Fridge magnet wooden gears

Провінційний «Рентген»

  • Подобається4Не подобається
  • 18 Вересня 2009 р

Що не кажіть, а жити у маленьких містах досить цікаво.
Це зовсім не те, що в гамірних мегаполісах, де люди роками можуть не знати навіть своїх сусідів. А тут усе на виду, і ніде від цього факту не дітися. І кожного видно, як на долоні, з його позитивними і негативними рисами. Такий собі провінційний «рентген».
Добре це чи погано?
А це як з якого боку дивитися.
Найперше, дія цього «рентгену» спрямована на тих, хто перебуває на виду, обіймає, так би мовити, публічні посади. І хоч деякі з цих людей вже в силу цього мали б стати прикладом, зразком для інших, моральним авторитетом, вони не «дотягують» до цього рівня. Іноді авторитети бувають «дутими», підтримуються штучно. Ніде правди діти, до створення їхніх іміджів буваємо причетні й ми, журналісти. Нерідко буває й соромно за те, що писав про людину, підшуковував гарні слова, а в кінцевому підсумку ця особа розчаровувала, виявилася не вартою того, що про неї писалося.

Варто тільки комусь «взяти на лапу», як про це вже передається з уст в уста

Особливо прикро, коли чуєш від людей про те, що є ще серед деяких посадових осіб, особливо середньої руки начальничків, такі, які не гребують хабарами. Як би не заперечували, це зло існує і в нас. У компартійні часи мене звинуватили б у очорненні нашої щасливої дійсності, а нині, сподіваюся, цього не буде. Тим більше, що про те, хто, кому, за що і скільки дав, відомо стає буквально зразу – від містечкового «рентгену» не сховаєшся. Тож варто тільки прислухатися до розмов – і знатимеш усе. От тільки, на жаль, не назву сьогодні жодного прізвища (закон не дозволяє!). І такі оборудки робляться без свідків.
Хоч повірте, чув про те, скільки «коштують» робочі місця (і не тільки престижні, а й звичайнісінькі), ті чи інші послуги і т.д. І чув, хто ті місця продає. Людям роти не затулиш, і свої вуха від тих розмов не сховаєш… Як би не очорнювали зараз радянське минуле, а подібне колись було рідкістю. Я досить критично оцінюю нашу минувшину, але що не кажіть, не потрібно забувати про те, що люди здавна керувалися не тільки прагненнями до матеріального, а й моральними критеріями.
Провінційний «рентген» – річ безжалісна. Варто тільки комусь «взяти на лапу» (а беруть зараз не в гривнях, а в умовних одиницях, і суми досить значні), як про це вже передається з уст в уста.
Найстрашніше в таких ситуаціях те, що відбувається моральне розтління молоді.
Вона бачить, як можна влаштуватися на роботу, одержати ті чи інші послуги і доходить висновку, що зелені папірці можуть все. Яка там у біса мораль та інші високі матерії! А між іншим, все те людина мала б одержати згідно із законом без жодної «підмазки»!
Прикро, дуже прикро буває, коли слухаєш людину і при цьому знаєш, що кілька днів тому їй вручили хабара. Вона ж розпащекує про високі ідеали, навіть намагається тебе вчити, як жити на світі.
Корупція, на жаль, існує на всіх рівнях. Як її подолати?
Можливо, щось підкажуть читачі?
Федір ШЕВЧУК.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
4 фото   
<b>«Любов душі моєї - Баланівка»</b><br />У твоїх руках дорога нашому серцю книга &quot;Любов душі моєї&nbsp;- Баланівка&quot;. В ній викладені матеріали з...
2 фото   
<b>«Проліски надії» – мистецьке свято освітян</b><br />На Вінниччині щороку з успіхом проходить фестиваль вчительської та учнівської народної творчості. Минулої середи в...
6 фото   
<b>Урочисті заходи з нагоди 20-ї річниці незалежності</b><br />Урочистості з нагоди 20-ї річниці незалежності України відбулися у районному будинку культури 21 серпня 2011 року. О...
11 фото   
<b>Бирлівка. Жнива 2008</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Байда Максим Захарович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Важливим завданням, яке постало згодом перед трудівниками, була соціалістична перебудова сільського господарства. Взимку 1923 року в Бершаді створюється сільськогосподарська трудова артіль «Колос» а влітку - артіль «Серп» Це були невеличкі кооперативні об'єднання селян. 105 членів артілі «Серп» хазяйнували на 90 десятинах землі. Артіль з самого початку добилася добрих показників - урожай був... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Провінційний «Рентген» - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники