Галузь, яка приваблює молодих

 • Подобається0Не подобається
 • 20 Вересня 2013, 09:53

Про те, з якими показниками підійшли до професійного свята, які проблеми доводиться долати, розповідає директор ДП «Бершадське лісове господарство» Микола Володимирович КРАСНЄЄВ.

– 2013 рік був для нас, як і попередні. Колектив підприємства займався створенням нових лісів, доглядом за ними. На 729 гектарах проведено рубки, пов'язані з веденням лісового господарства, виконувалися інші роботи. При плані 60 нові лісові насадження створено на площі 76 гектарів, тобто план виконано на 127%. Завдання по догляду за лісовими культурами виконано на 102%, на стільки ж план рубок, пов'язаних із веденням лісового господарства та рубок головного користування.

Рівень заробітної плати зріс у середньому до 2,5 тисячі гривень у місяць на одного працюючого. Хоч є окремі підрозділи, як от автопарк, де кращі водії мають до шести тисяч гривень заробітної плати на місяць.

Але були у цьому році і свої особливості. Наприклад, відбулася переорієнтація на використання деревини, яка заготовляється нашим підприємством. Якщо раніше основну її кількість відвантажували за межі району, а то й області, то на сьогодні, завдяки повсякденній співпраці держлісгоспу і райдержадміністрації, а також таких установ, як лікарня, районний відділ освіти, більша її частина – це в основному дрова – залишається на території району, і від того тільки вигода. Наприклад, торік тільки завдяки економії на вугіллі відділом освіти зекономлено до півмільйона гривень, за які три школи переведено на альтернативні газогенераторні котли. Ще декілька шкіл буде переобладнано на такі у цьому році. Наше підприємство виграло тендер на постачання дров у школи п'ять тисяч кубометрів, їх було поставлено у ІІІ кварталі до трьох тисяч м3 і ще до 1 тис. м3 – у І кварталі.

У зв'язку з тим, що світова криза триває, тож зі зниженням темпів будівництва зменшилися темпи споживання деревини, підприємство змушене шукати інші шляхи надходження коштів від її реалізації. У цьому році в Сумівському лісництві побудували теплицю на 500 квадратних метрів, у якій маємо намір розводити декоративні лісові та інші породи. Отже, деякі грошові надходження плануємо мати і від цієї теплиці.

Ще у двох лісництвах створено вольєри, у яких утримуються до півсотні диких кабанів. Випустивши їх на волю, з відкриттям мисливського сезону теж плануємо мати грошові надходження.

У цьому році ввели також такий новий вид продукції, як рубані дрова. Якщо приватний сектор торгує ними, чому б не спробувати нам – це ж робочі місця.

Або ж не може населення забирати нашу продукцію самовивозом із лісу, як це робилося колись, – намагаємося доставляти її у двори, щоб тільки не допустити її псування.

У колективі ДП «Бершадське лісове господарство» 135 працюючих. Останнім часом існує тенденція, коли виконання робіт на державних підприємствах здійснюється на основі тендерів і частину їх перекладено на приватних підприємців, підприємни - цькі структури. Тож 135 наших працюючих – це в основному апарат управління, керівники і спеціалісти, лісова охорона.

У переддень професійного свята відзначу тих наших працівників, які цій галузі присвятили багато років свого життя. Це такі з них, як М.Н. Лошак, якому 19 вересня виповнюється вже шістдесят років, 23 вересня такий же ювілей відзначатиме Д.М. Валявський, який також все життя присвятив веденню лісового господарства.

А портрет старійшини нашого колективу А.О. Гузя занесено на районну Дошку пошани. Він, уродженець Білорусі, відпрацювавши сорок років на посаді лісничого, встановив своєрідний рекорд не тільки по нашому підприємству.

На шану і повагу заслуговують і С.Б. Недайборщ, І.П. Мочульський, водії П.А. Мовчан, О.А. Усатюк. У цьому році колектив поповнився молодими спеціалістами. Це С.А. Білаш, С.Я. Горбенко.

Майстром лісу почав працювати і В.П.Сташко. А це є свідченням, що лісова галузь вабить молодь. Щоб працювати у ній, діти наших працівників, випускники шкільних лісництв здобувають освіту за нашими направленнями. Щодо шкільних лісництв, то у них нараховується більше трьохсот школярів. Якщо навіть декілька вирішать працювати у лісовому господарстві, це вже буде нашим досягненням.

Нині працюємо і над здешевленням робіт у лісовому господарстві: машини для вивезення деревини обладнуємо маніпуляторами. Розвиватимемо теплично-парникове господарство. Враховуючи, що основні лісоутворюючі породи – дуб, ясен, клен, липа – є у достатній кількості, у цьому році заклали плантацію модрини, а торік – ялини.

Щодо проблем, то їх не бракує ніколи, і над їх вирішенням не перестаємо працювати.

Користуючись нагодою, вітаю всіх, хто присвятив себе лісовому господарству, з їхнім професійним святом. І, найперше, бажаю, щоб нікого і ніколи не підводило здоров'я. Миру і достатку всім вам!


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Презентація книги П. Маніленка "Сузір'я бершадських талантів"</b><br />Презентація літературно – мистецького альманаху «Сузір»я бершадських талантів», впорядкованого та виданого...
3 фото   
<b>Паньковецький Сергій – призер чемпіонату України</b><br />Учень Бершадської школи №1 Паньковецький Сергій в черговий раз показавши відмінні результати на республіканських...
27 фото   
<b>П'ЯТКІВКА</b><br />Вважалося, що село відоме ще з Х/ІІІ століття, а походження назви докінця не вияснене. Однак вважають, що походить...
3 фото   
<b>Ювілей школи відзначили урочисто</b><br />Минулої п’ятниці урочисто відзначили 150-річчя Дяківської школи.
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Жмелюк Петро Сидорович (1901) 1901 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 194.1 р.

З історії Бершаді
Широкий розмах руху підпільників та партизанів у Бершадському районі змушений був визнати префект Балтського повіту. Він зазначав у листопаді 1943 року, що тут збільшилась кількість загонів, учасники яких захоплюють зброю у жандармів та військових; зникають з фашистських обозів разом з підводами місцеві провідники. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Галузь, яка приваблює молодих - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення