Дорога - це візитка і для водіїв

 • Подобається6Не подобається
 • 29 Жовтня 2010 р

На знімку: начальник філії «Бершадський райавтодор» В.А. Головатюк (справа) разом зі своїми працівниками на «Гордіївській дорозі».

Кожен з нас, відвідуючи той чи інший регіон, особливо перебуваючи за кермом автомобіля, обов’язково звертав увагу на стан доріг, які є не лише артеріями життя, але й своєрідною візиткою цієї місцини.
Дороги Бершадщини, навіть попри певні недоліки, мають непогану репутацію і вигідно вирізняються від сусідніх районів. А все тому, що наша дорожна служба, яку очолює досвідчений фахівець і вмілий організатор Володимир Афанасійович Головатюк, працює здружено і професійно в усі пори року.

Тож напередодні їх професійного свята ми вирішили поспілкуватися з дорожниками безпосередньо на їхньому робочому місці – на відрізку так званої в народі «Гордіївської дороги».
Саме тут, коли ми під’їхали, Володимир Афанасійович перевіряв роботу бригади дорожників на чолі з майстром Красносільської дільниці А.І. Трачом, яку на цей час було підсилено ще й працівниками Джулинської дорожньої дільниці. Вони добували «поранені» ділянки асфальту, щоб потім їх «полікувати». Вразило те, що деякі з них були поремонтовані три тижні тому, а вже знову потребували «латання».
– Не подумайте, що наші дорожники спрацювали тут неякісно, – пояснив В.А. Головатюк. – Це все тому, що нині тут регулярно курсують п’ятидесятитонні вантажні автомобілі, які возять з Гайворона, Завалля і Шумилова щебень на будівництво нового птахокомбінату біля Ладижина. А наші дороги розраховані на вдвічі меншу навантаженість. Тож нині це серйозна проблема, яка потребує вирішення.
Вже пізніше дізнався, що Володимир Афанасійович, як начальник філії «Бершадський райавтодор», ще в серпні звертався у відповідні інстанції з цього приводу, тим більше, що міст в районі Берізок-Бершадських знаходиться в аварійному стані і нині закінчився його семирічний аварійний термін експлуатації. Через цьогорічне недофінансування галузі він так і не пройшов необхідний іспит. Правда, вже на наступний рік обіцяно кошти на його ремонт.
А поки що, при активній участі районної влади, звернулися у Київ, щоб там виділили кошти на період будівництва ладижинського птахокомбінату для спорудження об’їзної дороги Джулинка - Чернятка - Хмарівка - Красносілка з виходом тут на сучасний безпечний міст через Південний Буг. Тепер все залежатиме від фінансування згори. Крім того, на рівні області ще треба затвердити відповідну схему цього об’їзду, по якому «підуть» всі важковагові автомобілі не заходячи в Бершадь.
На запитання про цьогорічну особливість роботи райавтодору В.А. Головатюк відповів дещо стримано.
Якщо торік ми збудували півторакілометровий відрізок асфальтобетонної дороги до М’якоходу і здійснили десятикілометровий поверхневий ремонт доріг, яких в районі 420 – чи не найбільше в області, не говорячи вже про ямковий ремонт, то нині, через недофінансування, ніяке нове будівництво не проводили. Головне, на що були спрямовані зусилля дорожників – це щоб зберегти той стан доріг, якого вдалося досягти за попередні роки. Адже цьогоріч через торішні кризу та розбалансованість бюджету дорожники Вінниччини були профінансовані лише на півроку.
Навіть в цих умовах колектив Бершадського райавтодору працював професійно, хоч і довелося влітку перейти на скорочений робочий тиждень. За 9 місяців поточного року він вийшов на плюсові показники, виконавши робіт на суму 2,4 млн. грн. Не скоротили кількості працюючих, а їх середньомісячна зарплата становить 1700 грн. Власними силами зробили 150 км дорожної розмітки, в тому числі й пішохідні переходи.
Активно працювали й інші підрозділи райавтодору – так, кар’єр надав послуги щебеневою продукцією іншим автодорам майже на 500 тис.
грн., а асфальтобетонний завод виробив 2,5 тис. тонн асфальтобетону.
– Ми й самі шукали можливість заробити, – розповідає Володимир Афанасійович. – Співпрацювали з сільськими радами, де додатково заробили 300 тис. грн. і в їх розрахунок проводили роботи на наших головних дорогах. Надавали автопослуги та грейдером своїм колегам з Гайворона. До речі, зароблений в них асфальтобетон і кладемо нині на «Гордіївській дорозі». А ще одна наша бригада на чолі з майстром Д.Г. Салигою працює зараз на дорозі до Баланівки. Тож водії особливо не відчують нашого дорожнього недофінансування, бо нам вдалося втримати дороги в належному стані.
Поцікавилися ми і підготовкою дорожників до зимового періоду. Вже на сьогодні ними заготовлено 2 тис. тонн піску і 70 тонн солі, які змішані і вже доставлені в місця спусків та підйомів. Весь цей протиожеледний матеріал знаходиться також на Джулинській дільниці і в Бершаді, який механізовано буде розсипатися на дороги при засніжені. Всі 13 одиниць снігоочисної техніки, головна кількість якої була придбана торік-позаторік, готові до роботи.
І хоч 85 відсоткам бершадських доріг вже давно вийшов строк експлуатації – їм понад 30 років, а капітальний ремонт необхідно робити через кожних 13 років, завдяки вмілій роботі дорожників, професійності їх керівництва, вони ще збережені і експлуатуються навіть в зростаючому режимі пропускної здатності.
Багряна осінь того дня ледь випромінювала тепло, а вітер вже нагадував про останні погожі дні. Тож бригада дорожників працювала здружено, щоб встигнути за погоди «залатати» вибоїни на «гордіївці».
Навіть при фотографуванні вони не припинили роботи.
Володимир Афанасійович залишився задоволений їх працею і тут же віддав наказ трактористу «на базі» виїхати для оранки городів членам колективу.
Вже при від’їзді від працюючих керівник багато розповів про кожного з них, про ветеранів та інших виробничників райавтодору, які заслужили шану і повагу своєю працею. Це вже названий А.І.
Трач, який за сумісництвом працює ще й інженером по охороні праці, майстер гірничих розробок П.А. Деркач, водій О.А. Паламарчук, машиніст тракторного навантажувача В.М. Желізняк, машиніст автогрейдера В.М. Теплицький, машиніст екскаватора Г.В. Полятичко, токар С.В.
Гончарук та багато інших.
Користуючись нагодою, Володимир Афанасійович Головатюк попросив через газету привітати весь колектив бершадських дорожників, ветеранів галузі, а також водіїв, всіх, хто користується дорогами, з професійним святом і побажати щастя, здоров’я, безпечного руху і всіляких гараздів.
Павло БАЙДАЛЮК, Руслан БАЙДАЛЮК.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
3 фото   
<b>"Золотий Олімп" обдарованої молоді</b><br />Педагоги Бершадщини вміло плекають юні інтелектуальні таланти. Яскраве підтвердження цьому – успіхи бершадських...
34 фото   
<b>БАЛАНІВКА</b><br />БАЛАНІВКА &mdash; село, центр сільської Ради, розкинулося на берегах річки Берладинки, за 12 км від районного центру...
3 фото   
<b>Герб Бершаді</b><br />Герб має форму іспанського щита червоного і срібного кольору. У верхній частині &ndash; перший історичний...
19 фото   
<b>Весна</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Салійчук Микола Григорович (1915) 1915 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
Важливим завданням, яке постало згодом перед трудівниками, була соціалістична перебудова сільського господарства. Взимку 1923 року в Бершаді створюється сільськогосподарська трудова артіль «Колос» а влітку - артіль «Серп» Це були невеличкі кооперативні об'єднання селян. 105 членів артілі «Серп» хазяйнували на 90 десятинах землі. Артіль з самого початку добилася добрих показників - урожай був... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Дорога - це візитка і для водіїв - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення