Fridge magnet wooden gears

Сімейна листоноша

  • Подобається0Не подобається
  • 30 Грудня 2016, 09:00

Так кажуть жителі вул. Травневої (Слободи) с. П’ятківки про миловидну жіночку середнього зросту Галину Миколаївну Касіяненко. Ось уже 25 років поспіль у дощ і в сніг, у спеку і в хурделицю міряє вона своїми ногами двокілометрову відстань від центру села до його околиці.

Там живуть кілька одиноких стареньких пенсіонерок, які виглядають її, як промінчик сонця в теплу дощову погоду. Якщо погода дозволяє, то виручає велосипед, бо з теперішніми поштовими сумками не так легко справитись. Раніше вони були набиті газетами, журналами, листами. Зараз ще – спеції, продукти харчування, побутова хімія.

Дивишся на неї і дивуєшся, звідки ж стільки сил, енергії, бадьорості і витримки у цієї жінки. Ще малою дівчинкою залишилась без батька. Мати, працюючи в колгоспі, сама, як могла, підіймала двох дітей, привчаючи до праці і до виживання. Вижили, здобули освіту.

Галина закінчила Тульчинський ветеринарний технікум і залишилась працювати в селі. За фахом пропрацювала недовго – колгоспи розпадались. Ось і довелось взяти на плечі сумку листоноші.

Але вона в нас не тільки листоноша, а й друг, порадник, ветеринар. Часто-густо чути: «Галинко, щось моя корова приболіла, допоможи, будь ласка… Галинко, в мене свинка не може опороситись… Галинко, повідщипуй молочні зубки у поросят…».

І вона не відмовляє нікому, хоч і поспішає додому, де її чекають донечка, старенька мати, власне господарство, за рахунок якого й виживає.

Доля не була до неї прихильною. Рано залишилася вдовою з трьома дітьми на руках. Двом синам зуміла дати освіту та путівку в життя, а ще підростає наймолодша донечка-красуня, якій теж потрібна допомога.

Увесь час щось потрібно й потрібно, про себе ніколи й подумати. Вона живе для людей. У неї завжди знайдеться добре слово для кожного із нас. Вона знає кожну сім’ю на своїй ділянці, переймається їхніми негараздами, допомагає.

У медицині є така категорія лікарів, яких називають сімейними. Ось нашу Галинку я б назвала сімейною листоношею.

1 січня 2017 року наша Галинка відзначатиме п’ятдесятиліття. Тож з роси і води тобі, дорогенька. Здоров’я міцного, щастя справжнього жіночого, мирного неба, хліба на столі, чистої води і ніякої біди!

Лідія ПРОКОПЕЦЬ та жителі вул. Травневої (Слободи), с. П’ятківка.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Це свято не затьмариться в віках...</b><br />14 березня 1944 року на землю Бершадщини прийшло радісне свято - визволення рідної землі від поневолення військами...
2 фото   
<b>Люди вимагають прозорості в діях сільської влади</b><br />Чернятка проснулась від зимової сплячки &ndash; такий висновок зробив один з учасників зборів громадян після їх...
2 фото   
<b>Посівний календар на 2011 рік</b><br />У календарі вказані тільки найсприятливіші дні для садіння та сівби овочевих культур, але їх можна сіяти і саджати і...
9 фото   
<b>Листопад</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Вовчок
Марківський Мойсей Логінович (1905) 1905 р., українець, службовець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
Проведені заходи сприяли кращій організації праці в сільському господарстві, піднесенню творчої ініціативи трудівників. Колгоспник артілі ім. Ворошилова С. Плахотнюк сконструював ручний підживлювач, який був прийнятий обласною комісією і рекомендований для використання всіма колгоспами. З року в рік зростала врожайність колгоспних ланів, підвищувався добробут трудівників. Збільшувалась... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Сімейна листоноша - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники