Fridge magnet wooden gears

УКЛІН ТОБІ, СЕЛЯНИНЕ

  • Подобається3Не подобається
  • 16 Листопада 2008, 18:33

Професійне свято сільських трудівників відзначається якраз на завершальному етапі сільськогосподарських робіт. Останні роки плин сільськогосподарського виробництва зламали революційні зміни – реформування, розпаювання, утворення фермерських, одноосібних господарств.
І нехай не все ще вдається, нехай ще триває пошук отого ефективного господаря, заради чого і було започатковано реформи, єдине сьогодні можна сказати з впевненістю: хліба вистачає усім.
В цілому по району, наприклад, валовий збір зернових очікується в межах 219 тисяч тонн. З них 179 тисяч тонн вироблено сільськогосподарськими підприємствами, а це більше, ніж торік, майже в три рази. Такого валу зерна на Бершадщині давно ніхто не пам'ятає. Середня врожайність – 49,6 центнера з гектара. В структурі зернових 34,5 відсотка займає кукурудза, урожайність якої по району очікується більше 50 центнерів з гектара.
Очікуваний рівень рентабельності сільськогосподарського виробництва на кінець року 19,1 відсотка – без врахування дотацій, доплат та інших відшкодувань з держ - бюджету, в тому числі в рослинництві – 39,7 відсотка.
В цілому по району по всіх категоріях господарств за рік забезпечено приріст виробництва валової сільськогосподарської продукції в 1,6 раза, що становить 408 мільйонів гривень. У галузі рослинництва, зокрема, приріст – 181,9, тваринництва – 31,6 мільйона гривень.
Незважаючи на значні фінансові труднощі після минулорічної засухи, а також спричинені несприятливою ціновою політикою на аграрному ринку, у більшості господарств було сформовано мінімально необхідні обсяги фінансових і матеріальних ресурсів для проведення комплексу польових робіт.
Звичайно, хліб не дався сам собою, турбота про урожаї не полишала наших хліборобів круглий рік. І показники врожайності – то всього-навсього тільки мірило того, наскільки хто вкладав у поле душу. Найвищою урожайність зернових виявилася у ЗАТ "Зернопродукт МХП" – понад 70 центнерів з гектара, у ТОВ "Нива", ФГ "Новосулківське", птахокомбінаті "Бершадський", ТОВ "Світанок-Агросвіт", СТОВ "Удич" – більше 50 центнерів з гектара. Озимої пшениці, зокрема, у ЗАТ "Зерно - продукт МХП" намолотили по 65,4, у ФГ "Новосулківське" – по 56, у ТОВ "Світанок-Агросвіт" – по 52,4 центнера з гектара. Ваговитим жнивний сніп виявився у Поташні, Дяківці, Серединці, Березівці, Красносілці, Теофилівці, Маньківці, Осіївці, Джулинці, Флорино, Усті.
І заслуга в тому не тільки тих, хто вирощував урожай, а й комбайнерів, які його збирали. Хіба не подвиг, коли комбайнер Ф.Г. Кобец із ФГ "Новосулківське" намолотив більше 48 тисяч центнерів ранніх зернових. А його колеги А.О. Череватий із ЗАТ "Зернопродукт МХП", О.В.
Пугач з СТОВ "Лан", В.С.Тодоренко з ТОВ "Осіївське", М.А. Руденко з ТОВ "Флора", О.В. Решітник з ТОВ "Устя", В.А. Приходченко з ТОВ "Надбужжя плюс", І.В. Шевчук із птахокомбінату "Бершадсь - кий" намолотили за лічені жнивні дні від 20 до 30 тисяч центнерів хліба кожний.
Справжніми творцями урожаїв заявили себе такі головні технологи полів, як В.С.
Очашлюк із Флорино, Ю.М.
Соколюк з Усті, О.С. Паламарчук з Сумівки, С.П. Загарій із ЗАТ "Зернопродукт МХП", В.А. Бабічук з ПСП "Еліта", В.О. Петрук з Осіївки, Л. Федоришин з М’якоходу, М.П. Макарчук із Шляхової, І.Г.
Квашук з Березівки та інші.
Не можна не згадати і тих, хто забезпечував безперебійну роботу техніки. Найкраще це вдавалося головним інженерам В.І. Вусику із ЗАТ "Зернопродукт МХП", В.П. Рудю з Усті, В.О. Теплицькому з Джулинки, Я.Г. Венярському з Шляхової, М.В.
Росолику з Флорино, В.І. Настенку з Осіївки.
Здібними організаторами сільськогосподарського виробництва, наприклад, зарекомендували себе такі керівники, як І.І. Андрушко з птахокомбінату "Бершадський", Ю.М. Щульц з ЗАТ "Зерно - продукт МХП", М.І. Бас з СТОВ "Удич", добре організували роботу сільгосппідприємств О.І. Ковбасюк з Шляхової та М.І. Зублевич з Війтівки, де в перерахунку на гектар ріллі одержали ранніх зернових більше, як по 2 тонни.
Впевнено і вміло ведуть сільгоспвиробництво М.Ф.
Хливнюк з Джулинки, С.П.
Савченко з Маньківки, Л.Т.
Глушко з Осіївки, П.Г. Марущак з Усті, А.С. Пшик з ПСП "Еліта", С.П. Царюк з Сумівки, О.А. Грицик з Березівки, М.В.
Кінаш з Теофилівки, М.Н. Рибак з ТОВ "Жорняки", В.В.
Гасло з Флорино, Є.М. Бондарчук з Поташні та інші.
Здавалося б, звичайна буденна праця сільського трудівника – а насправді за нею криється благополуччя кожної сім'ї, родини. А якщо є воно у них, то буде і в державі.
Якщо взяти таку складну галузь, як тваринництво, то і в ній сталися позитивні зміни.
Наприклад, на сотні тонн збільшилося виробництво (реалізація) м'яса. Найбільше його реалізували у птахокомбінаті "Бершадський", СТОВ "Удич". Птахокомбінатом за 10 місяців його вироблено 11135 тонн, що становить майже 90 відсотків районного обсягу.
Хоч з виробництвом молока внаслідок вибуття маточного поголів'я худоби є поки що певні проблеми, найбільших валових надоїв досягли у ТОВ "Устя", ПСП "Тетяна", ЗАТ "Зернопродукт МХП", ПСП "Промінь", ТОВ "СвітанокАгросвіт". У ЗАТ "Зернопродукт МХП", зокрема, за 10 місяців надоєно біля п'яти тисяч кілограмів молока від корови, або у порівнянні з районним показником продуктивність молочного поголів'я збільшено у 2,4 раза.
На сьогодні в районі у багатьох господарствах відновлено свинарство, причому, на сучасних, інтенсивних технологіях годівлі. 400-500-гра - мові середньодобові прирости свиней в багатьох з них стали нормою, як і вирощування їх за 170-180 днів. Зокрема, це у М'якоході, Шляховій, Поташні, Тирлівці.
У переддень найголовнішого свята сільських трудівників не можна не зазначити, що переміни у сільськогосподарському виробництві продавжуватимуться. В тому числі і в нашому районі. І в рослинництві, і в тваринництві. У ЗАТ "Зернопродукт МХП" завершується монтаж молокопроводу у селі Бирлівці із загальним обсягом інвестицій до півмільйона гривень. Зрозуміло, тут буде збільшено і поголів'я корів. Німецька доїльна зала монтується і в Осіївці.
Не можна оминути в цей день і таке питання, як заробітна плата сільських трудівників, яке стоїть поки що досить гостро. І все ж найвища вона там, де на рівні продуктивність праці. У птахокомбінаті "Бершадський" вона перевищувала за дев’ять місяців в середньому 1,5 тисячі гривень, у М’якоході становила 1452, ЗАТ "Зернопродукт МХП" – 1322, ФГ "Новосулківське", ТОВ "Нива", ПП "Відродження" – 1239-1100 гривень.
Найголовніше у даній ситуації те, що, порівнюючи, співставляючи показники в аграрному секторі, трудівники полів і ферм самі роблять висновки, що у сільському господарстві є всі можливості до нарощування обсягів виробництва продукції, забезпечення її прибутковості, покращання соціально-економічної ситуації на селі.
Тож із професійним святом вас, сільські трудівники, ветерани сільськогосподарського виробництва, люди праці.
Миру всім, здоров'я і злагоди.
Нехай переміни на краще стануться якнайшвидше.
Людмила ГЛАДИБОРОДА, заступник начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, депутат районної ради.

Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Урочисті заходи з нагоди 20-ї річниці незалежності</b><br />Урочистості з нагоди 20-ї річниці незалежності України відбулися у районному будинку культури 21 серпня 2011 року. О...
9 фото   
<b>У Бершаді знято пам'ятник В. Леніну</b><br />&#160;Не те, щоб повалено чи по-звірячому розтрощено. Просто вранці його не було на звичному місці. На його місці...
2 фото   
<b>Незабутнє свято дитинства</b><br />Воно відбулося нещодавно в мальовничому селі над Південним Бугом – Берізках-Бершадських. Відзначався день народження...
3 фото   
<b>Діти – на канікулах, а школа – на ремонті</b><br />Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст. вже багато років займає лідируючі позиції серед освітніх установ району, насамперед завдяки...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Єсаульцев Іван Матвійович (1921) 1921 р., росіянин, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 08.01.45.

З історії Бершаді
Незважаючи на труднощі першої мирної сівби, колгоспники докладали всіх зусиль, щоб виростити добрий урожай, потрібний фронту. Поля доводилося обробляти переважно лопатами, сіяти вручну, використовувати як тяглову силу корів. Але і за таких умов ланкова колгоспу ім. Воропшлова З. С. Дабіжа збирала високі врожаї кукурудзи — майже 50 цнт., цукрових буряків — до 300 цнт. з га. Партійна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

УКЛІН ТОБІ, СЕЛЯНИНЕ - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники