Fridge magnet wooden gears

Коментар головного санітарного лікаря бершадського району Наталії Губко:

  • Подобається3Не подобається
  • 4 Листопада 2009 р

Наприкінці квітня поточного року Всесвітня Організація Охорони Здоров'я повідомила про виникнення нового вірусу грипу А. Цей особливий штам раніше не циркулював серед людей і є зовсім новий вірус, який легко поширюється від людини до людини. Оскільки перші випадки захворювання були підтверджені у осіб, що проживали в Каліфорнії, Техасі та Мексиці, а також доказано, що збудник нової хвороби утворився з людського вірусу грипу А і частково з декількох штамів свиного грипу, його назвали каліфорнійським.
Протягом надзвичайно короткого проміжку часу хвороба поширилась світом, менше як за два місяці вона охопила 74 країни світу і набула характеру пандемії.
В Україні з поширенням так званого пандемічного чи каліфорнійського грипу співпав підйом сезонного грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). І відбувся цей підйом на 2-3 місяці раніше очікуваного, як це мало місце в усі попередні роки спостереження.
Станом на 2 листопада 2009 року в Україні зареєстровано понад 85 тисяч випадків грипу та ГРВІ, більше 15 тисяч госпіталізованих, 174 хворих знаходяться у відділеннях інтенсивної терапії, 67 випадків закінчились смертю.
Переважна більшість пацієнтів, як вказує статистика ВООЗ, мають легкі симптоми, швидко і цілком одужують, часто і без медичного втручання. Але кожен випадок смерті від пандемічного грипу та його ускладнень є трагедією. Ми знаємо, що новий вірус А(Н1N1) інфікує переважно молодих людей. Більшість випадків грипу з важким перебігом і смертельним результатом мали місце серед дорослих у віці 20-50 років. Ця характерна риса значно відрізняє нинішню пандемію від епідемій сезонного грипу, де більше ураження відбувається серед слабких людей похилого віку.
Безсумнівно, підвищеному ризику розвитку ускладнень піддаються вагітні. І, нарешті, викликає занепокоєння швидке поширення пандемії.
Цьому сприяють активні транспортні зв'язки, в тому числі й міжнародні.
Як можна заразитися вірусом каліфорнійського (свинячого) грипу? Від хворої людини повітряно-краплинним та повітряно-пиловим шляхом (під час розмови, кашлю, чхання), контактним шляхом.
Як довго є заразним хворий на грип? Інфекційний період (коли хворий небезпечний для оточуючих) може бути протягом семи днів від початку хвороби, але якщо клінічні симптоми хвороби зберігаються – то до їх зникнення.
Як попередити зараження грипом типу А(Н1N1)? Уникати контакту з хворими; обмежити відвідини місць великого скупчення людей; часто провітрювати приміщення; часто мити руки з милом (протягом 20 секунд), прагнути не торкатися очей, носа або рота немитими руками; прикривати ніс і рот при чханні та кашлі одноразовою серветкою, яку зразу викидати або кашляти в руку на рівні ліктя; уникати переохолодження; якщо у людини ознаки грипу – триматися від нього на відстані не менше 2-х метрів.
Які ознаки захворювання повинні примусити негайно звернутися за медичною допомогою? Це – прискорене або утруднене дихання; синюшність навколо рота, інших шкірних покровів; поява на тілі крововиливів , носової або іншої кровотечі; висока температура тіла; відмова хворого від пиття; надмірне збудження або поява судом; поява блювоти або рідкого стільця; скарги на сильний головний біль.
Наголошую, що хворі на грип небезпечні для оточуючих і тому повинні бути негайно ізольовані. Неприпустима їх поява в громадських місцях, колективах, особливо дитячих.
На сьогодні найнадійніший засіб власного захисту – чотирьохшарова марлева пов’язка, яку треба міняти кожні 4 години, повторно використовувати після прання господарським милом та ретельного прасування гарячою праскою. Її оптимальні розміри 15x30 см.
Не рекомендується надмірне використання засобів для активізації імунного захисту, їх можна вживати лише по одному (а не 2-3 найменування), послідовно і за профілактичними схемами.
Не слід також займатись самолікуванням. Відповідне медикаментозне лікування хворому призначає тільки медичний працівник. Тож при перших ознаках захворювання слід негайно звернутися в медичну установу.

Дивіться також в розділі  Вдома
» 30.04.2015 У весняно-літній період для кожного з нас, особливо ж для любителів лісових прогулянок, існує ризик підхопити захворювання, про яке далеко не всі знають. Хвороба Лайма (бореліоз) діагностується лише у 40% випадків, причому самолікування або...
» 25.03.2014 У Бершадь родина Кобзіних переїхала із селища Городниці, що на Житомирщині. Привезли із собою не тільки свої звички, а й уподобання і рецепти поліських страв. Одна з них – холодна юшка з грибами та рибою. Без неї на їхній малій батьківщині не...
» 01.01.2014 Ялинки для новорічних потреб можуть мати три варіанти походження: а) бути спеціально вирощеними, б) бути отриманими внаслідок санітарних рубок та прорідження молодих насаджень, в) бути плодом браконьєрського про- мислу. В Україні дуже поширилося...
» 10.12.2013 Пропонуємо кілька порад, які допоможуть зменшити рахунки за електрику, без шахрайських методів.
» 24.11.2013 Як боротися зі стресом
» 09.11.2013 Хронічна серцева недостатність
» 26.08.2013 Життєдайна сила материнського молока
» 30.07.2013 Як сили відновити?
» 02.06.2013 Бережіть себе і будьте здорові
» 02.12.2012 Як запобігти інсульту?
Всі статті розділу Вдома »
Цікаві фото
5 фото   
<b>Святкували 21-у річницю незалежності України</b><br />Урочисті заходи з нагоди 21-ї річниці незалежності проведено на центральній площі міста 24 серпня. Святково прибрані...
4 фото   
<b>Найбільше наше багатство</b><br />Минулої суботи у районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства....
11 фото   
<b>Зустріч з Анатолієм МАТВІЄНКОМ</b><br />3 травня в громадській приймальні Бершадського району було проведено прийом громадян з особистих питань народним...
11 фото   
<b>Літо</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Поташня
Буртовий Іван Порфирович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 30.08.44.

З історії Бершаді
Радянські люди і в умовах жорстокого терору чинили фашистським окупантам опір. Для організації боротьби райком КП(б)У залишив на тимчасово окупованій території комуніста О. Р. Пилипчука, який вже в серпні 1941 року організував першу в районі підпільну групу, а в листопаді того ж року разом з Я. Ш. Талісом створив підпільну групу в м. Бершаді. В грудні виникла підпільна група з робітників та... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Коментар головного санітарного лікаря бершадського району Наталії Губко: - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники