Fridge magnet wooden gears

Коза – корова пенсіонера

  • Подобається0Не подобається
  • 27 Травня 2009 р

Не кожному під силу, особливо у похилому віці, утримувати корову, інша справа – коза, про яку ми нібито забули.
Проживши життя, відколи пам'ятаю: люди чомусь кіз за серйозну худобу не вважали.
Чи не тому і утримується їх мало. Ніби соромимося. А даремно.
Мені, наприклад, подарували її 19 років тому, і я переконався: із свійських тварин вона найрозумніша. Та ще й молоко корисніше, як від корови.

Як на мене, то коза – це корова пенсіонера

До господаря настільки звикає, що випасати її зовсім не важко. 3авертати, як корову, щоб не йшла в шкоду, не доводиться. Хіба це не те, що якраз потрібно пенсіонеру, якого вже залишають здоров'я і сили? Ця тварина не піде від пастуха нікуди.
Приляжу, бувало, на пасовиську, бо ж роки беруть своє, тож навіть як задрімаю на сонечку, вони напасуться, а потім теж полягають навколо мене.
За рік коза дає від 500 до 900 літрів молока. І то тільки розмови, що воно нібито із специфічним запахом. Можливо, таке і буває від якихось окремих порід. А найшвидше якість молока залежить не стільки від самої тварини, як від охайності того, хто за нею доглядає. Поросята, наприклад, на відміну від кіз, їдять все підряд і всі про це знаємо, проте, смакуючи салом та ковбасою, про запахи чомусь ніколи не згадуємо.
Як на мене, то коза – це корова пенсіонера. І якщо вже день-у-день ведемо тепер мову про виживання, то вона для цього є надійним і доступним кожному джерелом.
До того ж, на власному досвіді переконався, що козяче молоко – це ще й неабияке джерело здоров'я для престарілих. Та хіба тільки для нас?
А якби ще й на рівні держави десь потурбувалися, щоб населення хоча б мало можливість придбати племінний молодняк, це було б взагалі великим плюсом у нашому добробуті. А то в селах буває, що вже і парувати їх стає проблемою через незначне поголів'я. Можливо, хтось не погодиться зі мною?
Василь ДЕРКАЧ.
с. Кидрасівка


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
3 фото   
<b>Випуск у медколеджі</b><br />2 березня 2011 року&nbsp; у Бершадському медичному коледжі відбувся 42 випуск&nbsp; фельдшерів.
2 фото   
<b>Урочисте зібрання "Ліс - краса й багатство краю"</b><br />13 грудня 2011 року о 10 годині членами Сумівського шкільного ліництва «Юні друзі лісу» Сумівської ЗОШ І &ndash; ІІІ...
5 фото   
<b>Кубок з армспорту серед юнаків та дівчат</b><br />31 березня 2012 року в приміщені Будинку Культури с. Лісничого був проведений «КУБОК» з армспорту серед юнаків та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Байда Максим Захарович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Квітне старовинна Бершадь, за роки Радянської влади вона перетворилася на соціалістичне місто. В грудні 1966 року, враховуючи питому вагу в розвитку економіки й культури, збільшення кількості населення, Президія Верховної Ради УРСР ухвалила перевести Бершадь з селища міського типу в місто районного підпорядкування. На вулицях, що після вигнання окупантів являли згарища та самі руїни, споруджено... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Коза – корова пенсіонера - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники