Fridge magnet wooden gears

Трояндове щастя

  • Подобається0Не подобається
  • 8 Квітня 2014, 08:00

Її оселя нагадує віночок.

Кожна квітка – символ, що хлюпотить, міниться і створює квіткове плесо, в якому вона царівна, королева… Які б ще підібрати слова? – гублюсь. Та врешті-решт одним поняттям – її величність. Не багато таких різномаїть знає Михайлівка, але про красу тут таки дбають.

 – У кого потреба в красі? – ставлю собі запитання і шукаю відповіді: – Щасливих в одруженні, добрих господарок?!

А, може, все навпаки: людина хоче себе в чомусь реалізувати, довести: ось яка я,– ніби хмарка набігає інша думка. Жену її, бо знаю Надію Євгенівну Кошпетрук не один рік, а вона все ж така говірлива, рухлива і щаслива. Та й їй нікому і нічого не треба доводити.

Не задумується жінка над тим, кого називають щасливими, – порушує тишу і продовжує: – Все часу бракувало, діти росли, а проблеми – ще швидше. Підсаджувала їх собі на плечі і несла, як тільки могла нести в 30 років жінкавдовиця з двома дівчатками.

Проблеми обсідали, як мухи спасівське яблуко. Треба було дров нарубати, город зорати, посадити, посапати і пішло-поїхало. Тоді-то поставила вердикт: щастя не для неї, для неї інше – вирішення злободенних житейських нагромаджень. Друзі, односельчани як могли підсобляли, а вона з тонким станом, мов очеретина, віджартовувалася, коли натякали, що господаря треба. Зраночку бігла до школи, працювала вчителем початкових класів, а з обідочку – прання, прасування, годування. Тільки ніч належала їй. Дозволяла серцю виговоритись; воно стукотіло в ритм її душевних мук, подружка-подушка мовчки вислуховувала її хлипання і періодичність дощових нальотів.

– Було! – одним словом визначає той період.

… Життя її вкрай змінилося, коли одного з вечорів до оселі зайшло двоє. Перший з них дядько Микола, а за ним несміло – Григорій. Були звичні слова про погоду, про урожай… Не про куницю і купця, як за звичаєм, але здогадалась. Так Григорій став її чоловіком, а Валі й Ларисі – батьком. Жив їхніми турботами, допомагав, радив, вчив життєвих примудростей. А вони його ощасливлювали довірою, звертанням «батьку». Це для Миколайовича найбільша нагорода.

А згодом лелеки пригляділи їхню хату. В оселі появилася білолиця Алла.

Григорій Миколайович не цурався будь-якої роботи й донині не ділить на чоловічу і жіночу. Виконує все підряд, щоб його Надійці було менше. Коли вона вранці просипається, то з кухні доноситься запах борщу, щось булькотить, смажиться. Вирує життя. Його не вчили етикетів культури, вміло користуватися численними приборами за столом, але сам пізнав одну з найважливіших істин: жінку треба тішити тим, що їй миле. От так він її тішить трояндами ось уже 37 років. Коли буває в Бершаді, то обов’язково купляє квіти.

Можливо, ці троянди й урятували його Надійку, коли лікарі без натяку, відверто, сказали: «Готуйтеся». Потемніло в очах, завмерло все. «Невже?!» – стукотіло в скронях… І у відповідь розкотисте: «Ні-і-і!» Лише спромігся на свою молитву: – Тільки живи! Я троянди тобі купуватиму.

А вона боролася між двох світів, не могла твердо визначити, чи це сон, чи дійсність.

Вистояла, вижила. Правду говорять, що видужують ті, хто прагнуть до чогось.

…А їй марився сонячний день і троянди з абрикосовими, рожевими, фіолетовими голівками… Та, власне, всіх і не назвеш, бо їх більше сотні.

І все – дарунки Григорія. То хіба це не щастя? Так, вона щаслива, в своїх життєвих позиціях, в ансамблі «Джерело», в сім’ї, в онуках, у своєму 70річчі… і у трояндах…

Світлана КОВАЛЬСЬКА, член Національної спілки журналістів України, вчителька.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
15 фото   
<b>КРАСНОСІЛКА</b><br />Село виникло в Х/ІІ столітті на мальовничому місці. Відтак його назвали &quot;Красне село&quot;,...
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
5 фото   
<b>Хмарівка – в турботах</b><br />Розкинулося це село на лівому березі Південного Бугу. Існують різні легенди походження його назви. За однією з них у...
14 фото   
<b>ШУМИЛІВ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Романишин Дмитро Арсеньович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 18.10.41.

З історії Бершаді
Славною традицією став зв'язок з трудівниками соціалістичних ланів - вже багато років шефствує комбінат над колгоспом «Перемога» села Поташні. Серед інших бершадських підприємств, що нещодавно утворились, - райоб'єднання «Сільгосптехніки», якому на честь 50-річчя Комуністичної партії України було присвоєно звання колективу комуністичної праці. Самовіддана праця здруженого колективу об'єднання... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Трояндове щастя - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники