Fridge magnet wooden gears

Орієнтир - прогресивні методи самообслуговування

  • Подобається5Не подобається
  • 21 Липня 2010 р

На знімку (справа наліво): голова РСТ М.П. Слісарчук, продавець Р.В. Жук та голова правління СТ „У Аліни” О.В. Третяк в кооперативному маркеті с. Серединки.

На Бершадщині створено 38 споживчих товариств (СТ), до яких входять 869 пайовиків, успішно діють 64 кооперативні заклади торгівлі, 13 – ресторанного господарства, ковбасний цех, хлібозавод та інші підприємства кооперації.

У вересні минулого року на Вінниччині, зокрема і в Бершадському районі, проходив Всеукраїнський семінар-нарада за участю голів Кримспоживспілки та облспоживспілок, на якому вивчався передовий досвід роботи з підвищення ефективності кооперативної діяльності в сучасних умовах.
Ділилися ним і бершадці. Що змінилося відтоді? Чим живуть нині бершадські кооператори?
– Ми не стоїмо на місці, а розвиваємося, – говорить голова правління Бершадського районного споживчого товариства М.П.
Слісарчук. – З року в рік ростуть в нас показники як по торгівлі, так і по громадському харчуванню, виробничій і заготівельній діяльності.
Так, торік загальний обсяг товарообігу склав 7,4 млн. грн., за шість місяців нинішнього року – вже 3,874 млн. грн. Якщо оборот ресторанного господарства за 2009 рік склав 896,6 тис. грн., то за півроку 2010-го – вже 622 тис.
грн. Суттєвого приросту досягнуто у виробництві і заготівлях. Торік обсяги виробництва становили 3,686 млн. грн., заготівельний оборот – 1,882 млн. грн. Збільшилися й власні обігові кошти, які складають 1,1 млн. грн., а також середньомісячна заробітна плата наших працівників – з 818 грн. торік до 1060 грн. тепер.
Нині, за словами Миколи Петровича, основний напрямок розвитку споживчої кооперації – перехід підприємств системи на прогресивні методи самообслуговування. Що це дає? Насамперед, підвищує культуру торгівлі, збільшує товарообіг (в деяких маркетах в 2-3 рази). Але найголовніше – покупцям так зручніше вибирати товар, вони мають вільний доступ до нього. Частина магазинів давно вже використовує цей метод, а за рік на самообслуговування перейшли маркети у Ставках, Великій Киріївці, Шляховій, Тернівці, Серединці, М’якоході, Маньківці.
– Крім того, що переводимо магазини товарів повсякденного попиту на метод самообслуговування, – продовжує розповідь М.П. Слісарчук, – осучаснюємо крамниці, приводимо в порядок їх зовнішній вигляд, рекламу, виконуємо ремонти, міняємо на сучасні вікна і двері, переробляємо підлоги, опалення. У цьому легко переконатися на прикладах торгових закладів у Тернівці, Шляховій, М’якоході, Маньківці та інших селах. Лише з початку нинішнього року в реконструкцію і ремонти вклали близько 500 тис. грн. Робимо все для того, щоб бути конкурентоспроможними.
До речі, реконструкція проводиться і в кооперативних закладах громадського харчування.
Зокрема, в кафе „Меркурій” в Бершаді, „Світанок” в Шляховій, де замінили вікна і двері, встановили кондиціонер, роблять опалення. Кооператори планують відродити кафе і в Чернятці. Проводиться ремонт і в ресторані „Поділля”.
Сферу виробничої діяльності кооператорів району гідно представляють ковбасний цех СТ „Надія” (голова правління І.Г. Демчук), продукція якого користується широким попитом далеко за межами Бершадщини, та хлібозавод СТ „Бершадський хліб” (голова правління В.М. Медвідь).
– Хлібозавод нині працює в жорсткій конкуренції, – пояснює М.П.
Слісарчук, – адже хліб до нас завозять і з сусідніх Гайсинського, Тростянецького, Балтського, Теплицького та інших районів, де виробники знаходяться в кращих умовах, бо мають природній газ.
Проте бершадський хліб – продукція високої якості, його купують і в селах району. Добилися цього, зокрема, завдяки турецько-італійській лінії, яку придбали два роки тому. Правда, через високу вартість електроенергії цю лінію довелося переобладнати, і тепер вона працює на дровах.
Варто зазначити: розповідаючи про діяльність кооператорів, Микола Петрович впевнено оперував цифрами і даними, наводив конкретні приклади. Особливо наголосив на тому, що підприємствами районного СТ торік сплачено податків на суму 1,8 млн.
грн., а за шість місяців нинішнього року – 1,02 млн. грн. Однак, спираючись на думку одного із засновників кооперативного руху на Поділлі Йоахима Волошиновського, при цьому зазначив: сила кооперації не в грошах, а в людях.
Кращими кооператорами справедливо вважають голів СТ „Жасмин плюс В” А.І. Зуєва, „Сафарі” – М.В. Бурдейого, „У Аліни” – О.В.
Третяк, „Косючка” – Є.В. Косюка, „Дакі” – І.М. Загорулько, „Лісничанське” – О.Ф. Марківську, „Надія” – І.Г. Демчука, „Калина плюс” – Р.С. Бондар, „Меркурій” – Г.М.
Слісарчук, „Бершадський хліб” – В.М. Медвідя та багатьох інших прихильників цієї форми господарювання.
На завершення розмови голова правління районного СТ М.П. Слісарчук сказав: – Хочеться, щоб усі бершадці були багаті при будь-якій владі і охоче йшли в наші крамниці та заклади громадського харчування.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>На вістрі уваги - боротьба з корупцією</b><br />Чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації відкрив і вів її очільник Антон Андрейцов. Перше...
6 фото   
<b>Музей культури села Прокопа Колісника</b><br />
2 фото   
<b>Технології і професіоналізм - запорука успіху</b><br />Звісно, що найкраще ведуться весняно-польові роботи там, де до них готувалися не тільки по завершенню зими, а й...
2 фото   
<b>Вони стануть солдатами</b><br />«Призовники ідуть» &ndash; можна було почути днями то з одного, то з іншого боку центральної вулиці райцентру. І...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Вітрук Іван Якимович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Сержант. Загинув 12.02.45. Похов. с. Міхув, Краківське в-во, Польща.

З історії Бершаді
Виконуючи інтернаціональний обов'язок, трудящі Бершаді неодноразово збирали кошти на допомогу республіканським військам Іспанії. Значні кошти надходили від бершадців у фонд зміцнення обороноздатності нашої країни, на рахунок добровільних організацій Червоного Хреста та Тсоавіахіму. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Орієнтир - прогресивні методи самообслуговування - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники