Fridge magnet wooden gears

Серце, віддане дітям

  • Подобається0Не подобається
  • 9 Жовтня 2014, 10:00

Мені пощастило працювати під керівництвом надзвичайно чарівної, талановитої, інтелігентної, толерантної жінки – Марії Миколаївни Цимбалюк, яка є втіленням жіночої вроди і душевної краси. А познайомилася я з нею ще тоді, коли маленькою дівчинкою прийшла у дитсадок «Колосок» села Флорине. А згодом я вивчилася, почала працювати вихователем, музичним керівником, далі – вихователем-методистом.

Усі роки спільної праці у сфері дошкільної освіти в районі для мене і для багатьох колег в дитячих садочках були і ще, мабуть, довго будуть осяяні присутністю людини, яка не лише була наставником, консультантом, але й взірцем патріота, Громадянки, а найголовніше – Жінки.
Кожен, хто спілкувався з Марією Миколаївною, не міг не помічати її енергетики, яка заряджає. Її настанови – це поштовх до дії, це бажання мислити і діяти, робити і творити.

Навіть не зможу підрахувати всіх, кому Марія Миколаївна «виростила крила», кого підштовхнула і сказала: «А тепер спробуй летіти сама!». Будучи поряд із Марією Миколаївною і я, і багато колег стали з помічників – вихователями, методистами, завідувачками. Кожна зустріч із нею особисто для мене була якимось піднесенням, бажанням поринати у світ дошкілля – цікавий, насичений успіхами, злетами. Це світ Марії Миколаївни, яка постійно у пошуку. Це різні конкурси з педагогами, фестивалі з дітьми, різноманітні форми роботи з батьками.

Її авторські розробки ранкової гімнастики, занять, нетрадиційних батьківських зборів друкувалися на шпальтах фахових видань «Дошкільне виховання», «Дитячий садок», «Бібліотечка вихователя».

У період роботи Марії Миколаївни завідуючою наш «Колосок» був визнаний за результатами Всесоюзного огляду на кращу організацію суспільного дошкільного виховання в сільській місцевості і отримав перше місце та диплом І ступеня.

Мабуть, не одному із колег Марія Миколаївна запам’яталася, ділячись досвідом роботи на районному, обласному рівнях та на Всеукраїнському семінарі інспекторів і методистів, який був проведений на базі дитячих садочків нашого району. Саме тоді їй було присвоєно звання «Відмінник освіти». А ще вона має багато подяк, грамот від установ різного рівня, в тому числі найвищих.

Дошкіллю вона віддала понад 40 років, і за це її велике спасибі від нас усіх.

У житті Марії Миколаївни є багато інтересів. Вона пише чудові вірші, гарно шиє, любить ліпити з глини, тіста, захоплюється випіканням тортів і своїх фірмових пирогів, а ще – навіть взимку купається в крижаній воді… Марія Миколаївна успадкувала від мами гарний голос, знає багато старовинних пісень, обрядів, цього навчає своїх онуків.

Її оселя – це міні-музей фотографій ще з прадідусів і бабусь, сестер, братів їх великої родини.

Шановна Маріє Миколаївно!

Дозвольте Вас щиро привітати зі святом дошкілля! Ще раз висловлюємо вдячність і низько вклоняємося Вам не лише від себе, а й від усіх «дошкільників» району. Прийміть глибоку подяку і шану.

Здоров’я Вам, родинного тепла і затишку, щастя!

Нехай Вас завжди супроводжують усмішка, гарний настрій і обминають неприємності та негаразди, а кольори золотої осені донесуть тепло вдячності, шани і щирої любові.

Галина ГАЙДУЧЕНКО, методист дошкільного навчального закладу «Колосок» с. Флорине.
(За дорученням колег району).

Марії Цимбалюк.

Осінній вальс кружляє вже довкілля,
Зриває листя і кидає нам до ніг,
Стрічає гарне свято все дошкілля,
Яке спішить в садочки на поріг.
Своє у кожного садочка свято,
А в Флоринському – особливе:
Увесь садочок хоче привітати,
Де стільки років нам Ви присвятили!
Роки пройшли в садочку, між дітей,
Здається й зовсім небагато.
Мільйон питань! Мільйон ідей!
І кожен день в садочку – свято!
А Ви психолог і творець,
Наставник Ви і виконавець.
Людина просто, накінець,
В своїй професії – всезнавець!
Для Вас садочок – рідний дім,
Думки тут Ваші скрізь і мрії.
І слава, й сонце є у нім,
Та щирі помисли й надії.
Тут зустрічі і світлі дні,
Наради творчі й семінари.
Заняття практики й пісні,
І злети, й доленьки удари.
Свята і праведна Ваша дорога,
І Ви на ній чимало літ!
Ви справжній вчитель – це від Бога!
Не йдете – летите у світ!
Ви не спиняєтесь у дії –
До нового Ваш кожен крок.
Душі пориви, нові мрії!
Найкраще – дітям у садок!
Хоч й нелегка Ваша дорога,
Та серце вибрало таку.
Ви є учителем від Бога,
Професію обравши нелегку.
І живете по правді в світі,
Упевнено ідете до мети.
Живіть сто літ у мирі й світлі,
І ніби зірочка, світіть!

Галина ГАЙДУЧЕНКО, с. Флорине


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
13 фото   
<b>Естафета визволення</b><br />16 березня 2009 року у м Бершаді відбувся урочистий мітинг- реквієм та святковий концерт з нагоди передачі естафети...
4 фото   
<b>Пожежники з Моравіци відвідали Баланівку</b><br />На свято Івана Купала в Баланівку приїхали польські друзі з гміни Моравіца Свєнтокшиського воєводства. Вони привезли,...
3 фото   
<b>Це свято не затьмариться в віках...</b><br />14 березня 1944 року на землю Бершадщини прийшло радісне свято - визволення рідної землі від поневолення військами...
4 фото   
<b>У світі можна жить без еталонів</b><br />Головною темою на пленарному засіданні сесії Бершадської районної ради, що відбулась 25 травня, було питання...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Берізки-Бершадські
Хворостяний Павло Михайлович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
За роки соціалістичного будівництва Бершадь стала промислово-аграрним центром півдня області. Але її мирне життя було перервано війною. Вже 29 липня 1941 року Бершадь окупували німецько-румунські війська. Фашисти утворили тут гетто для єврейського населення. Від катувань, голоду, епідемій у Бершаді загинуло багато радянських людей, розстріляно 327, вигнано в рабство 1203 чоловіка. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Серце, віддане дітям - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники