Fridge magnet wooden gears

ІЗ ДЖУНГЛІВ КЕНІЇ – НА УКРАЇНСЬКИЙ ГОРОД…

  • Подобається9Не подобається
  • 8 Січня 2009 р

2008 рік подарував мені під кінець літа цікаві зустрічі і можливість поспілкуватися з незвичайними людьми. Так склалося, що якраз на День незалежності до нас завітали добрі друзі з Німеччини – моя колега Людмила Тодрина разом зі своєю подругою голландкою Кобі та її внучкою Міріам, яка навчається в Ірландії. Батько її – іранець.
А під час святкування на центральному майдані райцентру до нас приєднався ще й гість з Африки – містер Лімо з Кенії. Тож того дня, точніше вечора, весь цей «інтернаціонал» у повному складі побував у гостях у дружної сім’ї лікаря-хірурга Станіслава Масловського. Як кажуть, випало зустріти День незалежності серед представників різних народів, рас і континентів. Та це не завадило нам дружньо поспілкуватися, більше дізнатися про інші народи, розповісти про себе. Звичайно, головна увага була привернута до привітного і комунікабельного містера Лімо, який залюбки відповідав на всі запитання.

Ми дізналися, що він займається фермерством, має власний ліс. А в цьому лісі, до речі, постійно тренуються спортсмени-олімпійці, які саме в той час вибороли медалі на Іграх у Пекіні.
Містер Лімо дуже багато приділяє уваги благодійництву. Він опікується гімназією, в якій навчається понад 500 дівчаток. Цікаво, що гімназія розташована в джунглях. А навчання проводиться за схемою: три місяці уроки, після того – місяць канікул. Навчаються там з 14-річного віку.
Наповнюваність класів – понад 60 учениць. Школярки тут же, в школі, і живуть. Прокидаються о 4-ій годині ранку.
Потім – молитва (містер Лімо – проповідник). Уроки – кожен по 40 хвилин – тривають з 8 до 13 години, а потім обід, далі – робота на городі, що засаджений капустою, ананасами, цукровою тростиною, банановими деревами, чаєм.
Чому містер Лімо приїхав саме до Масловських?
Справа в тому, що вже з півтора десятиліття в Кенії живе і працює сім’я Станіславової сестри – Людмили, яка разом з чоловіком Володимиром Щукіним лікує місцеве населення. До речі, Людмилі Степанівні випало того вечора найбільше роботи, бо вона перекладала наші розмови.
Розмовляв Лімо англійською.
Звичайно, чимало говорилося і про професійну діяльність наших земляків на «чорному» континенті, про те, як іноді нелегко доводиться з місцевим населенням. Але високе покликання лікаря, намагання якомога більше допомогти людям з іншим кольором шкіри тримає їх там уже півтора десятиліття. Там і діти підростають, яким не дають забути українську мову, якою постійно спілкуються у сім’ї.
… Протягом кількох днів перебування в нашому районі кенієць Лімо побував у гостях у батьків Станіслава та його дружини, яку теж звуть Людмилою. Він знайомився із сільським побутом, намагався трохи спілкуватися з людьми, хоч це не завжди виходило (мовний бар’єр!). Та найбільше він любив бувати на городах. Його цікавило все, що там росло. А оскільки пора видалася благодатною – збір урожаю – то темношкірий гість одержував величезне задоволення і радів, мов дитина, коли брав до рук різні городні культури.
Кількаденне гостювання жителя Африки в українській глибинці промайнуло дуже швидко. Станіслав Степанович відвіз його в аеропорт Бориспіль, і містер Лімо залишив нашу країну, в якій, до речі, побував уперше, з чудовими враженнями. Безперечно, він нині згадує своїх нових знайомих, і, цілком можливо, що знову захоче приїхати сюди. Я ж тим часом спробую знайти відповідь на запитання, яке він поставив мені за святковим столом: «Коли ви приїдете в Кенію?»

Федір ШЕВЧУК.
На знімку: жителька села Усті Тетяна Степанівна Романченко перевіряє, чи справжній чуб у її гостя, бо жінці здалося, що то така перука… Містер Лімо залюбки погодився на це.
(Фото із сімейного альбому).


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
11 фото   
<b>Літо</b><br />
11 фото   
<b>Зустріч з Анатолієм МАТВІЄНКОМ</b><br />3 травня в громадській приймальні Бершадського району було проведено прийом громадян з особистих питань народним...
3 фото   
<b>Семінар з сільськими головами за участю польської делегації</b><br />З 9 по 19 липня у Бершадському районі перебуває делегація з Республіки Польща. До її складу входять 14 працівників...
4 фото   
<b>Творчий вечір Наталки Поклад</b><br />відбувся днями у приміщенні Національної спілки письменників України. Цей захід зібрав чимало шанувальників творчості...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Юраш Михайло Микитович (1919) 1919 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 10.05.44. Похов. с. Тодирешти, Молдова.

З історії Бершаді
Широкого розмаху стахановський рух набув на спиртовому та пивному заводах, меблевій фабриці, маслозаводі, серед робітників артілей. Учасники змагання, маючи значні трудові досягнення на своїх підприємствах, подавали шефську допомогу сільським трудівникам. Ще з довоєнних часів збереглись міцні зв'язки робітничого колективу цукровиків з селянами с. Поташні. Робітники після закінчення... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ІЗ ДЖУНГЛІВ КЕНІЇ – НА УКРАЇНСЬКИЙ ГОРОД… - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники