Fridge magnet wooden gears

Лікар за покликом серця

 • Подобається0Не подобається
 • 4 Квітня 2012, 22:13

Доїжджаючи до Джулинської лікарні, мимоволі звертаєш увагу на упорядковане обійстя, що потопає в зелені дерев, квітів. Тут проживає сім'я лікарів – Бориса Васильовича та Лідії Михайлівни Соцьких, знаних і за межами району, які трудяться все життя поруч, розуміють і підтримують одне одного, долають спільно труднощі. Зустрічає вас приваблива, тендітна жінка-господиня, як годиться, запрошує присісти, уважно вислухає, зробить висновки, намагається допомогти. Так повинно бути, бо вона лікар за покликом серця, їй доручають найдорожче – дітей.

Нині наше суспільство в процесі реформування медицини, тож покладається багато на сімейного лікаря.

Село, за словами Лідії Михайлівни, зберегло рідну мову, пісню, звичаї, підтримує місто, селяни більше працюють на природі, але смертність велика. Чому? Це питання хвилювало її постійно, як лікаря і як депутата обласної, згодом районної і постійно місцевої рад.

З ентузіазмом вона почала працювати у Джулинській лікарні з 1971 року дитячим лікарем. За взірець в неї був тодішній головний лікар Михайло Миколайович Рейфман. Стиль його роботи – піклування про хворих, розширення будівництва, зокрема терапевтичного відділення, дитячої консультації, лабораторії, колгоспного профілакторію й інше. У 1967-му відкрився новозбудований двоповерховий корпус поліклініки, в 1980 році розпочато будівництво нового стаціонару.

Лідія Михайлівна придивлялася до роботи дитячого лікаря Рахілі Давидівни Шмушкіної. Вона її обожнювала, все краще запозичила.

Через деякий час і Лідія Михайлівна зуміла знайти стежинку до дитячих сердець.

Молода, а навчилася переборювати труднощі, йшла на допомогу і вдень, і вночі. На перше місце ставила громадські інтереси, а не особисті. Зважаючи, що вона жінка, прекрасна господиня, вміє спекти і людей пригостити, любляча дружина, мама, що має хвору дитину, та любляча дочка, яка доглядала матір, а поряд і громадська робота – Лідія Михайлівна реалізувала себе повністю, як кваліфікований лікар.

Їй вірили, і це ще більше її окрилювало. В 1986 році її молоду, енергійну, знаючого фахівця, яка своїм ентузіазмом запалювала до праці інших, призначають головним лікарем Джулинської лікарні.

На той час лікарня обслуговувала ще й села Ставки і Берізки, майже 7 тисяч чоловік.

На роботу прийшли нові лікарі – терапевт Н.П. Омельчук, рентгенолог Л.А. Омельчук, терапевт С.П. Шелест, дитячий лікар О.П. Оперчук, який згодом став сімейним лікарем. Діяв стаціонар на 100 ліжок, терапевтичне відділення – 55 ліжок, пологове, дитяче – по 20, гінекологічне – 15 ліжок.

Лікарня поповнювалася лікарями-професіоналами: інфекціоніст Н.П. Божко, хірург М.Г. Поштовенко, терапевт С.І. Адамчик, дерматолог І.Р. Тимчук, окуліст Л.С. Васюта, фтизіатр О.М. Трохименко, лікар-лаборант Є.І. Дубина, терапевт Б.В. Соцький, зубний лікар О.П. Ігнатенко, стоматолог А.Ф. Зайвий. Злагоджено працювала акушерськогінекологічна служба завдяки висококваліфікованим лікарям А.А. Мельничуку і Г.Ф. Зайвій. Творчо працювали старші медсестри, санітарки з добрими серцями, водії, усі заслуговують подяки.

Під керівництвом Л.М. Соцької велося будівництво лікувального корпусу, озеленено всю територію, асфальтовано під’їзди, квіти вздовж доріжок, за будовою – сад. В приміщеннях – охайно, кожен дорожив роботою. Керівник уміло організовувала колектив, сама була прикладом для всіх.

Коли над Україною спалахнуло лихоліття, то бригаду лікарів було відряджено в Чорнобильську зону на ліквідацію аварії. Допомагав лікарям і завідуючий Джулинською аптекою, відмінник охорони здоров'я України І.П. Бородачик.

Джулинська лікарня була одним з кращих лікувальних закладів району, тому лікар Б.В. Соцький був обраний делегатом на І Всесоюзний з’їзд лікарів, що відбувся в Москві.

За часів керівництва Л.М. Соцькою колектив лікарні домагався гарних показників, чимало робіт проводилося власними силами. Показники завжди були гарні і стабільні, як і постійна вдячність пацієнтів. У 1998 році під час акредитації лікарня отримала вищу категорію. Колектив підтримували і керівництво району, сільська рада, допомагали керівники колгоспів.

Лідія Михайлівна завжди була на висоті, вона пропрацювала біль ше 30 років, з яких 15 на керівній посаді.

З 2001 року головним лікарем Джулинської дільничної лікарні працює Г.Ф. Зайва, яка також зарекомендувала себе вмілим організатором і фахівцем. Тож приклад таких керівників медичних установ, як Лідія Михайлівна Соцька, вартий наслідування. Особливо в нинішній непростий період.

Олександра КОВАЛЬ, громадський кореспондент. с. Берізки-Бершадські.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Шістдесят років Чернятській ГЕС</b><br />Нещодавно минуло шістдесят років Чернятській гідроелектростанції. Над входом до машинної зали зафіксовано дату її...
64 фото   
<b>Спортивне свято в Бершаді</b><br />7 жовтня 2012 року в м.Бершадь з нагоди Дня вчителя було проведено міжрайонний турнір ветеранів футболу працівників...
5 фото   
<b>Дитячий крок - найближче до зірок!</b><br />Відбувся фінал Всеукраїнського дитячого телевізійного конкурсу "Крок до зірок". Випробування на артистизм,...
3 фото   
<b>З візитом до Польщі: вивчаємо досвід реформування галузей</b><br />З 18 по 21 травня делегація Бершадського району відвідала Єнджейовський повіт Свентокшиського воєводства Распубліки...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Загарій Іван Степанович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
Проте дальший розвиток певною мірою гальмувався невеликими розмірами господарства. Щоб краще організувати працю, повніше використати техніку й кадри, в 1950 році бершадські колгоспи ім. Ворошилова, ім. Будьонного, «П'ятирічка за 4 роки» об'єдналися в одне господарство — ім. Будьонного. Згодом до новоствореного господарства приєднався колгосп с. Бирлівки. Новий колгосп назвали ім. Леніна. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Лікар за покликом серця - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення