Fridge magnet wooden gears

Взірець стійкості і мужності

  • Подобається0Не подобається
  • 9 Жовтня 2014, 10:00

На знімку: Ірина Довгань (друга справа).

Мабуть, всі чули про історію жінки з Ясинуватої, яку терористи поставили в Донецьку біля стовпа з табличкою на грудях «Она убивает наших детей. Агент карателей». Обмотали українським прапором, ще інший прив’язали їй на голову.

Її звати Ірина Довгань.

Тільки завдяки іноземним журналістам – у першу чергу Ендрю Крамеру (New York Times), Марку Франкетті (Sundy Times) – її звільнили. Журналісти зробили вражаючі знімки, і весь світ зміг побачити справжнє обличчя так званих «ополченців».

Важко повірити, що у ХХІ столітті, в Україні, навіть у такі важкі часи, як зараз, могло таке трапиттися. Це дикість.

Ми, учасники програми Савіка Шустера, познайомилися кілька тижнів тому з Іриною Довгань на телебаченні.

Мене вразили тендітність цієї жінки, її відкритий і щирий погляд. Дивлячись на неї, я дивувалася: чому чоловіки зі зброєю в руках так грубо і брутально вчинили із беззахисною жінкою?

Над нею знущалися, її катували, бандити з батальйону «Восток» віддали її на поталу осетинцям. Їй говорили, що вона «фашистка», «тварь, котрая работает наводчицей и убивает детей». Дуже цікавили «востоковцев» Іринині статки та майно. Її будинок повністю розграбували, забрали цінні речі, зняли готівку з банківських карток.

Велика удача і майже диво, що Ірині Довгань вдалося врятуватися.

Про себе вона говорить, що є звичайною жінкою, російськомовною українкою. У рідному місті її знали як волонтерку, яка доставляла благодійну допомогу з Німеччини у лікарню, школу-інтернат, товариству інвалідів.

Дев’ять разів возила дітей-чорнобильців у Німеччину.

Ірина розповідала, що коли стояла біля стовпа, їй плювали в обличчя, били палицями по голові, спині, ногах. Одна жінка видавила їй в очі помідори. Дехто фотографувався поруч з Іриною.

Вона розповідає: «Они все поверили, что я фашистка и наводчица».

Важко було чути: «Никто не заступился. Ни один человек».

Вся «вина» І.Довгань полягала в тому, що вона допомагала українським бійцям.

Виникає питання: хіба це можливо в центрі Європи? Що трапилося з нашими людьми?

... Зараз в Ірини Довгань все в порядку, вона покинула територію, контрольовану так званою ДНР. Вона не чекає ніякої допомоги: «Какая помощь от украинских властей, когда в стране такое творится. Мы справимся сами».

Я дуже рада, що познайомилася з цією жінкою, скромною і ввічливою. Вона вірить в перемогу України, що не буде ніяких ДНР та ЛНР, що країна наша буде єдина. І кожен повинен вирішити для себе сам, чим він може бути корисним країні. Тому що на Сході воюють наші рідні, а воїнів на війні не буває чужих, чужих дітей чи чоловіків, вони воюють за Україну, за мир, за нас. Ми молимося і чекаємо вас дома живими і здоровими. Хай буде мир! Слава Україні і слава героям!

Людмила МАКСИМЧУК.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Дошка пошани - 2013</b><br />&#160;Розпорядженням голови районної державної адміністрації М. Бурлаки від 25 липня 2013 року №265 «Про занесення на...
8 фото   
<b>День захисника Вітчизни - свято поколінь</b><br />23 лютого 2011 року о 13 годині актовій залі Бершадської ЗОШ №1 відбулися урочистості з нагоди Дня захисника...
6 фото   
<b>Знайомтеся: дільничні офіцери поліції</b><br />&#160;
17 фото   
<b>Бершадь. Путівник 1978 р.</b><br />Дорога стрімко прорізує ободівські ліси, наче ділячи їх навпіл. Зліва за деревами зблискує ставкове плесо, справа...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Мазуренко Петро Кіндратович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
За роки соціалістичного будівництва Бершадь стала промислово-аграрним центром півдня області. Але її мирне життя було перервано війною. Вже 29 липня 1941 року Бершадь окупували німецько-румунські війська. Фашисти утворили тут гетто для єврейського населення. Від катувань, голоду, епідемій у Бершаді загинуло багато радянських людей, розстріляно 327, вигнано в рабство 1203 чоловіка. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Взірець стійкості і мужності - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники