Громадські кореспонденти районки

 • Подобається1Не подобається
 • 4 Червня 2010 р

На згадку з громадськими кореспондентами під час святкування Дня журналіста минулого року. Фото Сергія КІСИКА

Слово робсількор для деяких читачів молодшого віку видасться незрозумілим, а відтак і дещо архаїчним. А тим часом, багато років робітничо-селянські кореспонденти були, а нині вони іменуються громадськими кореспондентами, і залишаються найнадійнішими співтворцями журналістів у їхній нелегкій роботі, що вдало вирізняє нашу районку від інших.

Причому справа ця абсолютно безкорислива, бо якщо в попередні роки редакція надсилала хоч сякі-такі гонорари, то нині нема навіть і цих символічних винагород. Та завжди найкращою оплатою їхніх творчих зусиль є публікації матеріалів на шпальтах газети, висока оцінка їх читачами. За більш, ніж тридцять років роботи в пресі мені практично щодня доводилося спілкуватися з позаштатними авторами. Спільна робота над словом допомагала і нам творчо зростати, і громадським активістам досягати успіхів у їхній діяльності.
Пригадаю прізвища, які вперше з’явилися на шпальтах нашого видання у довоєнний і післявоєнний час, – Петро І в а н о в и ч Швець (багато років працював у штаті районної та обласної газет і до кінця життя не поривав з газетою, редагував устянську багатотиражку, писав матеріали для районки), Михайло Лукич Лондкевич з П’ятківки, Мефодій Амосович Горбачевський з Яланця, Семен Захарович Голуб з Кидрасівки, Йо сип Денисович Тодоренко з Осіївки та багато інших. Ще й досі залишаються актуальними публіцистичні статті Владислава Людвіговича Пашковського з Флорино. Органічно поєднував написання матеріалів із захопленням фотосправою Анатолій Степанович Бондаренко з Бершаді. Зовсім недавно пішов із життя Василь Петрович Деркач з Кидрасівки. А Олександр Леонтійович Андрієвський, який два рази очолював редакцію – до і після війни, вже перебуваючи на заслуженому відпочинку, теж редагував багатотиражні газети, дописував до районної. Звичайно, всіх робсількорів практично неможливо назвати. Та їхні прізвища навічно зафіксовані у підшивках газети.
У переддень професійного свята не можемо не згадати наступні покоління громадських кореспондентів, які, попри поважний вік, залишаються активними і в житті, і в творчості, відчуваючи свою особисту причетність до всього, що відбувається в житті району, не проходять мимо того, що заважає поступу вперед. Старійшина сількорівського руху Мойсей Павлович Похила з П’ятківки не старіє душею і серцем, сподіваємося, що своє 80річчя у вересні нинішнього року зустріне у здоров’ї і творчій активності. Цілком можливо, що до першої книги, авторами якої є він та його брат Прокіп Павлович (до речі, обидва – члени Національної спілки журналістів України) додасться нова.
Коли б зібрати всі матеріали, написані і надруковані в газетах Юлією Харитонівною Пензюр з Бершаді, і систематизувати, то теж вийшов би солідний том статей – цікавих, актуальних, майстерно написаних. А головне – створених небайдужою людиною.
У творчому доробку бершадця Юрія Леонтійовича Цінчика, який починав трудову біографію робітником на цукрозаводі, теж не один десяток публікацій у різних виданнях, в тому числі й центральних. А найкращі зібрані в книзі «Слід на землі».
Завжди в творчому неспокої давній друг газети, невтомний громадський кореспондент і поетеса Тетяна Наркисівна Кучанська з Бершаді. На крилах любові прилетіла до читачів її друга книга з однойменною назвою – крім поезій, тут ще й надзвичайно цікаві розповіді про людей, про рідний край. Та авторка не дає просохнути своєму перу – постійно передає для газети нові матеріали. Можливо, і на третю книгу збереться?
Завжди прихильно зустрічають читачі публікації учительки-пенсіонерки Галини Мефодіївни Невеличко – людини, палко закоханої в рідну Баланівку.
Багато років не пориває з газетою учасник підпільного руху з Джулинки Іван Васильович Закревський.
В останні роки значно активнішим стало перо Миколи Сергійовича Рудика з Михайлівки. Здається, що він навіть думає віршами, яких вже назбиралося на цілу книгу «Мелодії душі», що недавно побачила світ. Крім того, пише цікаві матеріали про людей.
Час від часу надсилають свої кореспонденції до газети учителі Олександра Тимофіївна Коваль з Берізок-Бершадських, Світлана Іванівна Ковальська з Бершаді, Вікторія Яківна Гончар з Шляхової та інші. А директор м і с ь к о ї школи № 1 Григорій Олексійович Пог о н ч и к вдало поєднує педагогічну діяльність із краєзнавчою та журналістською.
Радує, що протягом останніх років найактивніших громадських кореспонд е н т і в прийнято до лав Національної с п і л к и журналістів України. Буквально днями наші ряди поповнив Микола Сергійович Рудик.
Готуються до друку нові книги.
Позаштатний актив не обмежується названими прізвищами. Авторів у газети значно більше, просто фізично неможливо усіх назвати. Хотілося б, щоб активнішими були молоді люди, особливо ті, хто мріє стати журналістом. Прикладом їм може стати Ірина Маліцька з Осіївки.
Специфіка газетної роботи така, що в ній не може бути жодної перерви. Що б там не було, а газета повинна вийти у строк. І в тому, що цей літопис часу ніколи не закінчується, величезна заслуга людей, яких ми гордо називаємо громадськими кореспондентами. Спасибі ж вам за ваше щире і доброзичливе слово!
Федір ШЕВЧУК, голова первинної організації Спілки журналістів України при газеті «Бершадський край».


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Свято сили, краси і здоров’я</b><br />У другу суботу вересня на стадіоні «Колос» у Бершаді проведено районну спартакіаду «Здоров’я», приурочену до Дня...
5 фото   
<b>ПАТ "Бершадьмолоко" - 40 років</b><br />Різне траплялося за сорокалітню історію нашого підприємства. Але більше все ж було, мабуть, добрих справ, які і...
9 фото   
<b>Весняна толока</b><br />В рамках двомісячника благоустрою та обласної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», працівниками райдержадміністрації,...
3 фото   
<b>Як святкувала Бершадщина</b><br />Урочистості з нагоди 24-ої річниці Незалежності України відбулися 24 серпня біля районного будинку культури.
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Джура Євдоким Петрович (1899) 1899 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 26.04.44. Похов. с. Петрушани, Молдова.

З історії Бершаді
Соціалістична перебудова сільського господарства тривала. Крім раніше створених кооперативних об'єднань селян, у березні 1928 року виникає ТСОЗ «Геть злидні». З метою зміцнення невеликих господарств, кращого використання знарядь виробництва в районі створили чотири кущові об'єднання колективів, з машинно-хінними станціями у кожному. В самій Бершаді колективи об'єдналися в кущ у складі трьох... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Громадські кореспонденти районки - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення