ПЕРСПЕКТИВИ НАЦІЇ ФОРМУЄ ШКОЛА

 • Подобається0Не подобається
 • 3 Вересня 2008, 07:57

Знову вересень покликав дітвору до Країни знань. В освітніх закладах знову звучить рідна й незабутня мелодія – голос шкільного дзвінка, що для всіх дорослих назавжди залишиться символом дитинства і юності.
Позавчора вся країна відзначила День знань – свято не лише школярів і студентів, вихователів і вчителів, а й кожного із нас. А напередодні, минулої п’ятниці, відбулася традиційна серпнева конференція, яку офіційно називають розширеною колегією відділу освіти райдержадміністрації. В її роботі взяли участь голова райдержадміністрації С.Л. Шульц та її перший заступник В.Д. Максимчук, заступник голови районної ради П.А. Сугак, міський та сільські голови, керівники шкіл і дитсадків, учителі.
Розпочалася конференція з представлення 14 випускників вищих навчальних закладів, які цього року поповнили сім’ю освітян. Кожному з них вручили книги і квіти, бажали успіхів у справі навчання і виховання підростаючого покоління, щедрих педагогічних ужинків, вдалих уроків та вдячних учнів. За традицією, молодих учителів вітала ветеран педагогічної праці, вчителька Баланівської школи Л.І. Кушнір. Від молодих освітян виступила випускниця Вінницького педагогічного університету, вчителька історії Красносільської ЗОШ І-ІІІ ступенів О.Д. Шевчук, яка завірила: будемо переймати досвід старших, сіяти в дитячих серцях зерна добра.
Молоде покоління прийшло на плідну ниву, засіяну славними педагогами, які нині перебувають на заслуженому відпочинку. Тож на адресу ветеранів-освітян лунали слова щирої вдячності за їхню багаторічну і невтомну працю, їм вручили квіти і запашний коровай, вітали учні шкіл.
Основним же було питання про підсумки розвитку освіти району та невідкладні завдання щодо продовження реформування галузі в 2008-2009 навчальному році. З доповіддю виступила начальник відділу освіти РДА Л.Т. Почвірна. Освітянська галузь знаходиться нині в динамічному розвитку, тож головне завдання педагогів – забезпечення якісної освіти.
Сьогодні можна говорити про певні успіхи в розвитку дошкільної освіти району, зазначила Л.Т. Почвірна, адже протягом останніх трьох років стабільно функціонують 35 дошкільних навчальних закладів. В районі 3300 дітей віком до шести років, 1940 з них (65,7%) охоплено дошкільною освітою За цим показником наш район входить до п’ятірки кращих в області. Навчально-виховний процес в 96 групах дитсадків здійснюють 195 педагогів. Є необхідність у відкритті додаткових груп в дошкільних навчальних закладах Війтівки, Флорино, Баланівки, Серединки, М’якоходу. Назріла потреба й в стовідсотковому (нині цей показник становить 89,4%) охопленні дошкільною освітою п’ятирічних дітей, яких в районі 613. Для цього варто практикувати соціально-педагогічний патронат дітей дошкільного віку (роботу з дітьми в сім’ях).
Поліпшується й матеріально-технічне забезпечення дошкільних навчальних закладів. Так, підведено воду, обладнано каналізацію в дитсадках Війтівки, Дяківки, Тернівки, Сумівки, Березівки, М’якоходу, відремонтовано опалювальні системи в Яланецькому, Устянському №2, обладнано електроопалення в Маньківському та Кидрасівському дитсадках.
Доповідачка акцентувала увагу присутніх на необхідності оновлення програмно-методичного забезпечення засобами навчання і обладнання. Існує потреба й у введенні посад медичних сестер в кожному дитсадку незалежно від кількості дітей та груп в ньому, забезпечення дошкільних навчальних установ кадрами з музичною підготовкою. Необхідно створити дошкільні групи в школах сільської місцевості, де немає дитсадків (Лугова, Хмарівка, Вовчок), або забезпечити підвіз дітей до центральних ДНЗ.
На сучасному етапі розвитку суспільства фундаментальне значення в його розбудові має загальна середня освіта, продовжувала Л.Т. Почвірна. Районний відділ освіти, дирекції шкіл на місцях постійну увагу приділяють ходу її реформування. В нинішньому році за новими програмами будуть працювати восьмі класи.
В нинішньому навчальному році мережа освітніх закладів складається з 484 класів, в яких навчаються 7308 учнів. Учнівський контингент зменшився на 182 учні. Вперше за парти сіли 547 школярів, що на 67 першокласників менше, ніж минулого року. В 10-ьох школах 57 учнів навчатимуться індивідуально у зв’язку з малою наповнюваністю класів (менше 5 учнів). Середня наповнюваність класів умовно становить 15,1 учня. 16 шкіл району мають менше ста учнів, серед них – Вовчоцька (37), Кидрасівська (38), Шумилівська (42), Серебрійська (45), Теофилівська (49).
Одне з найважливіших завдань – забезпечення високого рівня якості навчання. За підсумками навчальних досягнень учнів рівень успішності по району становить 88%. 45 випускників 11-х класів отримали атестати особливого зразка і нагороджені медалями (34 – золотими, 11 – срібними), а 49 випускників 9-х класів отримали свідоцтва з відзнакою, 363 – похвальні грамоти.
Серйозним іспитом в минулому навчальному році було зовнішнє незалежне оцінювання. Тестування проводилося з 11 предметів, в ньому брали участь 568 бажаючих, в тому числі 446 учнів ЗОШ. Результати зовнішнього незалежного оцінювання показали, що учні в основному підтвердили свої знання.
Значну увагу в своїй доповіді Л.Т. Почвірна приділила роботі з обдарованою молоддю. У другому етапі всеукраїнських олімпіад взяло участь майже 900 учнів, в третьому – 49. Учасниками ІV етапу Всеукраїнських предметних олімпіад стали: з української мови та літератури – дев’ятикласник Устянської школи Сергій Прудивус, з трудового навчання – учениця 11 класу Війтівської ЗОШ Вікторія Товстун, з географії – восьмикласник міської школи №1 Микола Мельниченко та з математики – випускниця Устянської ЗОШ Вікторія Стаднік. Цього року Бершадщина має 15 призерів обласних олімпіад, а ще 17 учнів стали переможцями всеукраїнських та обласних конкурсів учнівської творчості, змагань. Найкращих результатів досягли міські, Баланівська, Війтівська, Джулинська, Флоринська, Устянська та інші школи.
Інтелектуальних талантів плекають ініціативні, творчі учителі Л.І. Марущак, Г.О. Погончик, Л.В. Манцерківська, А.М. Демидов, Г.В. Зуб, О.О. Бабій, Т.П. Тюхтій, В.В. Танадайчук, Л.Л. Сипляк, М.І. Джужук та інші педагоги. Чимало з них мають авторські розробки, працюють за новітніми технологіями. Цьому сприяють 28 районних методоб’єднань, проведення семінарів. Освітяни активно брали участь в конкурсі «Учитель року», а вчителька фізкультури міської школи №3 Н.В. Сировець зайняла друге місце в обласному конкурсі.
В районі проведена робота по забезпеченню навчальних закладів освіти комп’ютерною технікою. На даний час із 40 ЗОШ 24 мають комп’ютерні класи, у решті шкіл наявні поодинокі комп’ютери. В нинішньому році для оснащення кабінетів інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчальними комп’ютерними комплексами в межах субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам виділено 358,7 тис. грн. В червні за кошти Світового банку згідно з програмою «Рівний доступ до якісної освіти» Джулинська ЗОШ І-ІІІ ступенів отримала навчальний комп’ютерний комплекс у кількості 13 комп’ютерів. Шість шкіл підключені до мережі Інтернет, в 2008 році на це районним бюджетом передбачено 51,6 тис. грн.
У загальноосвітніх закладах, інформувала Людмила Тимофіївна, особлива увага приділяється всебічному та гармонійному розвитку особистості, здатності до саморозвитку, самовиховання і самореалізації. За підсумками обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Мій рідний край – моя земля» Бершадський район зайняв друге місце. В Бершадський №1, Яланецькій, Джулинській та Маньківській школах діють євроклуби.
Болючим, констатувала доповідачка, залишається питання стану здоров’я дітей, який з року в рік погіршується. Педколективи міських, Устянської, Баланівської, Сумівської, Війтівської, Джулинської, Маньківської, Флоринської, Хмарівської шкіл, районної станції юних натуралістів сприяють формуванню основ культури здоров’я, зменшенню захворюваності школярів, підвищенню рівня їх фізичної, розумової працездатності, успішності та якості знань. Відділ освіти приділяє значну увагу й оздоровленню дітей.
В школах проводиться низка профілактичних заходів з проблем бездоглядності та правового виховання. Збільшилась кількість дітей, батьки яких перебувають за кордоном. Таких нині на обліку 140. Зменшилась кількість злочинів та правопорушень, скоєних учнями (торік було 14, за 8 місяців нинішнього – 3).
У системі профілактичної роботи з дітьми велику роль відіграє організоване дозвілля. Клубно-гуртковою роботою охоплено понад 5 тисяч учнів, які займаються в 346 гуртках на базі шкіл, що становить 66% від загальної кількості учнівської молоді. Крім того, в районі функціонують 4 позашкільні установи, в яких діють 95 гуртків, якими охоплено 1376 вихованців (18,5% від кількості дітей в районі).
Голова райдержадміністрації С.Л. Шульц, заступник голови районної ради П.А. Сугак висловили щиру вдячність освітянам за їхню подвижницьку працю, терпіння і любов до дітей, вагомі здобутки обдарованих школярів та їхніх талановитих наставників. В освітянській галузі, відзначили вони, зроблено чимало. В районному бюджеті більше половини коштів спрямовані саме на освіту. Лише на ремонти виділено більше 700 тис. грн., передбачено кошти й на придбання шкільних автобусів. Працівникам освіти вчасно виплачується заробітна плата, яка в середньому становить понад 1300 грн. і до кінця року ще зростатиме. Вже всі школи, де в населених пунктах проведено газ, газифіковані, виділені кошти на капремонт Лісниченської ЗОШ, спортзалів. На сьогодні всі школи готові до роботи в новому навчальному році.
В обговоренні доповіді взяли участь директор Маньківської ЗОШ І-ІІ ступенів Т.О. Петренко, заступник директора Бирлівської школи О.П. Криворука, вчителька української мови та літератури Устянської ЗОШ Т.П. Голубка, заступник директора Джулинської школи з виховної роботи Л.А. Заміхора, завідуюча дошкільним навчальним закладом «Колосок» с. Флорино Т.Б. Маршук та голова районної організації профспілки працівників освіти М.К. Морочинський. Вони говорили про здобутки своїх колективів, проблеми та соціальний захист учителів, співпрацю школи й громади, здоров’я і харчування дітей, зміцнення матеріальної бази галузі, поліпшення навчально-виховного процесу тощо. Завдання вчителя, наголошували виступаючі, – створити всі умови для всебічного розвитку учнів.
Після розгляду основного питання і прийняття рекомендацій на конференції вшанували кращих представників освітянської громади та педагогічні колективи. Цю приємну місію першому заступнику голови райдержадміністрації В.Д. Максимчуку, заступнику голови районної ради П.А. Сугаку, начальнику відділу освіти РДА Л.Т. Почвірній та голові районного комітету профспілки працівників освіти М.К. Морочинському допомагали виконати діти. До речі, Людмилу Тимофіївну теж нагороджено знаком “Василь Сухомлинський” за розвиток шкільної освіти.
На завершення учасники конференції переглянули короткометражний відеофільм про здобутки учнів та учителів Бершадщини і подивилися виступ районної освітянської агітбригади «Зірковий дивограй».
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.

Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Головна проблема Ставків – безробіття</b><br />Голова райдержадміністрації Олександр Снігур з керівниками районних служб та організацій відвідав Ставчанську...
3 фото   
<b>Колегія відділу освіти</b><br />29 серпня 2012 року в Бершадському районі відбулось засідання колегії відділу освіти райдержадміністрації, в якому...
3 фото   
<b>Служба в зоні небезпеки: вінницькі міліціонери на Сході відновлюють правопорядок, затримують сепаратистів та кримінальних елементів.</b><br />Звільнені від терористів міста на Сході України продовжують залишатися «гарячими точками». Через цю територію...
7 фото   
<b>Народний музей історії с. Баланівка</b><br />Народний музей історії с.Баланівка відкрито 17 листопада 1989 року, розташований у історичній вежі XVII ст. (пам’ятка...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Пойсек Шмерл Йосипович (1921) 1921 р., єврей, робітник. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
Прикрасилась новими спорудами центральна площа, де височить будинок райкому КП України та районної Ради депутатів трудящих. Окрасою площі є чудовий пам'ятник вождеві трудящих В. І. Леніну. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

ПЕРСПЕКТИВИ НАЦІЇ ФОРМУЄ ШКОЛА - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення