Fridge magnet wooden gears

Житиме село – житиме держава

  • Подобається0Не подобається
  • 5 Червня 2009 р

Не думав вже писати до газети, бо віджив свій вік. Але так, як Бог ще його "доточив", та прочитавши дуже злободенні матеріали в районці про наші села і їх проблеми, а також роздуми Мойсея Похили з П'ятківки про занепадання сіл, все-таки взявся за перо.
Отой ключ до відродження села, звичайно, у держави, але і від людей багато залежить. Не так просто повернути той ключ у потрібному напрямку, коли серед нас є ще багато таких, які вперто стоять на своїх особистих переконаннях, думають і дбають тільки про себе і про особисте, поступають, як їм подобається і заманеться. Що буде далі – не задумуються. І це замість того, щоб один до одного прислухатися, порадитися.

Жити чомусь почали за принципом – кожний для себе

На мою думку, якщо боротися за відродження села, то насамперед годилося б прислухатися до голосу селян. А це якраз не завжди робиться.
Саме селянин зрання допізна трудився біля землі, бо розумів, що у розвитку держави є і його особиста часточка, внесок. Дякувати б йому за це, а ми натомість, мов грім серед ясного неба, колгоспи реформували. Та ще й заходилися вчити цього селянина, як жити далі, яким чином відродити село.
Ні, це не ностальгія за колгоспами. Але повиходити б отим реформаторам з кабінетів та навідатися у села, щоб особисто переконатися, як живе населення, чого саме йому не вистачає. Навіть у невеликій Кидрасівці вже до сотні хат порожні. Добротні будівлі, буває, продаються за безцінь, але і на них не так легко знаходиться купець.
Іноді грошей, виручених за таку хату, не вистачило б навіть, щоб настелити підлогу у новій, на іншому місці.
Так, підприємництво повинно розвиватися. Але чи варто залишати при цьому наодинці зі своїми проблемами тих, хто звик трудитися і не наділений природою хистом до підприємництва? Чи не краще було б відкрити у селах якісь цехи по обслуговуванню населення? Трудовий люд залюбки пішов би туди на роботу.
Жити чомусь почали за принципом – кожний для себе.
Хто дужчий, той і кращий. І ніякого співтовариства чи колективізму. У такий спосіб, з такими підходами села не відродиш. Наодинці сільських недоліків не побороти.
Ні, я не за те, щоб відродити колгоспи. Розбиту посудину як вже не клеїти, новою вона не буде. Однак не треба скидати з рахунків, що і колись були, і тепер є свої плюси та мінуси. Про них не годилося б забувати.
Як добрим був голова колгоспу, то ще допомагав біднішим. Тепер же цим ніхто не переймається. І подібне твориться не тільки у моєму селі, а й у всій Україні. Хіба можна звинувачувати у цьому селян?
Тож чи не пора, нарешті, вже братися виправляти оті помилки?

Василь ДЕРКАЧ, громадський кореспондент.
с. Кидрасівка.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Красносілка – "солодка" і гаряча точка району…</b><br />22 вересня 2011 року працівники Красносілського цукрового заводу організували мітинг на центральній площі міста...
1 фото   
<b>Атрибути різдвяних свят</b><br />Серед чималої кількості нових свят та традицій залишається популярним і важливим Різдво. Готуються до нього...
2 фото   
<b>Освятили передачі для бійців АТО</b><br />Напередодні свята Христового Воскресіння бершадці, які відстоюють свободу та незалежність України у зоні проведення...
2 фото   
<b>Тисячоліття співіснування</b><br />Днями гостями Бершадської міської єврейської общини були гості з Канади та США – професор історії та політології...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Голдашівка
Войтенко Віктор Максимович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Характерною є історія заводу металовиробів, у якій немов відбито шлях розвитку економіки міста. Перед революцією в заштатному містечку існувало понад двісті дрібних майстерень, продукція яких реалізовувалась через подібні ж дрібні крамнички. В радянський час ремісники об'єдналися в артілі, які в роки семирічки переросли в сучасний завод металовиробів. У 1971 році асортимент підприємства... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Житиме село – житиме держава - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники