Fridge magnet wooden gears

Згадаймо Федора Іващенка

  • Подобається0Не подобається
  • 8 Жовтня 2013, 11:24

На знімку: пам’ятний момент відкриття нової дитячої музичної школи. Серпень 1975 р. Фото Миколи СТРАЖНИКА.

Коли землю засипає золота осінь, приходить у жовтні свято – День учителя.

Учитель – це не просто професія, а щоденна важка та мудра праця, це душа та серце, віддані дітям. Є учителі, про яких пам’ятаєш, мудрість яких веде тебе непростими стежками життя.

У передсвяткові дні хочеться добрим словом згадати учителя, який був здібним організатором, гарним керівником, творчою та неповторною особистістю в галузі культури Бершадського району.

Федір Олексійович Іващенко – учитель, директор, якого й сьогодні з вдячністю згадують бершадчани, його учні та випускники дитячої музичної школи.

Народився він у М’якоході, в багатодітній родині. З дитинства серце заполонила музика та пісня. Закінчивши в 1956 році курси керівників духових оркестрів, працював у будинку культури рідного села. У 1960 році, після вступу до Вінницького музичного училища, як здібний студент, стає керівником духового оркестру УВС м. Вінниці. Після закінчення навчання повернувся у рідний район, працював викладачем, завучем, а з 1966 року і директором Бершадської ДМШ.

Неспокійний характер, палка вдача та організаторські здібності допомогли здійснити заповітну мрію – затвердити спеціальний проект по будівництву приміщення нової дитячої музичної школи в райцентрі. Скільки енергії, наполегливості, відповідальності за будівництво нової школи було витрачено директором! У червні 1975 року Федір Олексійович закінчив навчання у Вінницькому педагогічному інституті, а в серпні відкрилося його дітище – нова музична школа. Причому, будівництво розпочалося у листопаді 1974-го і тривало лише дев’ять місяців.

З відкриттям школи завирувало творче життя – утворилися нові відділи, відкрилися філіали БДМШ у Маньківці та Джулинці. Федір Іващенко створив та керував оркестром народних інструментів, був керівником хору на меблевій фабриці, хору учителів та медпрацівників, активним учасником хорової капели в ра - йон ному будинку культури під керівництвом Петра Захаровича Білого. На базі музичної школи, як кращого закладу в області, проводилися семінари, конкурси та огляди художньої самодіяльності.

У 1980 році Федір Олексійович став директором Бобринецької ДМШ Кіровоградської області. В 1983-му наполіг на будівництві та відкритті нової школи в селі Вінницькі Хутори Вінницького району.

Його свіча згасла на 52-му році життя, залишивши пам’ять для тих, кого навчав, любив, у кого вкладав душу та серце як учитель і людина.

Ірина Навроцька, Олександр Мартинюк, Володимир Гук, Олена Романюк та багато інших талановитих людей з великою душевною теплотою і вдячністю згадують свого наставника, учителя, який дав їм дорогу в життя.

Окраса нашого міста – приміщення БДМШ–ось уже 38 років приймає у свої обійми юні таланти. Пригадаймо, що все це і завдяки Федору Олексійовичу Іващенку, який назавжди залишиться в нашій пам’яті, як перший директор найкращої музичної школи.

Надія ГЕРАСИМЧУК, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Є така річка в Бершадському районі</b><br />Для тих, хто ще&nbsp;не знає, нам до Ялти рукою подати. В&nbsp;селі М'якохід тече на перший погляд непримітний...
3 фото   
<b>Відкрито центр обслуговування платників податків</b><br />16 травня 2012 року при Бершадській міжрайонній державній податковій інспекції відкрито центр обслуговування...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Хмільниччина - тур другий.</b><br />Хоч надворі веселилася зима, а дорога скоріш за все нагадувала льодову ковзанку, до Хмільника добралися вчасно,...
4 фото   
<b>Пожежники з Моравіци відвідали Баланівку</b><br />На свято Івана Купала в Баланівку приїхали польські друзі з гміни Моравіца Свєнтокшиського воєводства. Вони привезли,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Німчук Михайло Григорович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Загинув 1945 р. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
Проведені заходи сприяли кращій організації праці в сільському господарстві, піднесенню творчої ініціативи трудівників. Колгоспник артілі ім. Ворошилова С. Плахотнюк сконструював ручний підживлювач, який був прийнятий обласною комісією і рекомендований для використання всіма колгоспами. З року в рік зростала врожайність колгоспних ланів, підвищувався добробут трудівників. Збільшувалась... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Згадаймо Федора Іващенка - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники