною ситуацією. Так і в цьому випадку. Тодішній керівник району Іван Григорович Павліченко, викликавши на розмову, довго не пояснював: «Олімпіада, – каже, – від тебе не втече, через чотири роки поїдеш, а з Осіївкою гаятися не можна, треба очолити там колгосп». Це було 9 липня, саме вирували жнива, і з тих пір Микола Федорович працює всі роки керівником.
В Осіївці першими в районі ввели госпрозрахунок, нові методи господарювання. Невдовзі прийшли й досягнення та успіхи. Зростало тут не лише сільгоспвиробництво, а й будувалися дороги, об’єкти виробничого та соціально-культурного призначення, заможнішали люди.
Здавалося, що для Хливнюка настали тепер легкі часи – виробництво було налагоджене, заслужений авторитет також працював на нього, але… – Також 9 липня, але вже 1996 року, мою «осіївську олімпіаду» змінила «олімпіада джулинська», – розповідає Микола Федорович. – Відомий ще донедавна тут колгосп почав упевнено сідати на мілину. Згадуючи ті часи, Григорій Михайлович Заболотний – керівник району того періоду, зазначив, що тоді голову місцевого господарства двічі турляли з посади – першого разу за те, що не дає красти, а вдруге за те, що вже немає що красти.
Ось такий момент настав у Джулинці, і врятувати ситуацію попросили Хливнюка. Він роздумував. І все ж погодився, не міг відмовити Г.М. Заболотному, не міг відмовити людям.
Багато разів доводилося спілкуватися з М.Ф. Хливнюком, слухати про його непрості шляхи-дороги – скільки цікавих оповідей почув від нього про гарних людей-трудівників у селах, де він працював, скільки пам’ятних зустрічей було у нього з відомими керівниками області та держави. Зацікавлюють і його розповіді про трудову співпрацю з Василем Васильовичем Палієм, Анатолієм Олександровичем Павліченком та іншими керівниками, коли доводилося приймати всім разом своєрідну стратегію і тактику економічного та соціально-культурного розвитку трудових колективів, усього району.
Він неодноразово брав участь в урядових комісіях, численних нарадах на рівні перших осіб держави, очолював раду сільгоспвиробників району, обирався депутатом різних рівнів, має урядові нагороди.
Описувати все це в газетній статті – марна справа. Хіба що в книзі-спогадах, яку, сподіваюся, ще напише Микола Федорович.
… Як швидкоплинно біжать роки, ніби води Південного Бугу. Скільки сходжено-переходжено по матінціземлі, яка потребує постійного догляду. Тоді й віддячує за працю. Цю науку, засвоєну колись М.Ф. Хливнюком від старших колег і наставників, передає він нині вже й сам. За плечима у керівника ТОВ «Агрофірма «Джулинка» величезний досвід, знання, він здобув заслужений авторитет і повагу в людей.
– В Джулинці немає коли спочивати, – розповідає Микола Федорович. – Господарство велике, тож потребує постійної уваги. Рослинництвом займаємося в співдружності з наукою, співпрацюємо з різними інститутами, зокрема, з інститутом Юр’єва, з фірмою «Зоря. Маїс. Насіння». В тваринництві теж не обходимося без цього – маємо розвинуте свинарство, молочне стадо та відгодівлю, хоч і нелегка ця галузь. Але основу нашого виробництва складають люди – працьовиті і кваліфіковані.
Я свідомо уникаю всіляких цифр, пов’язаних з діяльністю цієї неординарної людини. Вони, звичайно, могли б доповнити портрет нашого ювіляра, але не хочу відволікати увагу читача від головного.
Понад усе хвилює Миколу Федоровича нинішня ситуація в сільському господарстві. Скільки років його вже реформують «згори», скільки спричинили руйнацій, а кінця їм ще не видно. А страждають люди, хоч Хливнюк і робить все можливе, щоб негативу в його господарстві було якнайменше.
– Спробуй тут розвиватися, – каже він, – коли ціни на все зростають, а на сільгосппродукцію переробники її постійно збивають. Хіба це ринок? Нині прагнемо сіяти лише перспективні та конкурентні сорти та гібриди, випробовуємо їх на своїх дослідних ділянках, які є одними з кращих в області.
Чимало вдається зробити цьому досвідченому керівникові, якому присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства України».
І результати господарювання завжди відчутні. Але, як і раніше, Миколу Федоровича важко застати задоволеним.
– Якщо навіть при всіх теперішніх негараздах ми з року в рік з хлібом, – каже, – то можна уявити, що було б, коли відчутною була допомога сільгоспвиробникам з боку держави, як це робиться в усіх розвинутих країнах.
– Чи пощастило у житті? – запитав прямо.
– Мабуть так, – відповів упевнено.
Кожна людина по-своєму розуміє своє щастя. Але воно неодмінно в роботі, друзях, сім’ї...
У Миколи Федоровича багато друзів. У нього гарна родина, яку він цінує понад усе. Разом з дружиною Ольгою Василівною виростили і вивчили двох гарних доньок, дочекалися вже зятя й онука. Коли збираються всі разом – це найбільша для нього радість.
Тож з роси і води Вам, шановний ювіляре! Всіляких гараздів Вам і благополуччя.
Павло БАЙДАЛЮК.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
12 фото   
<b>Звітно-виборна конференція</b><br />У кінці минулого тижня відбулася ХХ конференція Бершадської районної організації Партії регіонів, на якій розглянуто...
5 фото   
<b>Сімейна медицина: сьогодення і перспективи</b><br />2013 рік ознаменувався важливими кроками на шляху до покращення медичного обслуговування жителів нашого району....
2 фото   
<b>Свято в Усті</b><br />
5 фото   
<b>Вінниччина очима редактора: Літинщина</b><br />Цього разу керівники комунальних газет усіх районів області відвідали Літинський район, який зацікавив багатьох не...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Окаєвич Дорофій Юхимович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Цікаво проводять своє дозвілля трудящі в численних гуртках та студіях художньої самодіяльності, які є на всіх підприємствах, в навчальних закладах. Хоровий і танцювальний колективи спиртового комбінату — дипломанти республіканського огляду колективів художньої самодіяльності. Незмінним успіхом користуються не тільки в районі, але й в області хор вчителів міста, естрадний оркестр,... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Хливнюкова нива життя - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення