Як сімейна політика реалізовується в районі

 • Подобається4Не подобається
 • 19 Січня 2011, 00:01

Робота відділу у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації направлена на виконання соціальних програм і здійснення заходів, спрямованих на забезпечення соціального та правового захисту сім’ї, дітей, молоді та жінок, рівних прав і можливостей для участі жінок та чоловіків у політичному, економічному і культурному житті, сприяння соціальному становленню і розвитку дітей та молоді, організації оздоровлення, відпочинку і дозвілля, формування здорового способу життя дітей та молоді, а також запобігання насильству в сім’ї, торгівлі людьми.

 

Наш відділ під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє з іншими структурними підрозділами РДА, органами місцевого самоврядування, а також підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, об’єднаннями громадян та громадянами.

Складено соціальний паспорт сімей району, сформовано банк даних на дітей, що перебувають у надзвичайно складних умовах. Відпрацьовано механізм підтримки таких дітей.
Всього в районі проживає 21,5 тис. сімей, з них 7,4 тис. – мають неповнолітніх дітей; 1220 сімей є неповними, з них 754 – це сім’ї, в яких діти виховуються одинокою матір’ю (45 одиноких матерів є багатодітними); 208 сімей є малозабезпеченими, в них виховуються 704 дитини, з них 106 сімей є малозабезпеченими багатодітними, в них виховуються 518 дітей.

В районі завершено роботу стосовно вивчення потреб багатодітних сімей, які виховують 5 і більше дітей. Таких в районі – 23 (з них 1 сім’я виховує 7 дітей, 3 сім’ї – по 6 дітей, 19 сімей – по 5 дітей).

Всього в районі 394 багатодітні родини, які виховують 1289 дітей до 18 років. (На 1.01.2010 р. було 373 багатодітні сім’ї, в яких виховувалось 1220 дітей). Всі 394 сім’ї паспортизовано та зроблено їх електронний реєстр.

З метою допомоги у підготовці дітей з малозабезпечених багатодітних сімей до нового навчального року відділами у справах сім’ї та молоді, освіти райдержадміністрації спільно з міськсільрадами з 16 по 31 серпня 2010 року проведено благодійну акцію «Подаруймо дітям радість». До участі в акції було залучено представників громади, соціально-відповідального бізнесу, релігійних організацій, установ, підприємств, організацій усіх форм власності. В ході акції надано матеріальну допомогу 129 багатодітним сім’ям на суму 16222 грн.

Діти з багатодітних малозабезпечених сімей безкоштовно харчуються в школах, а також на 100 та 50% звільнені від сплати за харчування дітей в дошкільних дитячих закладах. Всім багатодітним сім’ям видаються посвідчення батьків та дитини з багатодітної сім’ї, якими передбачено надання ряду пільг батькам та дітям.

Відділом у справах сім’ї та молоді РДА спільно з виконкомами міськсільрад протягом останніх років підготовлено та передано в облдержадміністрацію для порушення клопотання перед Президентом України про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» 164 жінкам нашого району, які народили та виховали 5 і більше дітей.

116-м з них вже присвоєно це високе звання та виплачено одноразову винагороду в сумі десятикратного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

На виконання Програми «Діти України» на період 2006-2010 рр. відділом у справах сім’ї та молоді протягом 2010 року використано майже 28000 грн. на проведення заходів для сімей, дітей та молоді району (конкурси, фестивалі, свята, змагання та ін.).

Наш відділ виступив ініціатором з проведення районного етапу Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця» для надання допомоги новонародженим дітям з різними вадами. Зацікавленими відділами та службами ра йдержадміністрації – освіти, сім’ї та молоді, культури та туризму, РЦ СССДМ, Бершадсь ким медичним коледжем – проведено велику роботу по збору коштів та проведенню підсумкового благодійного концерту, що відбувся в ра - йон ному будинку культури.

Кошти в сумі майже 15000 грн. перераховано до благодійного фонду «Серце до серця». По збору коштів ми зайняли 3 місце в області. За проведену роботу нашому району винесено подяку від облдержадміністрації та однойменного обласного фонду.

Відділами РДА у справах сім’ї та молоді і культури та туризму проведено заходи в РБК з нагоди Міжнародного дня сім’ї. Всім учасникам (100 чол.) вручено призи.

В Міжнародний день захисту дітей нашим відділом спільно з відділом освіти РДА в приміщенні дитячої музичної школи ім. Р.Скалецького проведено фестиваль дитячої творчості «Перші промені» серед вихованців дитячих дошкільних установ району. Відділом у справах сім’ї та молоді 112 учасникам фестивалю вручено призи.

До Дня молоді відділами РДА у справах сім’ї та молоді, культури і туризму спільно з Бершадською міською радою було організовано молодіжно-розважальну програму «Ми молодь у Країні Гри» (різноманітні конкурси, святкова дискотека). Всі учасники заходів також отримали цінні призи.

В районі затверджено план з проведення молодіжної акції «Пам’ятати. Відродити. Зберегти». Відповідними відділами проводиться освітня та інформаційна робота з вивчення, популяризації національної історії та культурної спадщини, ведеться пошукова робота з виявлення та вивчення невідомих сторінок історії та культури свого рідного краю.

З нагоди Міжнародного дня інвалідів відділом у справах сім’ї та молоді РДА закуплено та вручено подарункові набори солодощів 252 дітям з обмеженими фізичними можливостями. Крім того, виконкомами міської та сільських рад обстежено житлово-побутові умови проживання дітей цієї категорії, а підприємцями та спонсорами також надано грошову допомогу.

До Дня Святого Миколая нашим відділом проведено заходи в ЦРЛ для 60 дітей, які перебували на денному стаціонарі.

Для 74 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і дітей з багатодітних сімей, які виховують 6 і більше дітей, через обласне управління у справах сім’ї та молоді закуплено новорічні подарунки.

28 грудня 2010 року 30 дітей соціально-незахищених категорій побували на святі Новорічної ялинки у Вінниці.

Протягом 2010 року з приводу насильства в сім’ї звернулись 335 чоловік (по відношенню до жінок – 327, до чоловіків – 8, до дітей – не було).

Винесено 174 офіційних попереджень з цих питань. Поставлено на профілактичний облік 166 чоловіків та 8 жінок.

В районі з цих питань неодноразово проводились наради всіх зацікавлених відділів, служб та управлінь, голів виконкомів міськсільрад, директорів шкіл, дільничних інспекторів міліції.

З ініціативи відділу у справах сім’ї та молоді проведено тренінг-семінар на тему: «Торгівля людьми – сучасна форма рабства. Запобігання небезпеці стати жертвою. Допомога потерпілим» за участю молоді району, районного центру зайнятості та обласної громадської організації «Джерело надії».

В районі протягом 2010 року оздоровлено 3896 дітей, що становить 56,2% від загальної кількості дітей шкільного віку. З них 386 дітей оздоровлено в стаціонарних закладах в межах області, 54 – оздоровлено у дитячих оздоровчих закладах, розташованих за межами області (МДЦ «Артек», дитячий центр «Молода гвардія»), 6 дітей – за межами України (Іспанія), 3362 дитини відпочили в таборах денного перебування при загальноосвітніх школах.

На зазначені цілі витрачено 1114,9 тис. грн., з них 556,5 тис. грн. – з місцевого бюджету та 558,4 тис. грн. – залучених коштів.

Відділом у справах сім’ї та молоді спільно з відділом освіти РДА підготовлено заходи з реалізації районної програми «Захистимо дитинство» на період 2011-2015 роки, яка затверджена сесією районної ради.

Віра ЧОРНЕНЬКА, начальник відділу у справах сім’ї та молоді РДА.


Дивіться також в розділі  Вдома
» 30.04.2015 У весняно-літній період для кожного з нас, особливо ж для любителів лісових прогулянок, існує ризик підхопити захворювання, про яке далеко не всі знають. Хвороба Лайма (бореліоз) діагностується лише у 40% випадків, причому самолікування або...
» 25.03.2014 У Бершадь родина Кобзіних переїхала із селища Городниці, що на Житомирщині. Привезли із собою не тільки свої звички, а й уподобання і рецепти поліських страв. Одна з них – холодна юшка з грибами та рибою. Без неї на їхній малій батьківщині не...
» 01.01.2014 Ялинки для новорічних потреб можуть мати три варіанти походження: а) бути спеціально вирощеними, б) бути отриманими внаслідок санітарних рубок та прорідження молодих насаджень, в) бути плодом браконьєрського про- мислу. В Україні дуже поширилося...
» 10.12.2013 Пропонуємо кілька порад, які допоможуть зменшити рахунки за електрику, без шахрайських методів.
» 24.11.2013 Як боротися зі стресом
» 09.11.2013 Хронічна серцева недостатність
» 26.08.2013 Життєдайна сила материнського молока
» 30.07.2013 Як сили відновити?
» 02.06.2013 Бережіть себе і будьте здорові
» 02.12.2012 Як запобігти інсульту?
Всі статті розділу Вдома »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Голова Бершадської райдержадміністрації вивчає проблеми села</b><br />9 березня 2011 року голова райдержадміністрації Олександр Снігур відвідав одне з найвіддаленіших сіл району &ndash;...
4 фото   
<b>У всіх навчальних закладах району пролунав перший дзвінок</b><br />У всіх навчальних закладах району пролунав перший дзвінок, який закликав учнів до школи: кого вперше, а для кого цей...
3 фото   
<b>Урочисті проводи до лав Збройних Сил України</b><br />Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 03.03.2010року № 91 «Про черговий призов громадян України...
17 фото   
<b>ЛІСНИЧЕ</b><br />&#160;
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Сікор Євгенія Юхимівна (1912) 1912 р., єврейка. З 08.1942 р. член підпільної групи. Страчена ворогами 03.1944 р.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Як сімейна політика реалізовується в районі - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення