Fridge magnet wooden gears

Зламали дуба…. і душу

  • Подобається0Не подобається
  • 22 Листопада 2011 р

За Сумівкою, по дорозі до Крушинівки, за прадавніх часів, ще, мабуть, паном Казимиром Собанським було посаджено дві тополі по лівий і правий бік дороги, які виросли до величезних розмірів в чотири обхвати. Вони досягли своєї біологічної стиглості, всохли, і в 70-х роках минулого сторіччя були зрізані. З тих пір серед сільських людей ходить мова «біля тополі». Пройшли роки, і в 2008-му за селом «біля тополі» був встановлений поклонний хрест, а восени в 2009 році тут учні Сумівського шкільного лісництва посадили однометровий дубок, вирощений на моєму городі. Навпроти нього через дорогу посадили ще одного дубка.

«Це для майбутніх поколінь», – говорили дітки, милуючись і радіючи зробленою роботою, полили дубки водою, сфотографувалися біля них і розійшлися.

Який же мій був подив через декілька днів, коли я з онуками прийшов поливати дубки – один вже був зламаний, ні не твариною, бо тварина зламати так дерево не може, дубка зламала людина.

Минуло ще два роки; дубок біля поклонного хреста ріс і досяг двометрової висоти. І ось знову якась недобра людина руками варварськи зламала дерево навпіл. Це могла зробити тільки бездушна людина, яка за своє життя не посадила жодного дерева, квітки, не зробила жодної доброї справи.

Або ще факти: біля річки Південний Буг на самому березі лежить каміння, яке здавна називають «Паляниця» і «Парубоче», де я і мої однолітки 40-50 років тому бігали босоніж, не остерігаючись загнати що-небудь у ногу. А тепер: каміння покрите склом від розбитих пляшок, та ще жителі кутка «Огруд» скидають сміття, побутові відходи покидали прямо на берег річки, все це змивається в річку і забруднює її.

Чому так відбувається, чому ми не задумуємося над тим, що залишимо після себе?

Чому зняли і здали на металобрухт чавунні плити з іменами загиблих воїнів у Великій Вітчизняній війні з меморіалу? Чому на єврейському цвинтарі, де поховані майже 500 євреїв, яких закатували румуни і деякі наші сільські поліцаї, зробили склад соломи і кукурудзиння, випасають корів? Чому в дві маленькі річки, притоки Південного Бугу, Тополівку і Макарівку, деякі жителі села скидають всякий непотріб, зовсім не реагуючи на зауваження сусідів та влади села?

Ламаючи дуби, зриваючи чавунну плиту з меморіалу, засмічуючи довкілля, по-хамськи ставлячись до людських могил – ці люди в першу чергу руйнують свої душі, для яких немає нічого святого, які не пам’ятають свого роду-племені, яким байдуже майбутнє.

Людина послана Богом на цей світ, покликана протягом всього свого життя творити добро і прикрашати своєю працею землю. Тож давайте, мої односельчани, приберемо єврейський цвинтар, узбережжя Південного Бугу та маленьких його приток, а дубки з учнями я посаджу знову. Не ламайте їх.

Іван СУХОРЕБРИЙ, депутат сільської ради. с. Сумівка.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Випуск у медколеджі</b><br />2 березня 2011 року&nbsp; у Бершадському медичному коледжі відбувся 42 випуск&nbsp; фельдшерів.
11 фото   
<b>Зустріч з Анатолієм МАТВІЄНКОМ</b><br />3 травня в громадській приймальні Бершадського району було проведено прийом громадян з особистих питань народним...
7 фото   
<b>Запалення газу в Шумилові</b><br />2 лютого 2011 року у с Шумилів Бершадського району перебував голова Вінницької облдержадміністрації М.Джига.
6 фото   
<b>СТАВКИ</b><br />Виникло, ймовірно ще в Х/ІІ столітті. Назва походить від великої кількості підгрунтових вод, які весною стають ставками.
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Березовський Микита Силович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.08.44.

З історії Бершаді
Радянські люди і в умовах жорстокого терору чинили фашистським окупантам опір. Для організації боротьби райком КП(б)У залишив на тимчасово окупованій території комуніста О. Р. Пилипчука, який вже в серпні 1941 року організував першу в районі підпільну групу, а в листопаді того ж року разом з Я. Ш. Талісом створив підпільну групу в м. Бершаді. В грудні виникла підпільна група з робітників та... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Зламали дуба…. і душу - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники