Fridge magnet wooden gears

Майстер слова

  • Подобається0Не подобається
  • 4 Березня 2013, 23:28

Більше тридцяти літ тому на одній із редакційних «летучок» (так називалися щотижневі зібрання журналістів, на яких аналізували чергові номери тоді ще «Вогнів комунізму») був присутній тодішній другий секретар райкому партії І.П. Палагній, його думка про газету багато важила для колективу. І не тільки як районного керівника, а, насамперед, як людини, високоінтелігентної, освіченої. Висловивши ряд зауважень і побажань, Іван Панасович тоді сказав, що його зацікавив новий автор у газеті. Прочитавши декілька матеріалів, підписаних Федором Шевчуком, він переконався, що у колектив районки прийшов справжній майстер слова.

Така висока оцінка перших друкованих матеріалів, повага в журналістиці були справжнім благословенням. Та і як можна було інакше, адже любов до слова, рідної мови сформувалися у Федора Харитоновича з дитячих літ. Ще навчаючись у школі, двічі ставав переможцем республіканських філологічних олімпіад, завдяки чому одержав запрошення для вступу на філологічний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка.

Після закінчення згаданого вузу Федір Харитонович три роки викладав українську мову та літературу в Устянській середній школі, яку і сам закінчив.

Він вважає, що людину, суть її життя на землі ми пізнаємо, насамперед, через слово. Це спонукало його до спостережень, роздумів, творчості. Дописував до районної газети, що зрештою і привело Ф.Х. Шевчука в колектив редакції.

Так журналістика стала його долею, покликанням.

Починав із посади літпрацівника, але вже незабаром йому доручили одну з найвідповідальніших посад у редакції – відповідального секретаря. Десять років він не тільки керував випуском районки, постійно на її шпальтах з’являлися нариси, журналістські дослідження, критичні матеріали та багато інших, підписаних Ф.Х. Шевчуком. Він встигав друкуватися і в інших виданнях – фахових журналах, всеукраїнській та обласній пресі. Можна по-доброму було позаздрити його енергії, невтомній творчій праці, великій працездатності і принциповості в роботі над матеріалами, словом, сказаним у газеті.

З 1992 року Федір Харитонович став заступником редактора газети «Бершадський край». На сторінках районки регулярно друкуються його публіцистичні статті, матеріали на морально-етичні, правові, педагогічні теми. Питання людських взаємовідносин знаходили своє висвітлення в нарисах, замальовках. У тому, що наша районна газета з року в рік ставала цікавішою, змістовнішою, все більше знаходила своїх читачів і неодноразово виходила переможцем різноманітних конкурсів, а у 2001, 2004 роках була визнана серед районних газет України переможцем конкурсу «Газета року», безумовно, велика заслуга і Ф.Х Шевчука. Його творчість гідно відзначена, він лауреат обласної журналістської премії ім. К.Гришина, нагороджений Почесною грамотою Президії Верховної Ради України, а з 1995 року – заслужений журналіст України.

Федір Харитонович має неоціненний дар – вміння спілкуватися з людьми. Він ніби магнітом притягує їх до себе. Зрештою, мабуть, і відвідувачі редакції інтуїтивно вгадували, хто зможе їх вислухати, порадити, допомогти. Дивуєшся широкому колу його знайомих, друзів в усіх куточках України і не тільки.

Багато років у районці Ф.Х. Шевчук очолює літературно-мистецьке об’єднання «Вишиванка», активно співпрацює з районним товариством «Просвіта». Напружена газетна робота не обмежує творчої енергії Федора Харитоновича. Він неодноразовий лауреат і призер загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання», лауреат конкурсу газети «Веселі вісті».

Талановита людина завжди має що сказати людям. Багаторічні спостереження, зустрічі, роздуми лягли в основу книг автора Ф.Х. Шевчука «Свято серед будня», «Слово на долоні», «Вогонь в одежі слова». Так, саме люди і слова визначили основну тему його мініатюр, в яких так актуально піднімаються питання рідної мови, потреби її плекати і берегти. Він автор та співавтор десятка книг з краєзнавства та публіцистики.

Творча, неспокійна вдача не дає йому заспокоюватися досягнутим, він постійно в пошуку. Мріє, аби на Бершадщині всі знали про своїх славетних земляків, які трудилися і трудяться в різних галузях нашої країни, тож працює над книгою «Портрети», яка вже майже готова до виходу і в яку ввійшли нариси, замальовки, розповіді про наших земляків.

У нашому районі десятки місцевих авторів, людей неординарних, талановитих, які видали свої книги. Це В.М. Думанський, А.І. Мельник, М.С. Рудик, Т.Н. Кучанська, Ю.Л. Цінчик, В.М. Корнелюк та інші, і редактором та наставником їх творів був Ф.Х. Шевчук.

Треба мати справжній «нюх», щоб так вміло і вдало знаходити, відкривати і плекати молоді таланти. Для багатьох початківців Ф.Х. Шевчук був і є дбайливим навчителем. Десятки журналістів, які вийшли з Бершадщини і нині працюють у різних виданнях країни, а деякі тільки навчаються у вузах, пройшли Шевчукову школу.

Протягом творчого шляху немало цікавих запрошень і пропозицій надходило Ф.Х. Шевчуку з інших редакцій, та він залишився вірним своїй районці. І хоч з 2005 року всетаки його переманили, і він став власним кореспондентом обласної газети «Вінниччина», проте продовжує активно співпрацювати з «Бершадським краєм».

Днями Федір Харитонович відзначатиме свій ювілей. До важливого життєвого рубежу він підійшов у розквіті творчих сил, збагачений мудрістю і досвідом. Самовідданою працею, добротою, людяністю він здобув повагу, авторитет у колег, трудівників району.

Тож прийміть, шановний ювіляре, від своїх колег найкращі побажання здоров’я, успіхів у житті і праці, нехай ніколи не згасає у душі Божа іскра натхнення і творчості, хай прийдешні роки будуть щедрими на всі гаразди, нехай збуваються всі Ваші задуми і бажання.

З повагою краяни


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
15 фото   
<b>КРАСНОСІЛКА</b><br />Село виникло в Х/ІІ столітті на мальовничому місці. Відтак його назвали &quot;Красне село&quot;,...
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
5 фото   
<b>Хмарівка – в турботах</b><br />Розкинулося це село на лівому березі Південного Бугу. Існують різні легенди походження його назви. За однією з них у...
14 фото   
<b>ШУМИЛІВ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Романишин Дмитро Арсеньович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 18.10.41.

З історії Бершаді
Бершадь помітно зростала (з 1904 року вона стала містом), а умови життя трудящих лишалися важкими. Хоч кількість населення досягла вже 12 тис, у місті не було каналізації, водогону, електричного освітлення. 4 церкви, синагога, 6 молитовних будинків. У місті була тільки земська лікарня на десяток ліжок і заводський медичний пункт. Прагнучи змінити таке становище, трудящі боролися за свої права... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Майстер слова - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники