Fridge magnet wooden gears

День, наповнений оптимізмом

  • Подобається3Не подобається
  • 20 Серпня 2011, 09:00


З історії України ми знаємо, що в нас не так багато тріумфальних дат і подій, які вливалися в літописи як грандіозні чи просто успішні.

Серед визначальних і доленосних досягнень нашої держави – проголошення незалежності 24 серпня 1991 року. Тож вітаю, Україно, тобі двадцять! Мене тоді ще не було на світі, але можу уявити, який це був колосальний успіх тогочасних політичних діячів і щастя для народу нашої країни, яка стільки років йшла до незалежності. Чи могли собі уяви ти люди, що розпадеться така, здавалося б, могутня держава – СРСР?

Довгоочікувана, виплекана сльозами, кров’ю, революціями, війнами, повстаннями незалежність породила стільки планів і надій, сподівань і очікувань. Українці були переконані – прийшов їхній час, тепер все буде, як у людей.

Але… Недавно випадково почула по радіо фразу: «Не такою уявлялася Україна двадцять років тому». І задумалася. Можливо, варто абстрагуватися від нескінченної ейфорії та радості, що після стількох літ боротьби і втрат прийшла до нас довгоочікувана незалежність, а краще подивитися на нинішнє життя українців очима європейця? Скажімо, нашого сусіда – поляка. Як відомо, Польща вже у 2004-му році увійшла до Євросоюзу, має тверду валюту і стабільну політичну систему, економіку, соціальний захист населення. Поступово і надійно вона утверджується в європейській співдружності народів.

А що маємо ми зараз?

Думаю, що європейських сусідів в Україні найперше вражає наша багата, але занедбана природа. Ліси вирубуються не тільки браконьєрами, а й можновладцями для спорудження в них (і не тільки!) не просто особняків, а цілих маєтків. А тим часом зростає соціальне розшарування – у пресі оприлюднена інформація про те, що в Україні лише один чоловік з тисячі може дозволити собі купити все, що захоче. І лише один з двадцяти спроможний придбати холодильник… Про ціни мова особлива.

Підемо за найнеобхіднішим на базар чи в магазини після одержання мінімальної зарплати чи пенсії і заглянемо в гаманець після цього… Якщо вистачить на шкарпетки, то добре.

Не впевнена, що на своїй благословенній землі українці почуваються щасливими. Як, наприклад, жителі Данії, яких визнано найбільш оптимістичними людьми на землі. Ми ж поки що змушені слухати обіцянки і запевнення в тому, що і в нас з’являться золоті гори. Тим часом отримуємо ріст цін не тільки на пальне, газ, вугілля, а й на предмети першої необхідності… І все-таки День незалежності вважаю святом оптимізму.

Ми – нація, яка поки що повільно встає із колін. Перед нами високі завдання – вступ до ЄС, стабілізація економіки, поліпшення демографічної ситуації… Тому, аби все це не було порожньою балачкою, треба хоча б не втрачати віри.

Юлія ТОДОРЕНКО, студентка факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. с. Осіївка.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Відкриття церкви</b><br />Спів церковного хору, що супроводжував свято, колядки та щедрівки школярів місцевої школи та спокійний сніжок, що...
3 фото   
<b>Тиждень права у Баланівській школі</b><br />Відкриття тижня права у школі розпочалося загальношкільною лінійкою, на якій учні ознайомилися із поставленими...
3 фото   
<b>Шевченківські читання</b><br />11 березня 2009 року працівниками Бершадського районного краєзнавчого музею проведено традиційні Шевченківські...
5 фото   
<b>Влада для людей, а не люди для влади</b><br />Голова обласної державної адміністрації Микола ДЖИГА позавчора побував у нашому районі. Хоч програма перебування була...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тирлівка
Салтановський Фадей Гнатович (1914) 1914 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
На початку XVII ст. Бершадь була значним населеним пунктом: тут налічувалося 275 дворів і близько 1650 чоловік населення. З перших днів визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького козаки, селяни й міщани Бершаді створили селянсько-козацький загін на чолі з Трифоном, який приєднався до Уманського полку і брав участь у визволенні Брацлавщини та Поділля від... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

День, наповнений оптимізмом - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники