Fridge magnet wooden gears

Відновили історичну справедливість

  • Подобається0Не подобається
  • 30 Вересня 2011, 00:07

Подвійним виявилося цьогорічне свято Різдва Пресвятої Богородиці або, як його у нас ще називають, Друга Пречиста, для жителів П’ятківки. Саме цього дня місцевій релігійній громаді було передано, а вірніше повернуто у власність комплекс будівель місцевого храму Пресвятої Богородиці, історія якого нараховує 145 років.

Щоб виконати почесну місію, за дорученням голови облдержадміністрації в село до заповненого віруючими храму в цей день завітали начальник відділу у справах релігій ОДА І.О. Салецький, голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур, благочинний Бершадського округу, настоятель Свято-Вознесенського храму міста Бершаді протоієрей Олег Мураховський, сільський голова Л.А. Свистун (на знімку).

Гість з області відзначив активну співпрацю отця Дмитрія – священнослужителя П’ятківського храму, який є, до речі, ліквідатором аварії на ЧАЕС, а також представників влади – села, району, області, що сприяло підготовці документів на об’єкти чергової культової споруди нашого району, щоб передати їх у власність релігійній громаді.

Увесь пакет документів урочисто вручив О.Ф. Снігур, який сердечно привітав присутніх з подвійним святом.

Разом з документами було підготовлено і печатку, яку тут же, у присутності віруючих, було поставлено на екземпляри акту про передачу.

Було вручено і свідоцтво на право власності. На побажання одного з представників даної релігійної громади зміст акта про передачу було оприлюднено голосним читанням.

Чимало найкращих побажань линуло цього дня на адресу як п’ятківчан, так і представників влади, і всі вони сприймалися віруючими із захопленням. Це ж скільки часу минуло, а історичну справедливість таки було відновлено.

Це є підтвердженням тому, що держава нині піклується про духовне відродження суспільства, гармонійний його розвиток, який би відповідав інтересам усіх верств населення. Здається, аж занадто довго громада, особливо престарілі верстви населення, чекали на цю подію, аж поки, нарешті, не дочекалися.

Лунали, звичайно, і теплі слова подяки, як від настоятеля місцевої церкви, так і від сільського голови, віруючих.

Мабуть, кожний тієї миті, особливо з людей старшого покоління, згадав ті важкі роки, коли, навпаки, закривали церкви, нищили святині.

Ніхто тоді, мабуть, і гадки не мав, що разом з ними нищиться і духовність, душі багатьох віруючих. Аж тепер держава прийняла рішення, щоб все-таки відновити історичну справедливість. І на теренах нашого району робиться це вже не вперше.


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Є така річка в Бершадському районі</b><br />Для тих, хто ще&nbsp;не знає, нам до Ялти рукою подати. В&nbsp;селі М'якохід тече на перший погляд непримітний...
3 фото   
<b>Відкрито центр обслуговування платників податків</b><br />16 травня 2012 року при Бершадській міжрайонній державній податковій інспекції відкрито центр обслуговування...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Хмільниччина - тур другий.</b><br />Хоч надворі веселилася зима, а дорога скоріш за все нагадувала льодову ковзанку, до Хмільника добралися вчасно,...
4 фото   
<b>Пожежники з Моравіци відвідали Баланівку</b><br />На свято Івана Купала в Баланівку приїхали польські друзі з гміни Моравіца Свєнтокшиського воєводства. Вони привезли,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Коновалов Олексій Іванович (1908) 1908 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 06.03.44. Похов. Нововоронцовський р-н, Херсонська обл.

З історії Бершаді
На початку XVII ст. Бершадь була значним населеним пунктом: тут налічувалося 275 дворів і близько 1650 чоловік населення. З перших днів визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького козаки, селяни й міщани Бершаді створили селянсько-козацький загін на чолі з Трифоном, який приєднався до Уманського полку і брав участь у визволенні Брацлавщини та Поділля від... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Відновили історичну справедливість - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники