Fridge magnet wooden gears

Обласна спартакіада в Бершаді

  • Подобається1Не подобається
  • 11 Вересня 2011, 11:13

Подія, про яку піде мова, відбулася понад шість десятиліть тому, у вересні 1949 року. Цікаво заглянути крізь товщу часу і подивитися: а що ж там було, у ті далекі вже часи? Тимбільше, що допоможе в цьому спеціальний випуск газети «Вінницька правда» (нині «Вінниччина»). Судячи з нумерації, ця невеликого формату газета під час змагань виходила щоденно. До речі, тиражем дві тисячі примірників, а відповідальним редактором був П. Волошанюк. Друкувалася у Бершадській райдрукарні.

Офіційна назва змагань - друга обласна спартакіада сільської молоді, присвячена десятиріччю возз’єднання українського народу в єдину Українську Радянську державу. І цій знаменн ій даті колгоспні спортсмени присвячували свої рекорди. А Всесоюзний комітет у справах фізичної культури і спорту при Раді Міністрів СРСР, з метою заохочення росту спортивних успіхів сільських фізкультурників Вінницької області встановив перехідний приз для нагородження команди-переможця.

Було передбачено також п’ять вимпелів з окремих видів спорту. Змагання відбувалися на стадіоні артілі «П’ятирічка за чотири роки».

Тисячі людей стояли вздовж тротуарів, вітали спортсменів - посланців колгоспних сіл Вінниччини. А в центрі стадіону вишикувалось близько 5 тисяч спортсменів. Майже не було видно зеленого килима футбольного поля…

Колону урочистого маршу очолили спортсмени Козятинського району - переможці аналогічної спартакіади 1948 року.

У матеріалі про відкриття спартакіади згадано про колону могилівподільських спортсменів, у якій крокували Галя Бучацька - рекордсменка зі штовхання ядра та Люба Слободянюк - кращий бігун на довгі дистанції. Ці дівчата працювали у колгоспі села Серебрії. Рекорди області у бігу на 100 метр ів встановили тоді молоді спортсмени - Марія Біленко із Мізяківських Хуторів Вінницького району та Петро Пашко з Немирова, перекрила попередній рекорд і його землячка Галина Болейко. Успішно виступила і 17-річна тоді Людмила Дяченко, колгоспниця артілі «Перемога» Дашівського району. У бігу на 100 метрів взяло участь понад 160 спортсменів.

У змаганнях з плавання відзначилися Ганна Паламарчук - ланкова колгоспу ім. Леніна села Бандишівки Могилів-Подільського району та Марія Капустіна з Гайсина.

Учасники спартакіади змагалися і в інших видах - боротьбі, волейболі, футболі, шашках, шахах тощо. Якщо учасники тієї далекої спартакіади, або їхні рідні побачать знайомі прізвища в газеті, відгукніться.

Було б цікаво дізнатися про те, як склалося подальше життя колишніх переможців, і яку роль у їхньому житті відіграли фізкультура та спорт.

Федір ШЕВЧУК


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
20 фото   
<b>Струтинська Галина Юріївна (Galina Hayes)</b><br />Галина народилася й отримала освіту в колишньому Радянському Союзі. Коли їй було всього 16 років, її батько відіслав...
1 фото   
<b>Медвідь Левко Іванович</b><br />(18.06.1905, с. Чорна Гребля&nbsp; &mdash; 22.02.1982, м. Київ) &mdash; видатний учений-гігієніст, доктор медичних...
4 фото   
<b>Маєток Ліпковських</b><br />Багатьох жителів цього та навколишніх сіл завжди хвилювала й інтригувала дана тема &ndash; своєю величністю,...
2 фото   
<b>Золоту Зірку Героя України отримала дружина Юрія Коваленка</b><br />У ході урочистостей до Дня незалежності України Міністр оборони України, генерал-полковник Степан Полторак вручив...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Поташня
Яланецький Олексій Сергійович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.02.45. Похов. м. Ільзенбург, Німеччина.

З історії Бершаді
Не тільки на окупованій території бершадці боролися проти фашистської нечисті. Вони билися на фронтах Великої Вітчизняної війни. Серед воїнів були колишні робітники, селяни, вчителі, медпрацівники, службовці установ. 18-річною дівчиною пішла на фронт медична сестра Н. Ю. Тартачна. Вона брала участь у боях під Москвою, де винесла з поля бою понад двісті поранених. Там же була прийнята до лав... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Обласна спартакіада в Бершаді - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники