Fridge magnet wooden gears

ЗНОВУ НА РОЗДОРІЖЖІ?

  • Подобається0Не подобається
  • 7 Вересня 2005, 17:15

На світі живу не один десяток літ. Гляну, бувало, на село і задумаюся. Живемо ніби в однакових умовах, а життя складається по-різному.
Більшість все-таки залежить від глави сім'ї. І немає різниці, хто це, жінка чи чоловік. Зуміють виховати дітей – буде порядок. Якщо ж глава сім'ї не може визначитися і тягне в один бік, а його дружина в інший, добра не чекай.
Але це – сім'я. Яке життя створили, так і житимуть. А якщо у масштабах держави? Якщо її глава не зуміє створити нормальне життя, страждатимуть мільйони. І дивним у даній ситуації видається, чому саме в Україні постійно обираються такі керівники. Адже держави Західної Європи, Скандинавії, прибалтійські в гірших умовах, а живуть краще.
Дочекалися, нарешті, що і наш народ обрав собі президента, якого хотів. Але за перші місяці його перебування при владі щось не зовсім такий початок, яким, на мою думку, він мав бути. От і закрадається сумнів: чи вдасться знову здолати економічну кризу.
Підвищують, наприклад, пенсії, заробітну плату. Виходить, вигрібають останні копійки. Адже Ющенко сам говорив, що попередники залишили порожньою касу.
Для чого? Щоб заспокоїти народ і закріпитися при владі. А щодо прогнозу взагалі, то люди вже бояться інфляції та втрати заощаджень, от і не тримають гроші, а купують, що попало.
Більшість же товарів – закордонні. Кому це вигідно?
Тільки не Україні. Швидше – іноземним державам і нашим комерсантам. У нас же криза поглиблюється. Заводи і фабрики, які ще не встигли розібрати на металобрухт, відновити держава немає за що, шукає інвестора.
Вигода ж знову не Україні. Так українці взагалі швидко можуть стати рабами.
Який вихід? Якби середня пенсія була 200 грн., люди теж жили б. Бо ж мають і земельні паї, і домашнє господарство. Звернувся б краще наш президент, щоб народ потерпів рік-два, поки відновимо виробництво, більше уваги приділялося б селу, люди повірили б.
Або яка, скажімо, користь від посередників? Нехай би краще йшли працювати. Адже давно відома істина: щоб щось мати, треба, засукавши рукава, трудитися, а не чекати дядька із США.
На мою думку, ми черговий раз опинилися на роздоріжжі, і пора вже не дати себе приспати, а вибрати правильну дорогу. Для цього усім нам потрібно не тільки вимагати від влади, а і допомагати їй. У нас же чомусь прийнято тільки шукати помилки попередників, усе засуджувати, а своїх не помічати. Годі експериментувати над народом. Хоч я не політик, проте з народу, бачу і чую, чим він живе, на що надіється, чого чекає. І коли вже влада народна, то і народ повинен сказати своє слово.
Мені здається, що сьогодні народ мудріший, ніж деякі науковці, академіки. Адже колись їх хоч бачили у полі, на фермі, а останнім часом?
Прочитав якось оголошення, що ВАТ "Кривий Ріг-цемент" приймає пшеницю від населення по 150 грн. за тонну і продає борошно по 1,6 грн. за кілограм. Як це розуміти? Можна вірити цій владі, що вона бореться за краще життя? Для чого таке допускати?
За моє життя відбулося багато змін. З усього зробив висновок: без справедливості, дисципліни, процвітаючої України не побудуєш. От чому потрібно бути пильними усім, хто хотів чесної, дійсно народної влади.
Ні, я не повчаю, що потрібно робити. Просто орієнтуюся на настрої людей. Розкрадаються, наприклад, руйнуються тваринницькі приміщення, а дехто так і не може збагнути, що "нашого" вже немає, а є твоє і моє. А ніхто чомусь не береться те зупинити.
Або ж іще. Їдемо в Данію, щоб навчитися вирощувати свиней. Сміх та й годі. У селі це розуміють від старого до малого, варто тільки підтримати село. Чи може вже забули, як у не такому вже і далекому минулому слава про наше сало линула на весь світ?
Одним словом, потрібно зацікавити народ, щоб він не шукав якоїсь миттєвої, як на базарі, вигоди, а сам боровся за нормальне життя у своїй державі.
Можливо, я в чомусь помиляюся, але скільки не думаю, змінити свої міркування не можу.
Василь ДЕРКАЧ,
громадський кореспондент.
с. Кидрасівка.

Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
3 фото   
<b>СВЯТО НАРОДОВЛАДДЯ</b><br />В Україні щороку 7 грудня відзначають День місцевого самоврядування &ndash; свято людей, яких обирає суспільство і на...
8 фото   
<b>День захисту дітей у Бершаді</b><br />На підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей,...
4 фото   
<b>Проблеми інтегрованого управління природними ресурсами басейну р. Південний Буг</b><br />Південний Буг є найбільшою річкою, басейн якої повністю розташований в межах України і простягається більш ніж на 800...
19 фото   
<b>М'ЯКОХІД</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Рембайло Іван Миронович (1913) 1913 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 18.04.45. Похов. Чехо-Словаччина.

З історії Бершаді
Цукровики постійно борються за впровадження на виробництві високої культури виробництва. Поруч з виконанням виробничих планів багато уваги приділяється естетиці виробництва: цехи просторі, світлі, всюди вазони з квітами. На території заводу робітники посадили фруктовий сад, розбили квітники, заасфальтували доріжки. У затінку шумлять струмені невеликого фонтану, поруч - альтанки. В центрі скверу... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ЗНОВУ НА РОЗДОРІЖЖІ? - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники