Fridge magnet wooden gears

Вища математика життя

  • Подобається0Не подобається
  • 18 Грудня 2015, 09:00

У кожної людини трапляються круглі дати, коли душу переповнюють спогади про прожиті роки. І особливо тоді хочеться відчути тепле і приємне слово, любов і турботу близьких. А знайомим, рідним, колегам по роботі, в свою чергу, хочеться привітати ювіляра і сказати йому не звичайні слова, а найкращі, найяскравіші, в яких вкладені і любов, і ніжність, і радість, і повага. А це дуже важливо, бо тоді людина відчуває, що потрібна для когось у житті.

Сонячного 13 грудня відзначив свій 80-річний ювілейний день народження почесний ветеран освітянської ниви Андрій Григорович Грицик. Людно в цей день було в його оселі. Слова вдячності за невтомну працю, мудрість, безцінний досвід, побажання міцного здоров’я та довголіття щиро лунали від рідних, колег-педагогів, сільського голови, голови ради ветеранів села, друзів. А справжнім сюрпризом від рідних для іменинника став торт-книга «Вища математика життя», том 80, Грицик А. Г. Народився Андрій Григорович у Кошаринцях, закінчив Кошаринецьку початкову, потім Сумівську семирічну школи, і, вирішивши присвятити своє життя професії вчителя, продовжив навчання в Бершадському педучилищі та здобув вищу освіту у Вінницькому педінституті.

Свою педагогічну діяльність молодий та енергійний Андрій Григорович розпочав у Четвертинівській середній школі Тростянецького району вчителем фізкультури та військової підготовки. Після служби в лавах Радянської армії продовжив роботу у Маньківській семирічній школі вчителем фізкультури, праці, співів, фізики. Крім того, брав активну участь у громадському та культурному житті села: був керівником шкільного хорового гуртка та сільського хору, секретарем комсомольської організації села.

У вересні 1959 року доля повернула педагога у рідне село до школи, де спочатку працював на посаді вчителя математики, географії, креслення. Потім був заступником директора з навчально-виховної роботи і 30 років – директором Кошаринецької неповної, а згодом загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Педагогічний стаж – півстоліття.

Бути справжнім учителем, блискучим організатором, довголітнім директором школи, таким, як Андрій Григорович, – це мистецтво. Адже треба вміти у кожному учневі, вчителеві відкрити тільки їм притаманні можливості, уміння, показати те, на що вони здатні, і розкрити їхню душу. Його вчительський професіоналізм можна висловити кількома ключовими словами: надійність, відповідальність, добросовісність у роботі та готовність прийти на допомогу. Великим досягненням, втіленою мрією є нова, сучасна двоповерхова школа в селі, збудована під вмілим керівництвом Андрія Григоровича за один рік, в неї він вклав теплоту своєї душі. Про сумлінну вчительську працю свідчать численні нагороди ювіляра: грамоти, медалі, нагрудні знаки, занесення в Книгу пошани та на Дошку пошани.

Маючи повагу та авторитет не тільки в колективі школи, але й в селі, Андрій Григорович обирався депутатом сільської ради багатьох скликань, головою виборчої дільниці, головою товариства «Знання», головою товариського суду, секретарем комсомольської організації, головою сільської ветеранської організації, керівником ансамб лю ветеранів «Криниченька». Крім того, він брав і бере активну участь у культурно-масовій роботі та житті села і школи.

Андрій Григорович за покликанням педагог, а по природі – добра та мудра людина.

Багато поколінь він виховав протягом свого життя і продовжує виховувати власним прикладом. Але найбільшою гордістю є його сім’я, педагогічна династія Грициків. Разом із дружиною Надією Якимівною, яка теж була вчителем, виховали двох синів Олександра та Юрія. Олександр Андрійович за фахом економіст, а дружина Лариса Омелянівна за професією вчитель, була директором Берізкобершадської школи. Юрій Андрійович гідно продовжив батьківську справу: він – директор М’якохідської ЗОШ, а дружина Олена Дмитрівна – вчитель історії. Тішать дідуся своїми успіхами та прислуховуються до мудрих його порад онуки та правнучка.

Шановний ювіляре! Сердечно вітаємо Вас з такою знаменною датою в житті. Бажаємо міцного здоров’я, великого людського щастя, невичерпної енергії, достатку, благополуччя, наснаги й невтомності, життєвого оптимізму. Нехай здійснюються найзаповітніші мрії і втілюються задуми, а все зроблене з душею та натхненням повертається до Вас сторицею.

Наталія СОРОКОПУД, директор Кошаринецької ЗОШ І-ІІ ступенів.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
3 фото   
<b>Випуск у медколеджі</b><br />2 березня 2011 року&nbsp; у Бершадському медичному коледжі відбувся 42 випуск&nbsp; фельдшерів.
2 фото   
<b>Урочисте зібрання "Ліс - краса й багатство краю"</b><br />13 грудня 2011 року о 10 годині членами Сумівського шкільного ліництва «Юні друзі лісу» Сумівської ЗОШ І &ndash; ІІІ...
5 фото   
<b>Кубок з армспорту серед юнаків та дівчат</b><br />31 березня 2012 року в приміщені Будинку Культури с. Лісничого був проведений «КУБОК» з армспорту серед юнаків та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Лук'янчук Степан Іванович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 11.01.44. Похов. Крим.

З історії Бершаді
У важких умовах воєнного часу, відчуваючи гостру нестачу ремонтно-будівельних матеріалів і робочих рук, трудящі відбудовували підприємства. Під час масових суботників та недільників робітники й службовці розбирали завали каменю та цегли, в позаробочий час монтували устаткування, яке надходило все в більшій кількості від підприємств братніх республік. У короткий строк налагодили випуск продукції... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Вища математика життя - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники