Fridge magnet wooden gears

Дорога - це візитка і для водіїв

  • Подобається6Не подобається
  • 29 Жовтня 2010 р

На знімку: начальник філії «Бершадський райавтодор» В.А. Головатюк (справа) разом зі своїми працівниками на «Гордіївській дорозі».

Кожен з нас, відвідуючи той чи інший регіон, особливо перебуваючи за кермом автомобіля, обов’язково звертав увагу на стан доріг, які є не лише артеріями життя, але й своєрідною візиткою цієї місцини.
Дороги Бершадщини, навіть попри певні недоліки, мають непогану репутацію і вигідно вирізняються від сусідніх районів. А все тому, що наша дорожна служба, яку очолює досвідчений фахівець і вмілий організатор Володимир Афанасійович Головатюк, працює здружено і професійно в усі пори року.

Тож напередодні їх професійного свята ми вирішили поспілкуватися з дорожниками безпосередньо на їхньому робочому місці – на відрізку так званої в народі «Гордіївської дороги».
Саме тут, коли ми під’їхали, Володимир Афанасійович перевіряв роботу бригади дорожників на чолі з майстром Красносільської дільниці А.І. Трачом, яку на цей час було підсилено ще й працівниками Джулинської дорожньої дільниці. Вони добували «поранені» ділянки асфальту, щоб потім їх «полікувати». Вразило те, що деякі з них були поремонтовані три тижні тому, а вже знову потребували «латання».
– Не подумайте, що наші дорожники спрацювали тут неякісно, – пояснив В.А. Головатюк. – Це все тому, що нині тут регулярно курсують п’ятидесятитонні вантажні автомобілі, які возять з Гайворона, Завалля і Шумилова щебень на будівництво нового птахокомбінату біля Ладижина. А наші дороги розраховані на вдвічі меншу навантаженість. Тож нині це серйозна проблема, яка потребує вирішення.
Вже пізніше дізнався, що Володимир Афанасійович, як начальник філії «Бершадський райавтодор», ще в серпні звертався у відповідні інстанції з цього приводу, тим більше, що міст в районі Берізок-Бершадських знаходиться в аварійному стані і нині закінчився його семирічний аварійний термін експлуатації. Через цьогорічне недофінансування галузі він так і не пройшов необхідний іспит. Правда, вже на наступний рік обіцяно кошти на його ремонт.
А поки що, при активній участі районної влади, звернулися у Київ, щоб там виділили кошти на період будівництва ладижинського птахокомбінату для спорудження об’їзної дороги Джулинка - Чернятка - Хмарівка - Красносілка з виходом тут на сучасний безпечний міст через Південний Буг. Тепер все залежатиме від фінансування згори. Крім того, на рівні області ще треба затвердити відповідну схему цього об’їзду, по якому «підуть» всі важковагові автомобілі не заходячи в Бершадь.
На запитання про цьогорічну особливість роботи райавтодору В.А. Головатюк відповів дещо стримано.
Якщо торік ми збудували півторакілометровий відрізок асфальтобетонної дороги до М’якоходу і здійснили десятикілометровий поверхневий ремонт доріг, яких в районі 420 – чи не найбільше в області, не говорячи вже про ямковий ремонт, то нині, через недофінансування, ніяке нове будівництво не проводили. Головне, на що були спрямовані зусилля дорожників – це щоб зберегти той стан доріг, якого вдалося досягти за попередні роки. Адже цьогоріч через торішні кризу та розбалансованість бюджету дорожники Вінниччини були профінансовані лише на півроку.
Навіть в цих умовах колектив Бершадського райавтодору працював професійно, хоч і довелося влітку перейти на скорочений робочий тиждень. За 9 місяців поточного року він вийшов на плюсові показники, виконавши робіт на суму 2,4 млн. грн. Не скоротили кількості працюючих, а їх середньомісячна зарплата становить 1700 грн. Власними силами зробили 150 км дорожної розмітки, в тому числі й пішохідні переходи.
Активно працювали й інші підрозділи райавтодору – так, кар’єр надав послуги щебеневою продукцією іншим автодорам майже на 500 тис.
грн., а асфальтобетонний завод виробив 2,5 тис. тонн асфальтобетону.
– Ми й самі шукали можливість заробити, – розповідає Володимир Афанасійович. – Співпрацювали з сільськими радами, де додатково заробили 300 тис. грн. і в їх розрахунок проводили роботи на наших головних дорогах. Надавали автопослуги та грейдером своїм колегам з Гайворона. До речі, зароблений в них асфальтобетон і кладемо нині на «Гордіївській дорозі». А ще одна наша бригада на чолі з майстром Д.Г. Салигою працює зараз на дорозі до Баланівки. Тож водії особливо не відчують нашого дорожнього недофінансування, бо нам вдалося втримати дороги в належному стані.
Поцікавилися ми і підготовкою дорожників до зимового періоду. Вже на сьогодні ними заготовлено 2 тис. тонн піску і 70 тонн солі, які змішані і вже доставлені в місця спусків та підйомів. Весь цей протиожеледний матеріал знаходиться також на Джулинській дільниці і в Бершаді, який механізовано буде розсипатися на дороги при засніжені. Всі 13 одиниць снігоочисної техніки, головна кількість якої була придбана торік-позаторік, готові до роботи.
І хоч 85 відсоткам бершадських доріг вже давно вийшов строк експлуатації – їм понад 30 років, а капітальний ремонт необхідно робити через кожних 13 років, завдяки вмілій роботі дорожників, професійності їх керівництва, вони ще збережені і експлуатуються навіть в зростаючому режимі пропускної здатності.
Багряна осінь того дня ледь випромінювала тепло, а вітер вже нагадував про останні погожі дні. Тож бригада дорожників працювала здружено, щоб встигнути за погоди «залатати» вибоїни на «гордіївці».
Навіть при фотографуванні вони не припинили роботи.
Володимир Афанасійович залишився задоволений їх працею і тут же віддав наказ трактористу «на базі» виїхати для оранки городів членам колективу.
Вже при від’їзді від працюючих керівник багато розповів про кожного з них, про ветеранів та інших виробничників райавтодору, які заслужили шану і повагу своєю працею. Це вже названий А.І.
Трач, який за сумісництвом працює ще й інженером по охороні праці, майстер гірничих розробок П.А. Деркач, водій О.А. Паламарчук, машиніст тракторного навантажувача В.М. Желізняк, машиніст автогрейдера В.М. Теплицький, машиніст екскаватора Г.В. Полятичко, токар С.В.
Гончарук та багато інших.
Користуючись нагодою, Володимир Афанасійович Головатюк попросив через газету привітати весь колектив бершадських дорожників, ветеранів галузі, а також водіїв, всіх, хто користується дорогами, з професійним святом і побажати щастя, здоров’я, безпечного руху і всіляких гараздів.
Павло БАЙДАЛЮК, Руслан БАЙДАЛЮК.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Народний музей історії с. Баланівка</b><br />Народний музей історії с.Баланівка відкрито 17 листопада 1989 року, розташований у історичній вежі XVII ст. (пам’ятка...
5 фото   
<b>Влада для людей, а не люди для влади</b><br />Голова обласної державної адміністрації Микола ДЖИГА позавчора побував у нашому районі. Хоч програма перебування була...
3 фото   
<b>Сергій РУДЧЕНКО: «Коровай буде вагомим»</b><br />ці липневі дні лани Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» особливо привабливі, дихають щедрістю тепла і...
2 фото   
<b>Молодь єднає Україну</b><br />Ініціатором велозаїзду стала молодіжна громадська рада при райдержадміністрації. Патріотичний захід відбувся під...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Андрієць Володимир Миронович (1924) 1924 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Ст. сержант. Загинув 25.12.43. Похов. с. Соломки, Горностаївський р-н, Херсонська обл.

З історії Бершаді
Краще стали працювати медичні установи. Відбудовано фельдшерські пункти на всіх підприємствах, тубдиспансер, поліклініку, райлікарню на 100 ліжок. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Дорога - це візитка і для водіїв - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники