Fridge magnet wooden gears

Реформування системи охорони здоров'я назріло

  • Подобається9Не подобається
  • 18 Серпня 2010 р

Суспільство і охорона здоров’я переживають нині нелегкі часи. Слабке матеріально-технічне оснащення сільських лікувально-профілактичних закладів, недостатня кількість коштів для їх функціонування та інші проблеми змушують шукати та запроваджувати нові ефективні механізми фінансування та управління у сфері охорони здоров’я. Сьогодні вже, мабуть, ні в кого не викликає сумніву необхідність реформування системи охорони здоров’я і, в першу чергу, первинної ланки медико-санітарної допомоги.
Про це і йшла мова минулого тижня на нараді в районній раді, в якій взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації В.М. Оркуш, начальник міжрайонної податкової інспекції В.П. Когут, начальник фінансового управління РДА Л.О. Лебедєва, голова районної організації ветеранів війни та праці В.М. Крамар, головний лікар ЦРЛ В.А. Залецький та його заступник В.П.
Довгань, міський голова М.І. Кольченко, окремі сільські голови, головні лікарі дільничних лікарень та власники аптек. Вів нараду та підбив її підсумки голова районної ради М.Г. Бурлака. Учасники зібрання розглянули три питання. Про реформування та подальший розвиток первинної медикосанітарної допомоги, оптимізацію мережі та ліжкового фонду закладів охорони здоров’я інформував головний лікар ЦРЛ В.А. Залецький, який, власне, й ініціював цю зустріч. Річ у тому, що постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого нинішнього року „Деякі питання удосконалення системи охорони здоров’я” започатковано реформування системи охорони здоров’я. Цим документом визначено принципи та кроки спільної діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо реалізації ключових напрямків реформи. А з метою опрацювання та визначення найбільш оптимальної моделі реформування системи охорони здоров’я проводяться відповідні пілотні проекти у Вінницькій та Дніпропетровській областях.
На Бершадщині, констатував В.А. Залецький, функціонують сім дільничних лікарень, які на сьогодні, в силу різних обставин, не можуть належно виконувати свої функції, тому реформування не уникнути, це – об’єктивна реальність, визначальна для подальшого розвитку галузі.
Мова йшла, насамперед, про подальшу долю дільничних лікарень, яких в нашому районі найбільша кількість.
Потрібно визначатися – які з них реорганізувати в амбулаторії загальної практики сімейної медицини, які в центри первинної медико-санітарної допомоги тощо. Це болюче питання було сприйнято неоднозначно. Заступник головного лікаря ЦРЛ В.П. Дов - гань наголосила – мова йде про реорганізацію, а не про закриття закладів. До розмови долучилися перший заступник голови РДА В.М. Оркуш, міський голова М.І. Кольченко, сільські голови Баланівки – А.С. Балан, Джулинки – П.В. Швець, Тернівки – М.Г.
Кузик, голова районної організації ветеранів війни та праці В.М. Крамар та інші. У підсумку було прийнято рішення про створення робочої групи із залученням відповідних керівників та спеціалістів для глибокого вивчення цього питання та внесення обґрунтованих пропозицій стосовно кожної дільничної лікарні.
На нараді було обговорено також питання про передачу сільськими головами видатків на утримання закладів охорони здоров’я на районний рівень у вигляді міжбюджетного трансферту. Звісно, таке рішення може бути прийнято лише на сесіях сільських рад.
Начальник фінансового управління РДА Л.О. Лебедєва зауважила: за новим бюджетним кодексом передбачається з першого січня наступного року дільничні лікарні, амбулаторії та ФАПи фінансувати з районного бюджету.
Учасники зібрання розглянули й питання про забезпечення доступності для населення якісних лікарських засобів, медичних виробів та медичного обладнання, в обговоренні якого взяли участь і власники аптек. Нагальна проблема – створення в районі мережі комунальних аптек, що значно поліпшило б стан забезпечення населення лікарськими засобами і виробами медичного призначення.
– Нині гостро стоїть питання ефективного використання державних коштів, поліпшення якості надання послуг, в тому числі і медичних, – підбив підсумки голова районної ради М.Г. Бурлака. – Ми розглянули надзвичайно актуальні питання, напрацюємо чітку програму дій і впроваджуватимемо її в життя.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.

Дивіться також в розділі  Вдома
» 30.04.2015 У весняно-літній період для кожного з нас, особливо ж для любителів лісових прогулянок, існує ризик підхопити захворювання, про яке далеко не всі знають. Хвороба Лайма (бореліоз) діагностується лише у 40% випадків, причому самолікування або...
» 25.03.2014 У Бершадь родина Кобзіних переїхала із селища Городниці, що на Житомирщині. Привезли із собою не тільки свої звички, а й уподобання і рецепти поліських страв. Одна з них – холодна юшка з грибами та рибою. Без неї на їхній малій батьківщині не...
» 01.01.2014 Ялинки для новорічних потреб можуть мати три варіанти походження: а) бути спеціально вирощеними, б) бути отриманими внаслідок санітарних рубок та прорідження молодих насаджень, в) бути плодом браконьєрського про- мислу. В Україні дуже поширилося...
» 10.12.2013 Пропонуємо кілька порад, які допоможуть зменшити рахунки за електрику, без шахрайських методів.
» 24.11.2013 Як боротися зі стресом
» 09.11.2013 Хронічна серцева недостатність
» 26.08.2013 Життєдайна сила материнського молока
» 30.07.2013 Як сили відновити?
» 02.06.2013 Бережіть себе і будьте здорові
» 02.12.2012 Як запобігти інсульту?
Всі статті розділу Вдома »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Ювілейне свято молодої держави відзначила Бершадщина</b><br />Наша держава відзначила важливу, знаменну дату в багатовіковій історії народу &ndash; двадцяту річницю проголошення...
3 фото   
<b>Графік</b><br />проведення особистого прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації
3 фото   
<b>Проводи до лав Збройних Сил України</b><br />29 вересня в Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. Скалецького відбулися урочисті проводи юнаків до лав Збройних...
3 фото   
<b>Діти – на канікулах, а школа – на ремонті</b><br />Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст. вже багато років займає лідируючі позиції серед освітніх установ району, насамперед завдяки...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Фартушняк Григорій Павлович (1919) 1919 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Гв. єфрейтор. Загинув 11.03.44. Похов. с. Захонь, Естонія.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Реформування системи охорони здоров'я назріло - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники