Fridge magnet wooden gears

Не буде води – не уникнути біди

  • Подобається1Не подобається
  • 30 Квітня 2010, 22:58

Якось по обласному радіо почула радісну інформацію про те, що у Вінницькій області у 2009 році народилося значно більше дітей, ніж у 2008-му. Але прозвучала тоді і сумна статистика про те, що смертність значно перевищує народжуваність, причому за рахунок смертності сільського населення. Чому ж все-таки люди більше помирають у селі? Можливо, хтось з вчених дасть на це відповідь?
Особисто у мене є власна думка про це. По-перше, яку воду п’ють люди у селах? Так, це велике щастя, що живемо у такій місцевості, де кожний господар може викопати власний колодязь.
От тільки якою є у ньому вода, особливо у пору танення снігу і у посушливі роки, мало хто замислюється. Можливо, варто було б при санепідстанції створити службу, до якої можна було б періодично здавати зразки води з приватних колодязів на дослідження? Навіть за помірну плату. Або нехай би спеціалісти хоч у районній газеті надрукували, яким чином здійснювати профілактику колодязів, очищати воду.
По-друге, люди у селах часто не мають умов для того, щоб дотримуватися вимог особистої гігієни. У селах на пальцях можна перерахувати оселі, в яких є для цього відповідне оснащення. Тож якщо відверто – люди в селах часто не миються, як того вимагають правила особистої гігієни.
У свій час кимось розумним було кинуто клич, щоб у кожному селі була баня. Причому, це було в пору, коли на кожному підприємстві, навіть на фермах, у майстернях колгоспів функціонували душові установки.
І потрібно сказати, що у багатьох селах бані тоді навіть запрацювали. Тепер же, проїжджаючи повз них, можна спостерігати хіба що зруйновані або недобудовані їхні приміщення.
У Флорино баню було побудовано теж, і вона працювала навіть на підведеній чистій джерельній воді. Люди йшли до неї цілими сім’ями, як на відпочинок. Аж поки комусь не спало на думку, що вона ніби-то псує загальний вигляд села. От і зруйнували її. Хоч це вразило всіх жителів, та було вже запізно.
Зінаїда ГРЕБЕНЮК.
с. Флорино.

Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Бершадські правоохоронці відправилися в зону бойових дій</b><br />Черговий зведений загін вінницької міліції відправився на Схід захищати Україну. Вони змінять своїх колег, які місяць...
2 фото   
<b>Щодо проблемних питань відносно сміттєзвалища</b><br />Жителі села Флорино знову вимагають від керівництва району припинити завозити побутові відходи на сміттєзвалище, що...
7 фото   
<b>Запалення газу в Шумилові</b><br />2 лютого 2011 року у с Шумилів Бершадського району перебував голова Вінницької облдержадміністрації М.Джига.
4 фото   
<b>Найбільше наше багатство</b><br />Минулої суботи у районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Байда Максим Захарович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Визволені від фашистської неволі, натхнені перемогами Червоної Армії трудящі енергійно взялись за відбудову народного господарства, за ліквідацію наслідків окупації. На цукровому заводі окупанти зруйнували майстерні, склади, вивезли цінне устаткування, знищили інвентар радгоспу. Величезну шкоду було заподіяно спиртовому заводу, спалено будинки в центрі міста, виведено з ладу водогін. Завдяки... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Не буде води – не уникнути біди - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники