Fridge magnet wooden gears

Життя - це подвиг

  • Подобається0Не подобається
  • 14 Грудня 2014, 18:16

Кажуть у народі: життя прожити – не поле перейти. Його потрібно прожити так, щоб потім не було соромно оглянутися назад.

Є в Лісничому людина, якою пишаються всі односельці та колеги-вчителі.

Олексій В’ячеславович Краснощоков прожив саме так, як цього вимагає життя.

За його плечима велика і кропітка праця вчителя, нелегка доля воїна, звичайне мирське життя.

Шістдесят шість років присвятив дітям, навчаючи їх історії. Та все його життя – теж історія. Народився в селянській родині. З дитинства не цурався праці. В школі навчався на відмінно. В 1937 році закінчив Лісничанську неповну середню школу. Потім доля закинула його в Миколаївську область. Саме туди переселилися батьки.

21 червня 1941 року отримав атестат із відзнакою про закінчення десятирічки, а вже 22 червня був призваний у ряди Радянської Армії. Це був початок фронтового життя: спочатку – військове училище, а потім, вже лейтенантом, направили його в діючу армію.

З липня 1943 року воював у складі 38-ої армії під командуванням генерала Москаленка, захищав рідну землю від фашистів. Закінчив війну на річці Ельба в званні майора. Як офіцер, має за заслуги перед Батьківщиною, багато нагород: 10 похвальних грамот Верховного Головнокомандувача, 5 бойових орденів, 19 медалей. В запас демобілізований у 1946 році.

Потрібно було далі влаштовувати своє життя. Перше, що спало на думку, – навчатися, здобути професію.

Закінчив Бершадське педучилище у 1947 році, потім – Станіславський учительський інститут (історико-філологічний факультет) та згодом Одеський державний університет імені І.І. Мечнікова (1956 р.). Отримавши фах учителя історії, навчав дітей у рідному Лісничому.

Та учительська доля розпорядилася теж по-своєму: від учителя історії та правознавства дійшов до директора. І на долю тодішнього керівника Олексія В’ячеславовича випало нелегке завдання – будівництво нової двоповерхової школи в селі. Вона дуже гарно вписалась у мальовничість села.

За учительську працю удостоєний високого звання «відмінник народної освіти», нагороджений грамотами області та району.

Не беруть роки в полон Олексія В’ячеславовича. Він залишається взірцем для колег, односельців, молодого підростаючого покоління.

За дорученням колективу Дмитро СОКУР, директор Лісниченської ЗОШ І-ІІІ ступенів.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
5 фото   
<b>1 вересня - День Знань</b><br />Сьогодні його урочисто відзначають в усіх куточках нашої України; з веселою піснею першого дзвоника, морем яскравих...
2 фото   
<b>В Житомирі презентували книгу спогадів про В. Кавуна</b><br />5 травня у Житомирській облдержадміністрації відбулася презентація книги спогадів про Василя Кавуна «Живий у пам’яті...
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
3 фото   
<b>Бершадський медичний коледж</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Німчук Михайло Григорович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Загинув 1945 р. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
Цукровики постійно борються за впровадження на виробництві високої культури виробництва. Поруч з виконанням виробничих планів багато уваги приділяється естетиці виробництва: цехи просторі, світлі, всюди вазони з квітами. На території заводу робітники посадили фруктовий сад, розбили квітники, заасфальтували доріжки. У затінку шумлять струмені невеликого фонтану, поруч - альтанки. В центрі скверу... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Життя - це подвиг - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники