От тільки якою є у ньому вода, особливо у пору танення снігу і у посушливі роки, мало хто замислюється. Можливо, варто було б при санепідстанції створити службу, до якої можна було б періодично здавати зразки води з приватних колодязів на дослідження? Навіть за помірну плату. Або нехай би спеціалісти хоч у районній газеті надрукували, яким чином здійснювати профілактику колодязів, очищати воду.
По-друге, люди у селах часто не мають умов для того, щоб дотримуватися вимог особистої гігієни. У селах на пальцях можна перерахувати оселі, в яких є для цього відповідне оснащення. Тож якщо відверто – люди в селах часто не миються, як того вимагають правила особистої гігієни.
У свій час кимось розумним було кинуто клич, щоб у кожному селі була баня. Причому, це було в пору, коли на кожному підприємстві, навіть на фермах, у майстернях колгоспів функціонували душові установки.
І потрібно сказати, що у багатьох селах бані тоді навіть запрацювали. Тепер же, проїжджаючи повз них, можна спостерігати хіба що зруйновані або недобудовані їхні приміщення.
У
Флорино баню було побудовано теж, і вона працювала навіть на підведеній чистій джерельній воді. Люди йшли до неї цілими сім’ями, як на відпочинок. Аж поки комусь не спало на думку, що вона ніби-то псує загальний вигляд села. От і зруйнували її. Хоч це вразило всіх жителів, та було вже запізно.
Зінаїда ГРЕБЕНЮК.
с.
Флорино.