Fridge magnet wooden gears

ВУЗЬКОКОЛІЙКА – НЕ ЛИШЕ ЕКЗОТИКА

  • Подобається0Не подобається
  • 6 Серпня 2005, 01:33

Мешканцям нашого району добре відома вузькоколійна залізниця сполученням Гайворон – Рудниця. Таких, мабуть, одиниці в Україні. Це справді релікт минулого століття. Однак для багатьох жителів Бершадського, Чечельницького та Піщанського районів це майже єдиний канал зв'язку зі світом. Скажімо, до Щербакового та Куренівки, що у Піщанському районі, дороги надто погані, і люди дуже задоволені, що мають можливість на "кукушці" (так прозвали поїзд вузькоколійки) добратися до Бершаді на базар, щоб купити необхідні продукти і товари. Коли торік поширилися чутки, що дорогу закриють через її нерентабельність, то мешканці тамтешніх сіл навіть делегацію посилали до Міністерства транспорту. Відстояли свою, як вони називають, дорогу життя.
– Вузькоколійка наша справді нерентабельна, – каже начальник залізничної станції Бершадь Іван Ананійович Місюрко. – Судіть самі: квиток з Бершаді до Гайворона коштує одну гривню 63 копійки, а з Бершаді до Рудниці – дві гривні 24 копійки. Скажіть, де ви ще бачили такі низькі ціни? До того ж, більшість наших пасажирів – це пенсіонери, пільговики. До речі, цього року, як ніколи, Бершадська райдержадміністрація повністю перерахувала залізниці кошти за перевезення пасажирів пільгових категорій. А таких у нас за добу набирається до п'ятдесяти чоловік. За обсягом пасажиропотоку ми стабільно тримаємо друге місце після станції Гайворон. Останнім часом нам вдалося отримати два нових комфортних вагони, ще три перебувають на ремонті. Маємо достатню кількість рейок і шпал для того, щоб підтримувати дорогу в належному стані.
Колектив станції Бершадь невеличкий – разом з начальником усього шість чоловік. Добре знають свою справу і працюють на совість чергові станції Петро Григорович Кострич, Олексій Іванович Русавський, Дмитро Іванович Божок.
На станції два білетних касири – Євгенія Спиридонівна Римарчук і Тетяна Миколаївна Гладій. В яких же складних умовах доводиться їм працювати! Окрім того, що обслуговують пасажирів на поїзди приміського сполучення, вони також реалізують і квитки попереднього продажу у всіх напрямках, в тому числі й в країни СНД. Але на станції комп'ютера нема, касир годинами "висить на телефоні", намагаючись додзвонитися до диспетчера, який знаходиться на станції Шевченково. І якщо вдалося з'єднатися (і не тому, що зв'язок поганий, а просто таких станцій на одного диспетчера з десяток), то тоді касир вручну виписує квитки, відрізає талони, як це було ще за радянських часів.
– Комп'ютер нам потрібен, як повітря, – зізнається Тетяна Миколаївна, за роботою якої автор цих рядків спостерігав майже протягом дня, – адже тоді можна було б продати квитків в десятки разів більше. Значно легше було б не лише нам, касирам, а й пасажирам, які по півдня, а то й більше, чекають результату.
Начальник станції каже, що комп'ютер мали встановити ще наприкінці минулого року, але в країні проходили виборчі баталії, і щось там не спрацювало. Станції конче потрібен і телефон, який замовк ще сім років тому. Іван Місюрко запевнив, що комп'ютер і телефон незабаром будуть на станції.
Попри ці негаразди станція Бершадь живе, тут періодично навіть проводиться косметичний ремонт приміщень. Колись, правда, тут вирувало більш активне життя – приймали контейнери, вантажі для підприємств і організацій міста, навколишніх сіл. Але, як кажуть, все тече, все міняється.
Вузькоколійка – це тепер рідкісне явище, майже екзотика. Підтвердження цьому – туристи з Німеччини, Італії, Голландії, Греції, які щороку подорожують цими місцями. До паровоза, що працює на вугіллі, чіпляють кілька вагонів і іноземці неквапливо їдуть вузькоколійкою. Їм це дуже цікаво, вони фотографують цю диковинку, знайомляться з подолянами, нашим чарівним краєм. Для наших же людей тут нічого дивного нема. Для багатьох з них, як було сказано, це просто дорога життя.
Незважаючи на те, що останнім часом значно збільшився парк власних автомобілів громадян, залізниця була, є і, мабуть, ще довгий час буде найпопулярнішим видом транспорту, бо він найбільш доступний і надійний. А якщо згадати ще й те, що багато віддалених населених пунктів не мають регулярного сполучення навіть з райцентрами, то значення залізниці взагалі важко переоцінити. Напередодні Дня залізничника хочемо привітати усіх працівників цього виду транспорту з їх професійним святом, щиро побажати їм добра, щастя, успіхів у житті, а пасажирам – приємних поїздок!
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ,
м. Бершадь.

Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Запалення газу в Шумилові</b><br />2 лютого 2011 року у с Шумилів Бершадського району перебував голова Вінницької облдержадміністрації М.Джига.
2 фото   
<b>Презентація книги П. Маніленка "Сузір'я бершадських талантів"</b><br />Презентація літературно – мистецького альманаху «Сузір»я бершадських талантів», впорядкованого та виданого...
11 фото   
<b>ГОЛДАШІВКА</b><br />Назва села походить від прізвища одного з керівників гайдамацького руху на Поділлі - козака Голдаша, який після...
2 фото   
<b>Свято сили, краси і здоров’я</b><br />У другу суботу вересня на стадіоні «Колос» у Бершаді проведено районну спартакіаду «Здоров’я», приурочену до Дня...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Івасик Василь Антонович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.04.45. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
Перемога Великої Жовтневої соціалістичної революції була радісно зустрінута бершадськими трудівниками. В січні 1918 року тут проголосили Радянську владу. Але незабаром до міста вдерлися німецькі окупанти. Окупація та хазяйнування буржуазно-націоналістичних банд важким тягарем лягли на плечі трудящих. Тільки з цукрового заводу було вивезено 50 тис. пудів цукру. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ВУЗЬКОКОЛІЙКА – НЕ ЛИШЕ ЕКЗОТИКА - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники