Fridge magnet wooden gears

Страшна хвороба сучасного світу

  • Подобається0Не подобається
  • 26 Червня 2009 р

За оцінками фахівців, нині у світі налічується понад 200 млн. наркоманів, основна частина їх – підлітки і молоді люди, які набагато слабкіші психологічно, аніж дорослі. Сьогодні у наших містах 60% хлопчиків і 20% дівчат віком15-17 років вже залучені до наркотиків.
Більшість підлітків,що пробують наркотики, і не підозрюють, ущо це обов’язково обернеться для них у недалекому майбутньому.
Наркоманія – страшна, важко виліковна хвороба, яка характеризується непереборним потягом до наркотиків, що викликає в малих дозах ейфорію, у великих – оглушення, наркотичний сон.
При ній вражаються внутрішні органи, виникають неврологічні і психічні розлади, розвивається соціальна деградація.
Вживання наркотиків – не безгрішне заняття, що можна кинути без зусиль. Це дійсно чума, і тимбільш небезпечна, що багато-хто не приймає її всерйоз.

Якщо пияцтво на початковому етапі – це результат неправильного виховання, слабохарактерності, розбещеності, імітації дурних навичок, то наркоманія з самого початку–серйозна хвороба,що потребує спеціального лікування. Потрібні великі зусилля,щоб вилікувати і перевиховати наркомана. Немає нічого більш жахливого, аніж мати члена сім’ї – наркомана, що по своїй волі змушує страждати не тільки самого себе, а й своїх рідних.
Негативні явища, що породжуються вживанням наркотиків, несуть у собі велику небезпекудля людства.Вживання їх, насамперед, негативно впливає на здоров’я людей, сприяє розвитку соматичних і психічних захворювань, і це є одна з причин збільшення смертності населення.
Наркоманія супроводжує різні форми злочинності, тому що, по-перше, з метою отримання наркотиків наркомани вчиняють злочини. Подруге, вони часто чинять злочинипідбезпосереднімвпливом наркотиків на психіку.
Взаємозв’язок наркоманії і злочинності виявляється такожу вчиненні протиправних дій, пов’язаних із незаконними операціями з наркотиками (виготовлення, збереження, збут, придбання).
Та чи варто пробувати наркотики? Кому потрібний букет хвороб, що передається через голку? Наркоманія… Скільки смертей за цим словом, скільки болі, скільки поламаних життів… Внашій області з 2006 року для пацієнтів, які мають залежність від наркотичних речовин, що містять опій або опійні алкалоїди, запроваджена так звана замісна терапія, яка вже в багатьох країнах світу є стандартом наркологічної допомоги (поряд з реабілітаційними та детоксикаційними компонентами лікування). Переваги даного методу – зменшення вживання «вуличного» кримінального наркотику, зниження ризику захворювань на інфекційні хвороби, підвищення соціальної активності і зайнятості людей, скорочення злочинності.
Програма замісної терапії – це не просто видача пацієнтам ліків.Зними працюють соціальні працівники, психологи, вони відвідують групові заняття, беруть участь у психологічних тестуваннях.
Хочу наголосити: наркозалежності можна позбутися, але для цього потрібно докладати максимум зусиль, мати тверде бажання вилікуватися, не вживати наркотики. Якщо пацієнт бажає бути включеним у програму замісної терапії або отримати детальнішу інформацію, йому необхідно звернутись в наркологічний кабінет поліклініки центральної районної лікарні.
Олександр ЯЦЮК, психіатр ЦРЛ.


Дивіться також в розділі  Вдома
» 30.04.2015 У весняно-літній період для кожного з нас, особливо ж для любителів лісових прогулянок, існує ризик підхопити захворювання, про яке далеко не всі знають. Хвороба Лайма (бореліоз) діагностується лише у 40% випадків, причому самолікування або...
» 25.03.2014 У Бершадь родина Кобзіних переїхала із селища Городниці, що на Житомирщині. Привезли із собою не тільки свої звички, а й уподобання і рецепти поліських страв. Одна з них – холодна юшка з грибами та рибою. Без неї на їхній малій батьківщині не...
» 01.01.2014 Ялинки для новорічних потреб можуть мати три варіанти походження: а) бути спеціально вирощеними, б) бути отриманими внаслідок санітарних рубок та прорідження молодих насаджень, в) бути плодом браконьєрського про- мислу. В Україні дуже поширилося...
» 10.12.2013 Пропонуємо кілька порад, які допоможуть зменшити рахунки за електрику, без шахрайських методів.
» 24.11.2013 Як боротися зі стресом
» 09.11.2013 Хронічна серцева недостатність
» 26.08.2013 Життєдайна сила материнського молока
» 30.07.2013 Як сили відновити?
» 02.06.2013 Бережіть себе і будьте здорові
» 02.12.2012 Як запобігти інсульту?
Всі статті розділу Вдома »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Запалення газу в Шумилові</b><br />2 лютого 2011 року у с Шумилів Бершадського району перебував голова Вінницької облдержадміністрації М.Джига.
2 фото   
<b>Презентація книги П. Маніленка "Сузір'я бершадських талантів"</b><br />Презентація літературно – мистецького альманаху «Сузір»я бершадських талантів», впорядкованого та виданого...
11 фото   
<b>ГОЛДАШІВКА</b><br />Назва села походить від прізвища одного з керівників гайдамацького руху на Поділлі - козака Голдаша, який після...
2 фото   
<b>Свято сили, краси і здоров’я</b><br />У другу суботу вересня на стадіоні «Колос» у Бершаді проведено районну спартакіаду «Здоров’я», приурочену до Дня...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Манжул Володимир Юхтимович (1913) 1913 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Роки соціалістичних перетворень були наповнені для трудівників Бершаді досягненнями у розвитку культури, охорони здоров'я. Про щасливе життя робітників, селян та службовців міста за радянських часів, їх трудові звершення розповідала районна газета «Соціалістичний шлях», що почала виходити з 1932 року. 1936 року в новому приміщенні відкрили бібліотеку. Молодь набувала знання в середній,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Страшна хвороба сучасного світу - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники