Fridge magnet wooden gears

Конфлікт з нехорошим душком, або Як напередодні виборів Бершадь "засвітили" перед Генпрокуратурою

 • Подобається0Не подобається
 • 9 Жовтня 2015, 09:00

Львівський телеканал ZIK не тільки зацікавився невеликим містечком Бершадь, але і супроводжував окремих місцевих «активістів» у «поході» до Генпрокуратури. Причому, так званий протест бершадчан нібито викликаний тотальним «розгулом корупції» в райцентрі, який чомусь більше ніхто не помічає. Як виявилося, у місцевого «порушника спокою» досить неоднозначна репутація в місті, але «вибірковий підхід» приїжджих журналістів не стільки оголив проблеми, як просто придав їм політичного забарвлення.

ДЕСЯТКИ ДЕПЕШ ПРОТИ ВСІХ

У Вінницькій області селяни звинувачують місцевого прокурора в корупції, а Київ не реагує. Під таким заголовком в Інтернеті з’явився сюжет проекту соціальних журналістських розслідувань «Брат за брата» виробництва телеканалу, який пов’язують з лідером партії «Народний контроль» нардепом Д.Добродомовим. Пікетувати відомство Віктора Шокіна група бершадчан приїхала нібито у пошуку захисту від районного прокурора. Причому, на камеру люди заявляють, що той вимагає гроші і саджає в тюрму невинних. Непосвяченому в місцеві перипетії глядачеві може видатися, що Бершадь – це таке собі вогнище беззаконня і феодалізму.

Візиту до Києва і появі сюжету передувала серія скарг у всі інстанції – від обласних структур до міністерств, і судові позови. Автори цих заяв просили суд визнати проти - правною бездіяльність районної ради на чолі з її головою Миколою Грабчаком, розглянути претензії до мера Бершаді Михайла Кольченка, а вищестоящі столичні та обласні інстанції – перевірити і розслідувати неправомірну, на думку заявників, діяльність прокурора Богдана Зарічанського, начальника Бершадського райвідділу міліції Олега Революка, начальника слідчого відділення міліції Сергія Лещенка, головлікаря окружної лікарні Василя Залецького і завідуючого Бершадським міжрайвідділенням судмедекспертизи Маїса Сологуба.

Тільки перелік посадових осіб, які потрапили під шквальний вогонь «борця за справедливість», наводить на думку: або у віддаленому районі області існує надпотужна розгалужена ОЗГ (організована злочинна група), або вище перераховані особи комусь заважають або насолили.

Як виявилося, автором десятків заяв є звільнений на початку 1992 року нібито за численні порушення і зловживання начальник Бершадської районної міліції, колишній підприємець, пенсіонер МВС, «ревний борець» за права людини Анатолій Гончар. «РЕАЛу» він довго пояснював, що викладене у сюжеті львів’ян – чиста правда, підстави для скарг є, а сам він представляє в Бершаді відому правозахисну організацію.

Правда, конкретних прикладів, а не абстрактних «звинувачень» і порушень він так і не зміг навести. У словах переважали емоції, а не факти.

«РЕВОЛЮЦІЯ» ПО-БЕРШАДСЬКИ, АБО ШУКАЧІ «СЛАБКОЇ ЛАНКИ»

Міський голова Бершаді М.Кольченко інтерес «РЕАЛа» сприйняв з підозрою. Зізнався, що ще свіжі в пам’яті результати спілкування з телевізійниками, які, за його словами, однобоко і неправдиво подали інформацію. У кінцевому підсумку Михайло Іванович пояснив, що «нинішнього районного прокурора всього кілька місяців тому призначили на цю посаду, і той зразу ж виявився «під тиском» так званих громадських активістів».

«Ці люди лобіюють майнові інтереси окремих приватних осіб. Причому, вони ж і розпускають брехливі чутки по місту і району. Подібна діяльність, відверто кажучи, дестабілізує Бершадь. Думаю, що в наш непростий час зацікавитися цими «активістами» повинні працівники СБУ», – вважає М.Кольченко.

Богдан Зарічанський раніше очолював прокуратуру сусіднього Чечельницького району. Тепер йому намагаються «пригадати» «притягнуті за вуха» факти і фрагменти досить непростих справ з попереднього місця роботи, одночасно «відшуковуючи» нові «гріхи».

«Я підтримую розкриття фактів корупції двома руками, але обурений колосальною профанацією. Коли в Бершадь приїхали журналісти, я був абсолютно відкритим для спілкування, відверто розказав і пояснив усе, про що запитували, але жахнувся, коли побачив, як «порізали» і перекрутили мій коментар. Мене огульно звинувачують у тому, що я засудив за вбивство невинуватого. Але! По-перше, львівські журналісти навіть не бачили матеріалів справи і не спілкувалися зі свідками; подруге, під час розгляду тієї справи я був рядовим прокурором і всього лише підтримував державне звинувачення. Незважаючи на це, особисто мені погрожували, а на слідство пробували впливати.

Не вийшло. І, нарешті, потретє, підсумував Б.Зарічанський: «Як я, прокурор, який підтримував звинувачення, міг «засудити» невинного?

Адже навіть дитині відомо, що вирок оголошує суд, а не прокурор».

Крім того, прокурора звинувачують у тому, що він бере «данину» з місцевих торговців. Але ж це повний абсурд, оскільки прокурор не має ніякого стосунку до торгівлі.

Більше того, існує чіткий механізм виявлення фактів вимагання і одержання неправомірної вигоди. Таких фактів не зафіксовано. На чому ж ґрунтуються звинувачення?

У продовження розмови Богдан Зарічанський розповів, що неодноразово мали місце випадки, коли в прокуратуру зверталися громадяни із скаргами на несправедливі цивільно-правові угоди, вимагаючи від прокуратури розірвати їх. Зокрема, мова йде про угоди оренди земельних ділянок. «Як працівники прокуратури, так і я особисто, роз’яснювали громадянам, що прокуратура не вправі розривати договори оренди землі. Таке право належить винятково судам, у віданні яких перебувають позовні заяви щодо розірвання договорів оренди. У цих випадках, громадян у буквальному значенні відловлювали «активісти», переконуючи їх писати скарги в Генпрокуратуру на бездіяльність прокурора. Вже хтохто, а колишній головний міліціонер району Анатолій Гончар, який закінчив у 80-их роках юридичний факультет Одеського університету, знати про те, як розриваються угоди, повинен».

Правозахисник і судмедексперт Маїс Сологуб не приховує, що давно перебуває у натягнутих і навіть неприязних стосунках із сьогоднішнім «революціонером» А. Гончаром. Корені конфлікту між ним і екс-начальником міліції, за словами Сологуба, тягнуться з кінця 1980-х – початку 90-х, коли не хто-небудь, а Анатолій Гончар намагався «тиснути» при проведенні експертиз, вимагаючи, щоб результати експертних досліджень відповідали інте - ресам начальника міліції. Не вийшло. Продовження конфлікту мало місце на початку 1990-их, коли М. Сологуб був одним із керівників місцевої організації Народного Руху України.

«Саме тоді нинішній «патріот» Анатолій Гончар ганьбив національний прапор України, який є нині державним.

Саме йому належить вислів: «Поки я тут начальник міліції, ця ганчірка висіти в районі не буде». Саме він у пам’ятні серпневі дні 1991 р. підтримав путчистів ГКЧП. І нарешті, саме він виступає в ролі «патріота» України і, як не дивно, судді. Втім, про всі ці події багато писала не тільки обласна, але й республіканська преса».

ДИВНІ ПЕРЕДВИБОРНІ ЗБІГИ

На перший погляд може виявитися дивним той факт, що знімальна група ZIK п’ять днів проживала в Бершаді.

Навіть центральні телеканали, як правило, не дозволяють собі «розкоші» у вигляді настільки тривалих відряджень у райцентр. Зазвичай журналісти приїжджають на деньдва. У даній ситуації телеканал, який не транслюється в Бершаді, не скупиться.

В принципі, якщо припустити певні амбіції як авторів чисельних скарг з одного боку, і гостру зацікавленість партії «Нарконтроль» в галасі, то візит журналістів матиме абсолютно іншу суть. Скажемо так, передвиборну, від якої виграють як глядачі західних регіонів, де транслюється телеканал, так і бершадські «активісти».

І наостанок. Статті за матеріалами телесюжету вийшли на ресурсах, що їх останнім часом називають «опозиційними» до влади і близькими або до тих, хто дуже вже демонстративно позиціонує себе з Майданом, або асоціюється з попередньою владою.

Ігор ЗАІКОВАТИЙ.

(Передруковано зі скороченнями з тижневика «РЕАЛ», м. Вінниця, 30 вересня 2015 р.)


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
5 фото   
<b>Дитячий крок - найближче до зірок!</b><br />Відбувся фінал Всеукраїнського дитячого телевізійного конкурсу "Крок до зірок". Випробування на артистизм,...
3 фото   
<b>«Проліски надії-2012»</b><br />Нещодавно в районному будинку культури в рамках обласного фестивалю «Проліски надії-2012» відбувся мистецький звіт...
3 фото   
<b>Служба в зоні небезпеки: вінницькі міліціонери на Сході відновлюють правопорядок, затримують сепаратистів та кримінальних елементів.</b><br />Звільнені від терористів міста на Сході України продовжують залишатися «гарячими точками». Через цю територію...
6 фото   
<b>Із єврейської історії Бершаді</b><br />Бершадь від самого початку свого існування тривалий час була однією із стратегічних фортець на наших південних...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Манжул Федот Никифорович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
І в наступні роки не вщухала на цих землях боротьба проти поневолювачів. Жителі Бершаді були учасниками повстання під проводом С, Палія. Тут було сформовано сотню на чолі з сотником Лук'яном, яка у жовтні 1702 року визволяла від польських військ Немирів. 1734 року надвірні козаки Бершаді підтримали селянсько-гайдамацьке антифеодальне повстання. В 50-х роках, коли знову пожвавився гайдамацький... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Конфлікт з нехорошим душком, або Як напередодні виборів Бершадь "засвітили" перед Генпрокуратурою - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення