Fridge magnet wooden gears

Історія свята Дня Перемоги

  • Подобається0Не подобається
  • 7 Травня 2009 р

Вона, як добре відомо, ведеться з 9 травня 1945 року, коли в передмісті Берліна начальником штабу верховного головнокомандування генерал-фельдмаршалом В. Кейтелем від вермахту, заступником Верховного головнокомандуючого маршалом СРСР Георгієм Жуковим від Червоної армії і маршалом авіації Великобританії А. Теддером від союзників, був підписаний акт про беззастережну і повну капітуляцію вермахту.

За кордоном День Перемоги відзначається не 9, а 8 травня

Нагадаємо, що Берлін був узятий ще 2 травня, але німецькі війська чинили запеклий опір Червоній армії ще більше тижня, перш, ніж фашистським командуванням, щоб уникнути марного кровопролиття, було, нарешті, ухвалено рішення про капітуляцію.
Але ще до цього моменту, Сталіним був підписаний указ Президії Верховної Ради СРСР про те, що відтепер 9 травня стає державним святом Днем Перемоги і оголошується вихідним днем. О 6-й годині ранку за московським часом цей Указ по радіо був зачитаний диктором Левітаном.
Перший День Перемоги святкувався так, як дуже мало свят в історії СРСР і Росії.
Люди на вулицях поздоровляли один одного, обнімалися, цілувалися і плакали.
9 травня, увечері, в Москві був даний Салют Перемоги, наймасштабніший в історії СРСР: з тисячі гармат було дано тридцять залпів.
Проте вихідним днем 9 травня залишалося лише три роки. У 1948 році про війну веліли забути, і всі сили кинути на відновлення зруйнованого війною народного господарства.
І лише в 1965 році, вже в епоху Брежнєва, святу було знов віддано по заслугах. 9 травня знову став вихідним, поновилися Паради, масштабні салюти у всіх містах - Героях і вшановування ветеранів.
За кордоном День Перемоги відзначається не 9, а 8 травня. Це пов'язано з тим, що акт про капітуляцію був підписаний по центральноєвропейському часу 8 травня 1945-го року в 22 години 43 хвилини, коли в Москві, з її двогодинною різницею в часі, вже наступило 9 травня.
Понівечена війною Європа теж відзначала День Перемоги щиро і всенародно. 9 травня 1945 року майже у всіх європейських містах люди поздоровляли один одного і солдатів-переможців.
У Лондоні, центром торжеств були Букингемський палац і Трафальгарська площа. Людей поздоровляли король Георг VI і королева Єлизавета.
У США є цілих два Дні Перемоги: День Перемоги в Європі і День Перемоги над Японією.


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Ювілей школи відзначили урочисто</b><br />Минулої п’ятниці урочисто відзначили 150-річчя Дяківської школи.
6 фото   
<b>Музей культури села Прокопа Колісника</b><br />
6 фото   
<b>Дошка пошани - 2013</b><br />&#160;Розпорядженням голови районної державної адміністрації М. Бурлаки від 25 липня 2013 року №265 «Про занесення на...
18 фото   
<b>Александров Єфім Борисович</b><br />Александров (Зіцерман) Ефіміан Борисович&nbsp;народився 13 травня 1960 року в місті Підволочиськ Тернопольськой...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Сірик Леонід Парфенович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.04.45. Похов. м. Братислава, Чехо-Словаччина.

З історії Бершаді
Незважаючи на труднощі першої мирної сівби, колгоспники докладали всіх зусиль, щоб виростити добрий урожай, потрібний фронту. Поля доводилося обробляти переважно лопатами, сіяти вручну, використовувати як тяглову силу корів. Але і за таких умов ланкова колгоспу ім. Воропшлова З. С. Дабіжа збирала високі врожаї кукурудзи — майже 50 цнт., цукрових буряків — до 300 цнт. з га. Партійна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Історія свята Дня Перемоги - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники