УКЛІН ТОБІ, СЕЛЯНИНЕ

 • Подобається3Не подобається
 • 16 Листопада 2008, 18:33

Професійне свято сільських трудівників відзначається якраз на завершальному етапі сільськогосподарських робіт. Останні роки плин сільськогосподарського виробництва зламали революційні зміни – реформування, розпаювання, утворення фермерських, одноосібних господарств.
І нехай не все ще вдається, нехай ще триває пошук отого ефективного господаря, заради чого і було започатковано реформи, єдине сьогодні можна сказати з впевненістю: хліба вистачає усім.
В цілому по району, наприклад, валовий збір зернових очікується в межах 219 тисяч тонн. З них 179 тисяч тонн вироблено сільськогосподарськими підприємствами, а це більше, ніж торік, майже в три рази. Такого валу зерна на Бершадщині давно ніхто не пам'ятає. Середня врожайність – 49,6 центнера з гектара. В структурі зернових 34,5 відсотка займає кукурудза, урожайність якої по району очікується більше 50 центнерів з гектара.
Очікуваний рівень рентабельності сільськогосподарського виробництва на кінець року 19,1 відсотка – без врахування дотацій, доплат та інших відшкодувань з держ - бюджету, в тому числі в рослинництві – 39,7 відсотка.
В цілому по району по всіх категоріях господарств за рік забезпечено приріст виробництва валової сільськогосподарської продукції в 1,6 раза, що становить 408 мільйонів гривень. У галузі рослинництва, зокрема, приріст – 181,9, тваринництва – 31,6 мільйона гривень.
Незважаючи на значні фінансові труднощі після минулорічної засухи, а також спричинені несприятливою ціновою політикою на аграрному ринку, у більшості господарств було сформовано мінімально необхідні обсяги фінансових і матеріальних ресурсів для проведення комплексу польових робіт.
Звичайно, хліб не дався сам собою, турбота про урожаї не полишала наших хліборобів круглий рік. І показники врожайності – то всього-навсього тільки мірило того, наскільки хто вкладав у поле душу. Найвищою урожайність зернових виявилася у ЗАТ "Зернопродукт МХП" – понад 70 центнерів з гектара, у ТОВ "Нива", ФГ "Новосулківське", птахокомбінаті "Бершадський", ТОВ "Світанок-Агросвіт", СТОВ "Удич" – більше 50 центнерів з гектара. Озимої пшениці, зокрема, у ЗАТ "Зерно - продукт МХП" намолотили по 65,4, у ФГ "Новосулківське" – по 56, у ТОВ "Світанок-Агросвіт" – по 52,4 центнера з гектара. Ваговитим жнивний сніп виявився у Поташні, Дяківці, Серединці, Березівці, Красносілці, Теофилівці, Маньківці, Осіївці, Джулинці, Флорино, Усті.
І заслуга в тому не тільки тих, хто вирощував урожай, а й комбайнерів, які його збирали. Хіба не подвиг, коли комбайнер Ф.Г. Кобец із ФГ "Новосулківське" намолотив більше 48 тисяч центнерів ранніх зернових. А його колеги А.О. Череватий із ЗАТ "Зернопродукт МХП", О.В.
Пугач з СТОВ "Лан", В.С.Тодоренко з ТОВ "Осіївське", М.А. Руденко з ТОВ "Флора", О.В. Решітник з ТОВ "Устя", В.А. Приходченко з ТОВ "Надбужжя плюс", І.В. Шевчук із птахокомбінату "Бершадсь - кий" намолотили за лічені жнивні дні від 20 до 30 тисяч центнерів хліба кожний.
Справжніми творцями урожаїв заявили себе такі головні технологи полів, як В.С.
Очашлюк із Флорино, Ю.М.
Соколюк з Усті, О.С. Паламарчук з Сумівки, С.П. Загарій із ЗАТ "Зернопродукт МХП", В.А. Бабічук з ПСП "Еліта", В.О. Петрук з Осіївки, Л. Федоришин з М’якоходу, М.П. Макарчук із Шляхової, І.Г.
Квашук з Березівки та інші.
Не можна не згадати і тих, хто забезпечував безперебійну роботу техніки. Найкраще це вдавалося головним інженерам В.І. Вусику із ЗАТ "Зернопродукт МХП", В.П. Рудю з Усті, В.О. Теплицькому з Джулинки, Я.Г. Венярському з Шляхової, М.В.
Росолику з Флорино, В.І. Настенку з Осіївки.
Здібними організаторами сільськогосподарського виробництва, наприклад, зарекомендували себе такі керівники, як І.І. Андрушко з птахокомбінату "Бершадський", Ю.М. Щульц з ЗАТ "Зерно - продукт МХП", М.І. Бас з СТОВ "Удич", добре організували роботу сільгосппідприємств О.І. Ковбасюк з Шляхової та М.І. Зублевич з Війтівки, де в перерахунку на гектар ріллі одержали ранніх зернових більше, як по 2 тонни.
Впевнено і вміло ведуть сільгоспвиробництво М.Ф.
Хливнюк з Джулинки, С.П.
Савченко з Маньківки, Л.Т.
Глушко з Осіївки, П.Г. Марущак з Усті, А.С. Пшик з ПСП "Еліта", С.П. Царюк з Сумівки, О.А. Грицик з Березівки, М.В.
Кінаш з Теофилівки, М.Н. Рибак з ТОВ "Жорняки", В.В.
Гасло з Флорино, Є.М. Бондарчук з Поташні та інші.
Здавалося б, звичайна буденна праця сільського трудівника – а насправді за нею криється благополуччя кожної сім'ї, родини. А якщо є воно у них, то буде і в державі.
Якщо взяти таку складну галузь, як тваринництво, то і в ній сталися позитивні зміни.
Наприклад, на сотні тонн збільшилося виробництво (реалізація) м'яса. Найбільше його реалізували у птахокомбінаті "Бершадський", СТОВ "Удич". Птахокомбінатом за 10 місяців його вироблено 11135 тонн, що становить майже 90 відсотків районного обсягу.
Хоч з виробництвом молока внаслідок вибуття маточного поголів'я худоби є поки що певні проблеми, найбільших валових надоїв досягли у ТОВ "Устя", ПСП "Тетяна", ЗАТ "Зернопродукт МХП", ПСП "Промінь", ТОВ "СвітанокАгросвіт". У ЗАТ "Зернопродукт МХП", зокрема, за 10 місяців надоєно біля п'яти тисяч кілограмів молока від корови, або у порівнянні з районним показником продуктивність молочного поголів'я збільшено у 2,4 раза.
На сьогодні в районі у багатьох господарствах відновлено свинарство, причому, на сучасних, інтенсивних технологіях годівлі. 400-500-гра - мові середньодобові прирости свиней в багатьох з них стали нормою, як і вирощування їх за 170-180 днів. Зокрема, це у М'якоході, Шляховій, Поташні, Тирлівці.
У переддень найголовнішого свята сільських трудівників не можна не зазначити, що переміни у сільськогосподарському виробництві продавжуватимуться. В тому числі і в нашому районі. І в рослинництві, і в тваринництві. У ЗАТ "Зернопродукт МХП" завершується монтаж молокопроводу у селі Бирлівці із загальним обсягом інвестицій до півмільйона гривень. Зрозуміло, тут буде збільшено і поголів'я корів. Німецька доїльна зала монтується і в Осіївці.
Не можна оминути в цей день і таке питання, як заробітна плата сільських трудівників, яке стоїть поки що досить гостро. І все ж найвища вона там, де на рівні продуктивність праці. У птахокомбінаті "Бершадський" вона перевищувала за дев’ять місяців в середньому 1,5 тисячі гривень, у М’якоході становила 1452, ЗАТ "Зернопродукт МХП" – 1322, ФГ "Новосулківське", ТОВ "Нива", ПП "Відродження" – 1239-1100 гривень.
Найголовніше у даній ситуації те, що, порівнюючи, співставляючи показники в аграрному секторі, трудівники полів і ферм самі роблять висновки, що у сільському господарстві є всі можливості до нарощування обсягів виробництва продукції, забезпечення її прибутковості, покращання соціально-економічної ситуації на селі.
Тож із професійним святом вас, сільські трудівники, ветерани сільськогосподарського виробництва, люди праці.
Миру всім, здоров'я і злагоди.
Нехай переміни на краще стануться якнайшвидше.
Людмила ГЛАДИБОРОДА, заступник начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, депутат районної ради.

Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
11 фото   
<b>ГЛИНСЬКЕ</b><br />
2 фото   
<b>Фестиваль «На Гозері»</b><br />Перший етнофестиваль «На Гозері» відбувся 9 вересня в селі Бондурівці Чечельницького району. Було...
3 фото   
<b>«Звучать Шевченкові слова»</b><br />Під такою назвою з нагоди святкування Шевченківських днів в Україні в читальній залі Бершадської ра йон ної...
4 фото   
<b>Маєток Ліпковських</b><br />Багатьох жителів цього та навколишніх сіл завжди хвилювала й інтригувала дана тема &ndash; своєю величністю,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Омельченко Мефодій Володимирович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. м. Ясси, Румунія.

З історії Бершаді
У вересні відбулася ще одна подія — почала своє існування Бершадська комсомольська організація. Комсомольці були бойовими помічниками комуністів у соціалістичному будівництві. Вони зі зброєю в руках боролися проти бандитів, вели велику культосвітню роботу, організовували хати-читальні. Багато чого було зроблено тоді для налагодження контактів місцевої комсомольської організації з молоддю... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

УКЛІН ТОБІ, СЕЛЯНИНЕ - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення