Fridge magnet wooden gears

Вчитися ніколи не рано

  • Подобається0Не подобається
  • 5 Грудня 2011, 23:40

Раніше казали, що вчитися ніколи не пізно, зараз варто говорити – ніколи не рано. Бо як стверджує директор Бершадської музичної школи К.К. Мураховська, у музичну школу приходять щоразу все молодші учні. – З трьох-чотирьох років батьки уже хочуть навчати своїх дітей якомусь виду мистецтва. Чим раніше закладеш у дитині знання, тим більше буде результатів згодом, – каже пані Крістіна.

І сама, як мати, є прикладом цьому. Її 4-річний син займається як у художньому відділі музичної школи, так і хореографією, й вона переконана, що дітей не можна примушувати до участі у гуртках, але коли у них є потяг, то необхідно всіляко підтримувати своє чадо. Мати маленького Ніколки розповідає, що після занять емоціям сина немає меж.

Як з’ясувалося, це не одиничний випадок. Викладач художнього відділу Ганна Качан зазначає, що у неї з 18 вихованців є два хлопчики по чотири роки і обох звати Ніколками на прізвища Гастелло та Качан, а також дві шестирічні дівчинки – Аня Щербина та Катя Драчевська. Педагог стверджує, що остання – не подитячому самостійна учениця, і разом з тим всі дітки надзвичайно здібні та обдаровані. На запитання чи не важко працювати з маленькими обдаруваннями, з усмішкою відповідає, що з ними навіть цікавіше, бо у такому віці діти все засвоюють через гру.

– Маленьким потрібно дати можливість самостійно вибрати, що малювати, але разом з тим необхідно виконати навчальну програму, – каже пані Ганна. – А програма в художніх класах досить серйозна. Сюди входять такі предмети, як малюнок, живопис, підготовка до конкурсів та виставок, композиція, скульптура, декоративно-ужиткове мистецтво, початковий курс образо творчого мистецтва.

Маленьких діток батьки приводять на заняття і там сидять з ними. Для матері Ніколи Качана гурток сина – це робоче місце і тому все легко поєднується. А чим під час занять займається мати іншого Ніколки – Гастелло?

– запитую у викладачки. У відповідь вона бере з підвіконня тканину і розгортає.

На ній бісером вишита ікона, хоч робота ще не завершена, але перелив бісера на сонці захоплює. Картина грає кольорами на сонячному промінні. Отакі у нас на Бершадщині творчі сім’ї.

Поки син опановує ази художнього мистецтва, мати також віддається творчості.

Єдина проблема, з якою доводиться зустрічатися батькам всіх вихованців художньої школи – фінансова.

Бо коли купити гуаш чи акварелі батьки ще можуть собі дозволити, то інші техніки малювання є досить дорогими. Але і тут є вихід із ситуації. Наприклад, щоб мати можливість навчити дітей техніки малювання пером, купили один комплект на всіх, і під час занять групами кожен отримує можливість спробувати цієї техніки.

Головне, що у дітей є талант і величезне бажання малювати. Не вірите? Завітайте на виставку робіт молодих обдарувань – деякі картини вразять не тільки технікою виконання, але й сюжетним наповненням.

Володимир ЛІЩУК


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
73 фото   
<b>Всі учасники</b><br />
2 фото   
<b>Свято сили, краси і здоров’я</b><br />У другу суботу вересня на стадіоні «Колос» у Бершаді проведено районну спартакіаду «Здоров’я», приурочену до Дня...
2 фото   
<b>Свято в Усті</b><br />
4 фото   
<b>Пожежники з Моравіци відвідали Баланівку</b><br />На свято Івана Купала в Баланівку приїхали польські друзі з гміни Моравіца Свєнтокшиського воєводства. Вони привезли,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Люлька Григорій Петрович (1901) 1901 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 10.04.45. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
Успішне завершення відбудови та дальшого розвитку народного господарства трудящі Бершаді відзначили новими трудовими досягненнями. Великий обсяг капітальних робіт здійснено на спиртовому заводі, внаслідок чого підприємство перетворилося на комбінат. Крім спирту, тут почали виробляти кормові дріжджі й пиво. Під час реконструкції багато творчої видумки виявили кваліфіковані робітники —... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Вчитися ніколи не рано - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники