Fridge magnet wooden gears

ПРАГНІТЬ БУТИ ТОЛЕРАНТНИМИ

  • Подобається0Не подобається
  • 22 Листопада 2006, 19:09

Міжнародний день толерантності, проголошений 16 листопада 1995 р. на 28 сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, набуває особливого значення з початком третього тисячоліття, перше десятиріччя якого ООН проголосила Міжнародним десятиріччям культури миру та ненасильства. У перекладі з латинської tоlеrапсе означає "терпіння". Це слово в медицині знають як здатність організму переносити вплив тих чи інших чинників. У суспільстві воно означає терпимість до інших думок, поглядів, традицій тощо. Поняття толерантності вперше зустрічається у XVIII столітті.
Нещодавно у Маньківській ЗОШ І-ІІ ступенів проведено психологічний практикум для вчителів на тему "Позитивне значення толерантності у формуванні цілісності особистості молодої людини". Учителі, об'єднавшись у творчі групи, спробували словесно "змалювати" портрет толерантної особистості. Серед рис, притаманних такій людині, на перше місце було винесено "терпіння" та "уміння слухати", далі – "уміння поставити себе на місце іншої людини" та "уміння володіти собою".
Аналізуючи анкети "Ваш рівень толерантності", звернули увагу, наскільки кожен є толерантною людиною. Цікаво: найбільше серед нас здатних співпереживати, доброзичливих, а від інших ми очікуємо терпимості, уміння слухати та витримки. Також було проаналізовано кілька конфліктних ситуацій, дано визначення поняттю "межа терпимості". Цікаво пройшло обговорення "Декларації принципів толерантності".
Складність розуміння толерантності полягає в його різному значенні в різних культурах. В Англії – це готовність і здатність без протесту приймати особистість або річ; у Франції – повага до свободи іншого, його способу мислення, поведінки, політичних і релігійних поглядів; у Китаї бути толерантним означає виявляти великодушність щодо інших, а в арабських країнах – це прощення, прихильність, терпіння до інших.
В Україні як багатонаціональній державі з розмаїттям культур і релігій терпимість до сприйняття іншого, часом несхожого, є головним чинником внутрішньої стабільності й мирного розвитку. Прагніть бути толерантними! Будьте готові до того, що всі люди різні – не кращі й не гірші, а просто різні; навчіться сприймати людей такими, якими вони є, не намагайтесь змінити в них те, що вам не подобається; цінуйте в кожній людині особистість і поважайте її думки, почуття, переконання, незалежно від того, чи збігаються вони з вашими; зберігайте "своє обличчя", знайдіть себе і за будь-яких обставин залишайтеся самими собою.
Світлана ЛАЗАРЄВА,
учителька української
мови та літератури
Маньківської ЗОШ І-ІІ ст.

Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Ювілей школи відзначили урочисто</b><br />Минулої п’ятниці урочисто відзначили 150-річчя Дяківської школи.
6 фото   
<b>Музей культури села Прокопа Колісника</b><br />
6 фото   
<b>Дошка пошани - 2013</b><br />&#160;Розпорядженням голови районної державної адміністрації М. Бурлаки від 25 липня 2013 року №265 «Про занесення на...
18 фото   
<b>Александров Єфім Борисович</b><br />Александров (Зіцерман) Ефіміан Борисович&nbsp;народився 13 травня 1960 року в місті Підволочиськ Тернопольськой...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Сірик Леонід Парфенович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.04.45. Похов. м. Братислава, Чехо-Словаччина.

З історії Бершаді
Роки соціалістичних перетворень були наповнені для трудівників Бершаді досягненнями у розвитку культури, охорони здоров'я. Про щасливе життя робітників, селян та службовців міста за радянських часів, їх трудові звершення розповідала районна газета «Соціалістичний шлях», що почала виходити з 1932 року. 1936 року в новому приміщенні відкрили бібліотеку. Молодь набувала знання в середній,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ПРАГНІТЬ БУТИ ТОЛЕРАНТНИМИ - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники