Fridge magnet wooden gears

Маріччині світанки

  • Подобається0Не подобається
  • 11 Лютого 2013, 09:00

На знімку: Марія Ярославівна Механіч

У своєму Турійську вона Марічка. На Бершадщині – Маша, Марія і все ж таки … Марічка. Відгукується на різні відтінки свого імені і має вдачу веселу, розважливу.

Як же потрапила гордовита дівчина з Волині до нас, у район колишнього Бершадського цукрокомбінату?

Усміхається і вже вкотре переповідає свою історію. Приїхала на весілля до подружки і … несподівано зловила зацікавлений погляд карих очей, відігнала думки, а згодом знову той блискавичний погляд, і все ніби в кіно: танець, розмова і гадане-негадане: – Виходь за мене заміж.

За логікою, мала б відмовитися чи подумати якийсь час, але зопалу випалила: – Добре!

Навіть і донині не може зрозуміти, чому так швидко змінила свою дівочу долю на жіночу. І пішло-поїхало. Музики вибивали свою одвічну весільну програму, підбори не мали рятунку в тій веселій круговерті, а вона потопала в щасті… Питання не стояло, де жити. Михайло Андрійович привіз її в батьківську хату.

Були непорозуміння, труднощі, але не розпач, як розповідає. Пам’ятала материнську науку про те, що з кожної ситуації можна вийти з гідністю. Головне: поруч був її Михайло Андрійович, вірний, працьовитий, небагатослівний.

Мабуть, це ті кити, на яких тримається її благополуччя.

Та воно не тільки тримається, а й розростається. Тут, у Бершаді, з Андрійовичем побудувала будинок, одружила сина, а що до дерев, то їх посадила багатобагато. І коли весна торкається землі, її деревця сором’язливо кутаються в білопінну фату. І щось у цьому є символічне, чисте. Милується жінка, радіє, бо цвіт – це щедрість, достаток, краса.

… Її робочий день починається рано, коли ще тиша тримає довкілля. Жінка обходить свою господу, зазирає в записник замовлень, підбирає меню, робить розрахунки… А коли з’являється вільна хвилинка, розгортає свою кулінарну книгу, як образно зове її. Та, власне, вона складається із вирваних клаптиків паперу, із вирізок і наспіх записаних рецептів. Поновлює в пам’яті, фантазує, експериментує. Тому-то в її «Світанок» із задоволенням йдуть люди. Тут вони смакуватимуть українськими пампушками з часниковим соусом, грузинськими ченахами, м’ясом по-гуцульськи і різноюрізною всячиною, присмак якої ще довго пам’ятатимуть. А крім того, у кафе панує затишок, культура обслуговування. Тут добре почувають себе і ті, що шлюб беруть, і ті, що мають ще брати, або й просто, як кажуть, відвести душу з друзями.

Дивує і майстерність сервірування столу: тут і бутафорні чудернацькі поросята, і різноманіття їстівного квіткового плеса.

В хід іде й морква, цибуля, горошок, петрушка, кріп. Ніби то й просто, але з фантазією, смаком. Інакше вона не може, не вміє, бо є потреба бачити в усьому красу.

Не кожен господар такого закладу може відзначитися щирістю. А вона, Марія Ярославівна, може. Якщо когось із відвідувачів зацікавить якийсь рецепт, то із задоволенням до дрібниць розкаже, поділиться, та ще й радіє з того, а мотивує тим, якщо більше віддати, то більше прибуде. А їй прибуває: людська шана, повага, добро. І радіє жінка, що у її житті є осінні, зимові, весняні, літні світанки… В них вона господиня.

Світлана КОВАЛЬСЬКА, член Національної спілки журналістів України, вчителька


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>На вістрі уваги - боротьба з корупцією</b><br />Чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації відкрив і вів її очільник Антон Андрейцов. Перше...
6 фото   
<b>Музей культури села Прокопа Колісника</b><br />
2 фото   
<b>Технології і професіоналізм - запорука успіху</b><br />Звісно, що найкраще ведуться весняно-польові роботи там, де до них готувалися не тільки по завершенню зими, а й...
2 фото   
<b>Вони стануть солдатами</b><br />«Призовники ідуть» &ndash; можна було почути днями то з одного, то з іншого боку центральної вулиці райцентру. І...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Берізки-Бершадські
Кондратюк Юхим Андрійович (1924) 1924 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 12.01.45.

З історії Бершаді
Робітники і службовці Бершадського лісгоспу в парку культури та відпочинку своїми силами збудували спортивні майданчики, водну станцію. На колгоспні кошти спорудили стадіон, де відбувалися змагання сільських спортсменів а також перші районні спартакіади. З 1950 року в Бершаді почала працювати спортивна школа на 60 учнів. Спортсмени Бершаді стали ініціаторами створення єдиного сільського... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Маріччині світанки - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники